Yakuza Princess

všetky plagáty

Když Akemi (Masumi) dal dědeček jako malou holčičku na aikido, neviděla v tom žádný záměr. Tehdy jí bylo šest let a co si pamatovala, žili jenom São Paulu. A v tom je ten háček – co si pamatovala. Protože do Brazílie se přestěhovali, respektive uprchli, když jí byl pouhý jeden rok. Že je celý život kolem ní zahalen rouškou tajemství se dozví dnes, kdy dosáhne plnoletosti a budou za to moci události, které už nedokáže ovlivnit. V městské nemocnici se totiž probudil z kómatu muž, jenž si nepamatuje, kdo je, co dělal, než se sem dostal, ani jak se sem dostal, on pouze ví, že má nějaký úkol. I když neví jaký, přesto se pokusil o útěk z oddělení, během něhož se ukázalo, že je to nebezpečný rváč. Jenže tentokrát byl ještě pod vlivem léků a nakonec ho přemohli.
Druhý pokus už byl úspěšný a právě ve chvíli jeho zmizení začíná Akemi nový život. Mladá Japonka na opačné straně města odhaluje lež, v níž celé roky žije – muž, který ji vychovával, nebyl jejím dědečkem, dokonce se ona ani ve skutečnosti nejmenuje Akemi! Také poznává, že ji tréninky s mečem jen celou dobu připravovaly k převzetí vůdčí pozice ve zločineckého klanu, jehož je posledním žijícím potomkem poté, co byli ostatní členové před dvaceti lety zmasakrováni konkurentem, jenž chtěl převzít jejich postavení v japonské Yakuze. Jen o pár hodin později osud Akemi a rónina bez paměti (Jonathan Rhys Meyers) propojil starobylý meč, který provází velmi špatná legenda. (chamonix)

JASON_X

Škoda, že se tohohle moderního samurajského příběhu o zradě a pomstě nechopila nějaká bohatší produkce, která by mu zajistila působivější výpravu, lepší kameru i s kameramanem, vlastně schopnější celý filmový štáb vůbec. Ale i tak mě to hodně bavilo, má to zvláštní, specifickou, a zároveň výsostně temnou atmosféru, jakoby comicsovou formu, rád jsem se podíval do "brazilského Japonska" a moc se mi líbila Masumi v hlavní roli, která je sice dle googlování v první řadě zpěvačka (MASUMI - YouTube), ale s katanou, rukama i nohama jí to jde taky slušně. Nejvíc bych filmu vytkl asi to, že se Masumi ve vaně neukázala zepředu. S chutí zaokrouhluju nahoru a přeju si vizuálně působivější dvojku. ()

Morholt

Tak v principu je to jen další rubačka, ve které třicetikilová holčina rozseká na kousky jakuzácký klan, ale přeci jenom tady je něco jako příběh a Masumi rozhodně nepůsobí jako kdejaká hollywoodská fiflena, která si chce natočit vlastní akčňák. Naopak. S katanou jí to fakt jde a nebojí se to ukázat. Krev stříká, občas odpadne nějaká ta hlava a ruka a Meyers s rozšmelcovaným ksichtem a šíleným výrazem má také něco do sebe. Nicméně je to jak píše JASON_X, ten nedostatek financí je cítit na každém kroku, pokud tedy nepočítám herce, a režér si s tím až příliš často nedokáže poradit. Nicméně tak nízké hodnocení (39%) si to zase nezaslouží. 60% ()

alchac odpad!

Slečna Sněhokrev rerobbed. S režisérem z drogové odvykačky, scénáristou z Frontálních Lobotomic, choreografem akčních scén z kláštera Šu-Lin, neherci z ochotnického obludária Kabukvy a paraplegickým kameramanem s Huaweiem proklatě hluboko. Takže v podstatě ekvivalent tranďácko trpasličího fekalporna s katanami (přesně dvěma) místo dild. ()

Ingtar2

Netuším, prečo ma upútal plagát práve na Yakuza princess keď som dnes nevedel aký film pozrieť. Ale úprimne, neľutujem to, aj keď je to jeden z tých filmov z ktorých si už o 20 minút nebudem pamätať absolútne nič. (Ne)sympatický Meyers ako antihrdina a sympatická Masumi ako.. ja neviem čo to vlastne bolo, sorry :D Proste Brazílska snaha natočiť cool akčný film s Katanami zlyháva niekde pri pomalom odsýpaní deja. Vizuálne to nemusí sadnúť každému, ale ja tieto neónové veci môžem, záber na kaluž vody bol veľmi dobrý. Zbesilý epileptický strih, tupé dialógy a obyčajná hudba sú ďalšími vecami ktoré budú tento film výborne vystihovať. Na druhú stranu nejdem krivdiť, bavil som sa obstojne, pri každom japonskom znaku ktorý som vedel identifikovať som zajasal a kľudne by hodnotenie mohlo ísť aj na 50%. Teda aspoň tak tento film hodnotím ja - priemerný béčkový akčňák. ()