Detektív Martin Rykl dostane za svoje "slušné" správanie odmenu - novú partnerku, ambicióznu vyšetrovateľku Karolínu Světlú. Ich prvým spoločným prípadom je mŕtvy muž nájdený v banke. Zatiaľ čo sa Karolína snaží nájsť k novému partnerovi schodnú cestu, Rykl sa pokúša vymyslieť, ako sa Karolíny zbaviť. (TV JOJ)

otík

Mile překvapila totální ujetost hlavního hrdiny, Prachař fakt dobrý. Co vytočilo, byl slovník postavy Mirka Vladyky, skutečně nepotřebuji v hlavním vysílacím čase slyšet slovo kur..., a to ještě 2x. Jinak z průměru to nevytáhne ani originální spojení chlastometra detektiva s upjatou policajtskou dceruškou. No uvidíme, co bude dál. ()

curil

Minisérii je třeba brát s nadsázkou. Místo kriminálky nám autoři servírují komedii a je to tak dobře v dnešní podělané době. Oddělení vražd je parodie na zaběhaný vzorec kriminálek a vtípky jsou dobré (Lichý, Šteindler). Najde se i pár perliček: "Vy byste měla být Plecitá!" - velice příhodné k prsaté milence zločince. ()

AgnesDee

Všechny primácký kriminálky, co jsem zatím viděla, jsou naprosto stejné - chlap detektiv, je chytrej, ale má nějakou ránu v minulosti nebo přítomnosti, která ho oslabuje na duchu. Jeho parťačka (nebo parťák), která je nová a musí prokázat, že si to místo zaslouží. Povětšinu času to bude o rivalitě mezi těma dvěma a občas, ve volném čase, vyřeší i nějaký ten zločin. Na tomhle principu funguje i Polda a dokonce i Einstein. To ovšem neznamená, že je to špatně. Postavy jsou zajímavé, občas i vtipné. Vedlejší postavy Hitchcocka a Scullyho v podání Steindlera a Lichýho jsou sice archetypy líných a tupých policistů, ale pánové jim přidávají zvláštní kouzlo (hlavně Lichý je v roli skvělý). A nápad s Karolínou Světlou je zábavný a osvěžující. Sečteno a podtrženo, určitě dám tomuto seriálu ještě šanci. ()

Mr. Movie

Tak za mě celkem v pohodě. Pokud v tom někdo hledá kriminálku, má smůlu a bude se zabývat odpafem. Zrovna tak to platí pro doufejme jen puritánsky smýšlející, ti se nezasmějí, protože najdou hodně dnes nevhodného obsahu . Kdo se nad tím vším povznese, tak se docela pobavi i když by to mohlo být o dost lepší. ()

bourec

Když projedete  seriálografii ( film na velká plátna tomuhle nýmandovi nikdo nesvěří ani omylem) , je zcela jasný, co za pitomost musí bejt tohle dílo. Naprosto nevtipná, ucajdaná blbost s velmi nepěkně hrajícím Prachařem ( Vojtěch Dyk mu v Panu profesorovi dal totálně na frak) a hezkou, ale do krimiseriálu naprosto nevhodnou Sandevou. Samostatnou kapitolou je ovšem Vladyka, kterej tady přehrává a blije takový sračky, že cena za průser roku ho nemine.Děs.10%. Hodnocení prvního dílu je hodnocením pro celý dílo. ()

• Premiérové uvedení epizody sledovalo 1,02 mil. diváků starších 15 let, což byl nejlepší výsledek večera i celého sobotního dne. (rublik05)