Dezertér - Série 2

(séria)
Južná Kórea, 2023, 5 h 18 min (Minutáž: 41–64 min)

Po tragické události, která jim převrátí život vzhůru nohama, musí Čun-ho s Ho-jolem pochytat další dezertéry. Nebezpečí přitom ale číhá na každém kroku. (Netflix)

JamesSi

Zápletky jsou větší, emoce silnější, ale občas logika hapruje. Hloupá rozhodnutí se dají pochopit u záklaďáků, hůř u rotmistra. Navíc dva ze třech případů jsou vyřešeny naprostou náhodou nebo deus ex machinou. Avšak stejnak ten seriál mám rád. Prostředí je zajímavé, morální otázky velmi k přemýšlení, téma resonuje i mimo Koreu. Epizoda z pohraničí hlídky má skvělou atmosféru srovnatelnou s Park Chan Wookovou JSA: Join Security Area nebo i Twin Peaks. Epizoda s vlakem připomene Vlak do Busanu, který se dokonce částečně myslím odehrával na stejném nádraží. Stále mám rád postavy a jsou to strašní sympaťáci. Akce je víc než v první sérii a je velmi dobrá. Herectví je civilní a pohyby kamery a cinematografii je velmi promyšlená. Takhle si představuji korejskou quality-tv. "Tell my am I crazy now?" ()

M.i.k.e

o trošku slabší než první série s větší dávkou přehrávaných emocí, přesto stále zajímavé. Hlavně první dva a poslední dva díly jsou povedené.  Korejská armáda tady působí jako hodně specifické místo, kde se šikanuje a zdrhá ve velkém a trochu mě mrzí, že se tu nejde víc do hloubky (nemluvě o tom, že by mě zajímalo jak to funguje v realitě). První dva díly, kde se setkáváme s následky šikany si vyloženě říkaly o hutné drama kde se to všechno víc rozvede a rozjede...70% ()

ainny

Tak tohle se povede málokdy, ale pro mě byla druhá řada o level výš  než první. Pořád platí, že ten seriál je ve své podstatě hodně smutný. Ale tím, že jde víc do hloubky než prvních šest dílů mě zaujal mnohem víc. ()

mata77

Druhá séria plynule pokračuje tam, kde skončila tá prvá. Najprv sa zdalo, že dej bude znova riešiť podobné situácie, niekde v polovici série sa ale žánrovo prehupol z akčnej drámy do krimi thrilleru. Musím priznať, že niektoré scény už potom pôsobili scenáristicky slabšie a plytko, zanechali až príliš otvorený koniec a mnohé dôležité fakty zostali nedotiahnuté do konca. ()