1. MISE

Česko, (2021–2022), 40 h 38 min (Minutáž: 55–63 min)

Jan Dolanský, Marek Němec, Kristýna Leichtová, Pavel Řezníček, Roman Zach, Igor Chmela, Ondřej Rychlý, Sára Rychlíková, Radúz Mácha, Annette Nesvadbová (viac)

Dvanáct osobností, dvanáct příběhů a jeden společný cíl: být jedním ze čtyř nejúspěšnějších, zasloužit se o místo v elitní jednotce a stát se součástí odvážné mise, na jejímž konci bude nespočet zachráněných lidských životů. Tvrdý výcvik pod vedením špiček v oboru, ale i praxe ve vojenské nemocnici postaví dvanáct mladých lékařů před nevšední profesní výzvy, čelem k vzrušujícím situacím a vstříc prostředím, jež jsou očím i myslím běžné veřejnosti obvykle nedostupná. Obstojí jen ti nejlepší, nejslabší články výcvik a tím i seriál v jednotlivých dílech opustí. Profesní linku mediků i jejich školitelů proplétá i spletitá vztahová linie. Seriál vykresluje vojenské lékaře jako úctyhodné profesionály, ale i jako muže a ženy z masa, kostí, s duší a svědomím. (TV Prima)

Recenzie používateľa Luk Skywalker k tomuto seriálu (14)

Hof a Hof (2021) (E01)

Pilot, kde se kombinuje nemocní a vojenské tématika - někdo zde napsal Zelený kód, tak to je přesně, ale baví mě to víc než jiná barva kódu, prozatím. ()

Příliš úspěšná praxe (2021) (E02)

Velmi povedený díl a je jasné, že seriál se bude ubírat jiným směrem než jsem původně čekal, pár dílů v české nemocnici a pak pokračování mise v Holandsku. Doma se naopak zdržíme či zastavíme, ale frekventanti vypadávají, takže to nekonečný seriál nejspíš nebude. ()

Kdo s koho (2021) (E04)

Vcelku povedený díl s netradičním řešením, ale kdo ví, zda by byl happy end ve skutečnosti :-). Ale co se týká prohlížení rtg snímků a skenů z CT a MR na tabletu, tak to je věc, která mě neskutečné sere a je to jen zbožné přání tvůrců (něco jako diagnostický monitor jim nic neříká). ()

Dva proti všem (2021) (E05)

Nepřítel mého nepřítele je můj přítel, to je motto tohoto dílu. ()

Vyjednávač (2021) (E07)

Zatím nejlepší díl, akorát nás opustila jedna zrzka, která si aspoň se svým idolem zašukala a je překvapená, že šuká i jiné. Divné, že si toho nevšimla, že je děvkař z předešlých dílů je to patrné. Dolanský opět herecky perfektní, tady přidal k přísnému veliteli ještě vyjednávání. A přírodní porody, to je kapitola sama pro sebe. ()

Z kola ven (2021) (E08)

Tak až takový konec jsem nečekal. ()

Králík od Olgy (2021) (E09)

Tak tohle je dost přitažené za vlasy... a tentokrát s dobrým koncem. ()

Vyšší princip (2021) (E11)

Tady to byl teda epic fail co se medicíny a zobrazovacích metod týče. Jinak standard seriálu a téma tentokrát šikana vojáků. ()

Kde je to jelito? (2021) (E12)

Tady se to páruje, dále primář musí nést následek svého dobrého skutku. Kdy se bude vyřazovat, už druhý díl nic?! ()

Osudová chyba (2021) (E13)

Jen drobné nelogičnosti, ale jinak standardní díl v rámci seriálu. ()

Netopýr (2021) (E16)

Nějak to stagnuje jakoby pokus o českého Dr. House s vojenskými doktory. ()

Výlet s překvapením (2021) (E17)

Vytrestání se mi líbilo, jinak jedeme dál jako již několik dílů předtím. ()

Muži v ofsajdu (2022) (E18)

Po vánoční pauze se jede dál, zatím beze změn. ()