Dvojka na zabitie

• Česko Dvojka na zabití
Česko, 2021, 7 h 43 min (Minutáž: 55–61 min)

Réžia:

Libor Kodad

Scenár:

Tomáš Chvála

Kamera:

Jakub Ševčík

Hudba:

Norbi Kovács

Jakub Prachař, Sara Sandeva, Miroslav Vladyka, Filip Kaňkovský, Norbert Lichý, Milan Šteindler, Petr Vaněk, Taťjana Medvecká, Erika Stárková, Bohumil Klepl (viac)

Na policajnom oddelení sa stretne nesúrodá dvojica budúcich kolegov. Vnútorne rozorvaný, depresívny a ironický detektív Martin Rykl (Jakub Prachař) a slušná, disciplinovaná a ambiciózna vyšetrovateľka Karolína Svetlá (Sara Sandeva), ktorá má svoj profesionálny aj súkromný život dobre zorganizovaný a pod kontrolou. Ako môžu takí rozdielni ľudia spolupracovať? A čo z toho vzíde? Spočiatku sa zdá, že na jednom pracovisku dlho spolu nevydržia... Rykl bol šťastný a spokojný chlap, čo sa zmenilo vo chvíli, keď jeho manželku na ceste domov niekto prepadol a na smrť dobodal. Páchateľa nikdy nechytili a Martin po ňom dodnes neprestáva pátrať. Kvôli tomu dokonca začal zanedbávať svoje pracovné povinnosti.  A v tej chvíli na policajné oddelenie prichádza nová posila – Karolína. (TV JOJ)

Recenzie používateľa topi80 k tomuto seriálu (2)

Pani Columbová (2021) (E01)

Na komediální krimi (kde má ta komediální stránka jasně navrch) z české produkce se občas dívat dá. U Dvojky na zabití docela funguje ta grotesknost, a kdyby se seriál striktně držel té parodie na všechny ty rozervané svérázné policajty, fungovalo by to i přes neherectví (nebo právě proto) Jakuba Prachaře docela dobře. Hůř je na tom představitelka druhé hlavní role, tam to působí, jako by tvůrci obsadili do role první gymnazistku bez herecké praxe, co vyjde ze dveří školy. ()

Smrť v trojuholníku (2021) (E03)

Seriál má i světlé momenty, sem tam probleskne nějaký vtip (posazení manželky a milenky na jednu chodbu, abychom zjistili, jestli se znají). Jenže tvůrci se nás zřejmě rozhodli zatěžovat jakousi vztahovou linkou mezi Prachařem a tou holkou ze základky, které máme věřit, že jde o vyšetřovatelku. "Herecké" výkony jsou přímo hrůzostrašné, to, co předvádí Sandeva, by neprošlo ani na dětské besídce, a ti vrátní tomu nasadili korunu. Nakonec tam ten Prachař s jedním jediným výrazem "jsem sjetej, jsem imbecil, ale ten případ vyšetřím" vedle nich vypadá jako herec. ()