Dezertér

Južná Kórea, (2021–2023), 10 h 17 min (Minutáž: 41–64 min)

Mladý voják dostane za úkol pochytat dezertéry a odhalí přitom tvrdou realitu, kterou si každý nový branec musí na povinné vojně protrpět. (Netflix)

Andrea1717

Dobrý kúsok, nie som síce milovník čohokoľvek z vojenského prostredia, pozerala som to len kvôli Jung Hae Inovi a musím povedať, že je proste skvelý v čomkoľvek do čoho sa pustí. Príbehy boli zaujímavé a tá tichá bezmocnosť zmenená na šialenosť bola zaujímavá. Záver bol skvelým dôkazom toho, čo dokáže spôsobiť obyčajná nevšímavosť a ignorácia. ()

agentmiky

Mě by fakticky zajímalo, jestli někdy Korejci ve své tvorbě dokáží šlápnout vedle. Jakože ale úplně. Prostě vyplodí něco, za co by se ve výsledku styděli. Jenže doposud jsem na nic takového nenatrefil...Dezertér se věnuje zajímavému a dosti ožehavému tématu: šikaně během povinné vojenské služby. Autoři to ale vymysleli velice chytře. Ono totiž spojili tento závažný námět společně s komediálními prvky, kterých během sledování najdete mnoho (na papíře to možná vypadá zvláštně, ale opak je pravdou...ono to ve výsledku funguje). Šikana je zde vyobrazená místy dosti naturalisticky, až se člověk nediví, že někomu méně psychicky odolnému poté v hlavě přepne a následně něco provede. Jak se stalo tady (a že to bylo pořádné přepnutí). Druhá řada se spíše věnuje otázce, jak tyto společensky a mediálně dosti sledované kauzy během soudních procesů uchopit. Takže ano, Dezertér přišel s něčím novým. A uspěl. A to na plné čáře. Fakticky jen zírám. Za mě dávám 8/10 ()

Pethushka

Sice fandím kratšímu seriálovému formátu, ale tady by rozhodně neuškodilo trochu víc to rozvinout. Vím, že v tomhle žánru je žádoucí, aby měly postavy od diváka určitý odstup, ale stejně bych byla ráda pronikla hloub do jejich nitra. Nebo aspoň do nitra hlavního hrdiny. Hae-in svoji roli zahrál víc než obstojně, ale vyjma konce, kde dostal prostor trochu se vyřádit, je jeho role napsaná celkem ploše. Soundtrack je zase o něco víc anglický, ale tomuhle trendu se vyhnout nejde. A vlastně si na to ani až tak nestěžuji. Na konci mi ukápla slza, takže v pořádku. 4* ()

M.i.k.e

nenápadný seriál,který je na korejské poměry až zvláštně umírněný a nedočkáme se tak typických emočních přehrávání,což je fajn.Chvilku sice trvá,než se D.P. dostane pod kůži,ale když už se jí povede zaháčkovat,pak nepustí až do konce a poslední dva díly vyženou hodnocení ke slabší čtyřce.Celkem škoda,že toho prostoru nakonec není moc a krom chytání dezerterů se nejde víc do hloubky u problémů se šikanou...70% ()

AffectedFace

Absolutně se nedivím, že vzniká druhá série. D.P. je naprostá bomba ve svém žánru, která nenudí jedinou minutu svého promítání. Celý scénář snímku je na mistrovské úrovni a dobře promyšlený do jediného detailu. Je veliká škoda, že není podobných témat zaměření se na povinnou vojnu více. Spojení skoro všech žánrů byl vynikající nápad jelikož seriál může uspokojit široké publikum. Dokonalé obsazení, dokonalé herecké výkony, skvělý soundtrack. ()

• Poté, co vejde Han Ho-jol (Gyo-hwan Koo) do místnosti na základně, nechá přivřené dveře. Později jsou ale otevřené dokořán. (Duoscop)
  • D.P. je zkratka pro Deserter Pursuit – pronásledování dezertérů. (Gwin)
  • Epizoda obsahuje potitulkovou scénu. (Duoscop)