1. MISE

Česko, (2021–2022), 40 h 38 min (Minutáž: 55–63 min)

Jan Dolanský, Marek Němec, Kristýna Leichtová, Pavel Řezníček, Roman Zach, Igor Chmela, Ondřej Rychlý, Sára Rychlíková, Radúz Mácha, Annette Nesvadbová (viac)

Dvanáct osobností, dvanáct příběhů a jeden společný cíl: být jedním ze čtyř nejúspěšnějších, zasloužit se o místo v elitní jednotce a stát se součástí odvážné mise, na jejímž konci bude nespočet zachráněných lidských životů. Tvrdý výcvik pod vedením špiček v oboru, ale i praxe ve vojenské nemocnici postaví dvanáct mladých lékařů před nevšední profesní výzvy, čelem k vzrušujícím situacím a vstříc prostředím, jež jsou očím i myslím běžné veřejnosti obvykle nedostupná. Obstojí jen ti nejlepší, nejslabší články výcvik a tím i seriál v jednotlivých dílech opustí. Profesní linku mediků i jejich školitelů proplétá i spletitá vztahová linie. Seriál vykresluje vojenské lékaře jako úctyhodné profesionály, ale i jako muže a ženy z masa, kostí, s duší a svědomím. (TV Prima)

Recenzie používateľa patti1 k tomuto seriálu (3)

Kdo s koho (2021) (E04)

Po rozpacích z prvního dílu, který se mi nelíbil, jsem zvažovala, jestli se dívat dál. Dala jsem tomu ještě šanci, na postavy a prostředí jsem si celkem zvykla, a začala hodnotit o něco výš. Zápletka se Světanou a hlavně její vyřešení mi ale přišly hodně přitažené za vlasy. ()

Osudová chyba (2021) (E13)

1.mise je jedna z mála věcí, které v poslední době sleduji. Děj je docela napínavý a dobře se na to kouká. Neumím posoudit, jestli by nějaké situace byly v reálu v nemocničním prostředí možné. Jen mě trochu rozčilují nelogičnosti, jako že David zamkne Jelizavetu v bytě, a ona odejde k sousedce pro kakao. Vůbec je celá linka s Jelizavetou dost podivná. Ale celkově jako oddychovka dobrý. ()

Čtyři z šesti (2022) (E42)

Můj celkový dojem ze seriálu je pozitivní. Jelikož mě zatím míjely různé Ordinace, Sestřičky atd., ráda jsem nakoukla pod pokličku do lékařského prostředí, ještě okořeněného vojenským výcvikem. Jestli to tak chodí i ve skutečnosti, to ať posoudí jiní. Závěr vyzněl optimisticky a s konečným výběrem si myslím všichni zúčastnění taky poradili dobře, takže za mě spokojenost. ()