1. MISE

Česko, (2021–2022), 40 h 38 min (Minutáž: 55–63 min)

Jan Dolanský, Marek Němec, Kristýna Leichtová, Pavel Řezníček, Roman Zach, Igor Chmela, Ondřej Rychlý, Sára Rychlíková, Radúz Mácha, Annette Nesvadbová (viac)

Dvanáct osobností, dvanáct příběhů a jeden společný cíl: být jedním ze čtyř nejúspěšnějších, zasloužit se o místo v elitní jednotce a stát se součástí odvážné mise, na jejímž konci bude nespočet zachráněných lidských životů. Tvrdý výcvik pod vedením špiček v oboru, ale i praxe ve vojenské nemocnici postaví dvanáct mladých lékařů před nevšední profesní výzvy, čelem k vzrušujícím situacím a vstříc prostředím, jež jsou očím i myslím běžné veřejnosti obvykle nedostupná. Obstojí jen ti nejlepší, nejslabší články výcvik a tím i seriál v jednotlivých dílech opustí. Profesní linku mediků i jejich školitelů proplétá i spletitá vztahová linie. Seriál vykresluje vojenské lékaře jako úctyhodné profesionály, ale i jako muže a ženy z masa, kostí, s duší a svědomím. (TV Prima)

Recenzie používateľa EasternJoe k tomuto seriálu (5)

1. MISE (2021)

Jediná věc, za kterou dávám hvězdičku, a to s neuvěřitelným sebezapřením a téměř i zlomením prstů při kliknutí na myš, je koncept seriálu. Vojenští medici a jejich příprava v civilních situacích není špatný nápad, provedení, scénář, naprostá většina hereckých výkonů, klišé, nelogické díry a tak dále, to už je hodně velké, hodně špatné. Jak říkám, nebýt zajímavé (ovšem příšerně provedené) myšlenky, seriál by dostal jeden z nejhlubších odpadů, který jsem, kdy dal. ()

Hof a Hof (2021) (E01) odpad!

No... v záchvatu jistého mentálního masochismu jsem se na to podíval (a cítil jsem i upřímnou fyzickou bolest z některých scén). Co dostanete, když vezmete rádoby-autistu, desítky vyždímaných klišé, strašně tvrďácké "military" a bandu poďobaných puberťáků? 1. Misi. A doufejme, že je to i mise poslední... Jeden plot-hole vedle druhého, jedna absurdnost vedle druhé (Valach byl teda mega absurdnost)... Bože, odpusť Primě! Vždyť nevědí, co činí... ()

Příliš úspěšná praxe (2021) (E02) odpad!

Do scény s generálem to bylo za lepší 1 hvězdičku, scéna s generálem všechno zabila. Armáda ČR by měla Primu žalovat za tohle... ()

Krutá volba (2021) (E03) odpad!

První scéna zabila zbytek dílu. Pak už to bylo jen odvíjení scén z naprosto absurdního výchozího bodu, a samozřejmě, jedno klišé za druhým. ()

Vyjednávač (2021) (E07) odpad!

Trapné pokračující klišé s generálovou dcerkou, absurdní ztvárnění šikany, prvoplánová kritika ezomatek, absolutně odporná Nováková a zoufale kostrbaté. Shlédnul jsem, ale cítil fyzickou bolest. ()