Drsný Chopper

• Česko Drsňák Chopper (viac)

Neuvěřitelný, ale skutečný příběh Marka Choppera Reada, nejznámějšího zločince Austrálie, podle bestselleru, který napsal on sám! Chtěl být slavný a ve vězení si začal lhaním budovat kult největšího drsňáka. Neváhal si dokonce dát uříznout obě uši! Jeho pověst v zločineckém světě rostla, ale když ho propustili, přestal rozeznávat skutečnost od svých představ. Když za vraždu opět skončil ve vězení, napsal hodně přehnaný příběh o své zločinecké kariéře a dosáhl svého - stal se slavným. Ale co je krvavá pravda a co jen směšný výmysl? Chopper je živým důkazem toho, že pravda je někdy mnohem podivnější než fikce. (oficiálny text distribútora)

manonfire

Postava typického sociopata, v němž se tupost zajímavě prolíná s vychcaností...tedy s určitým způsobem chytrosti. Místy je to nepřehledné, místy nepřehledné záměrně....po celou dobu ale slabiny filmu zamlžuje a silné stránky zdůrazńuje absolutně mazácká(ve své první roli) kreace Erica Bany. Ten by zasloužil hvězd pět. 60% ()

BlackTom

Kým sa Chopper pohybuje len v base, je to dokonalé. Eric Bana je dostatočne charizmatický, aby to vo väzenskom mundúre dôstojne utiahol. Scéna pobodania je aj napriek nereálnosti nezabudnuteľná a jedinečná... No a potom Choppera prepustia a ide to dolu vodou. Stáva sa z neho paranoidný debil, ktorý najprv bezhlavo koná a potom sa ešte nezmyselne ospravedlňuje. V druhej polke filmu mi to teda dostatočne pokazilo náladu (a filmu hodnotenie). Chvalabohu, zachraňuje to vtipný záver... Tento film neposrali herci, scenárista, ani režisér, ale samotný Mark Chopper Read, pretože si toho povymýšľal fakt veľa, zamotal sa do lží a tým pádom sa jeho filmové "biografické dvojča" správa ako naozajstný chuj. Aj tak ale uvažujem, že o túto snímku v budúcnosti ešte zavadím. *** ()

I.AM.NOT

Život paranoidního Chopa, což je trošku na škodu, o dost zvlástnější než tento film, který bohužel nevyužil potenciál. Eric Bana dokázal totiž zahrát všechny "osobnosti" Choppera bravurně- infantilně důvěřující, žárlivou, chladně drsnou, vychytralou a nevím co všechno, protože to přesně Mark Read, stejně jako film, je- nevypočítavý a režisér měl trošku rozdělit pravdu od fikce , dát tomu všemu mírně ironický nádech a měl by ve filmografii výborný film, takhle zbude film průměrný, kterému se nedá upřít nekompromisnost a určitá kontroverze. ()

POciSEM

..Jimmy kdyz do me budes takhle pichat,urcite me zabijes" Strasne prehnana ale desne bezvadna rez. Chopper mi prisel jako komixovej antihrdina a Bana se mi po tyhle roli velice zalibil. Proste jde,hlaskuje a kydli na pockani vsechny padouchy co mu zkrizej cestu a kdyz ho konecne nakonec odsoudej,je nadsen. Ja take ()

KOZEL84

Magor Chopper by sedělo líp.Psycho jak se každé své umírající oběti hned omlouval a člověk by mu to i věřil (jednoho postřeleného sám odveze do nemocnice;)),i když že by to u něj bylo na nějaké dlouhé trápení,tak to vůbec.Prostě magor a nejprodávanější australský spisovatel (wtf?!).Dominik trochu zklamal.Atmosféry náladového Jesseho se teda ani nedotkl,ale Bana je boží a je jasné,že Hulka dostat musel. ()

GOREGASM

Tématicky si může Chopper směle podat ruku s Refnovým Bronsonem a nejen v této rovině spadají oba filmy do stejné škatulky. Andrew Dominik je sice výrazně méně produktivní tvůrce, nežli dánský zázrak Winding, osobitostí a kvalitou své tvorby za svým severským kolegou určitě nezaostává. Jeho pojetí biografie asi nejznámějšího australského zločince se vyznačuje především velice chladným vizuálem a ani vypravěčská forma není pro příležitostného diváka bezbolestně stravitelná. Navíc sympatizovat s podobným hovadem, kterým Chopper bezesporu je, a kterého Bana svým výborným výkonem udržuje v děsivé realitě daleko od bran karikatury, jednoduše nejde. Nicméně právě tyto atributy dělají z Dominikova debutu podívanou, kterou si rozhodně nenechejte ujít a doufejte, že na podobně smýšlející zvíře v životě nenarazíte. 75% ()

IBI

I když se role Bana zhostil dost povedeně a s drsným stylem, nemohl tím vyvážit ne zrovna kvalitní scénář, který mě nenadchl o nic více, než článek v časopisu Maxim, kvůli kterému jsem se o Chopperovi a filmu o něm dozvěděl. ()

markyzgero

australskej model britskýho bronsona, jen trošku jinak. bez vizuálu. eric bana je neuvěřitelnej jak létajicí čestmír a přes všechny sympatie vyplývající z jeho odulýho ksichtu je to jen vězeňský drama jak z pečkárny, nebo nedej bože ruzyně. václav havel by mu naložil do kaďáku... ()

Aildrin

"To bylo tak příšerné, že jsem z toho dostal rakovinu." Větší úchylárnu jsem neviděl od doby co jsem shlédnul Polární expres. Jestli je film skutečně inspirovaný knihou Marka Magora Reada, tak klobouk dolu před ildmi, kteří se ji odvážili zfilmovat. Film je neskutečně plytký, scény nereálné, dialogy absurdní, bez špetky humoru, hlášek, atmosféry a vlastně všeho co z filmu dělá něco koukatelného. Mark Read musel trpět silnou duševní chorobou, kterou oblboval především sám sebe. Učebnicový případ paranoidního psychopata, patřícího na elektrické křeslo. Na druhou stranu musím uznat, že se všichni včetně herců s tou příšernou předlohou poprali docela dobře a tak se podařilo vylíčit příběh Choppera suše a bez nadsázky. Žádná demagogická oslava hrdiny, jako v případě našeho "neviňátka" Kájínka. Vše zde bylo podáno zkrátka tak, aby každý člověk byť jen s polovinou mozku pochopil co to bylo za šílence. ()

Mildik789

"Keithe, no tak chlape, ty mě moc nemáš rád co? " hodně drsná komedie, o člověku který to nemá v hlavě zrovna všechno v pořádku, každopádně veškerý jeho změny postojů a nálad mě náramně bavily, Eric Bana v hlavní roli je naprosto bezchybnej. ()

Agnostik

Příjemná a dost dobře úchylná Australská podívaná! :-) Drsnák Chopper si prostě nebere s nikým a s ničím servítky jak na svobodě,tak i v lochu.V některých scénách se docela dobře zasmějete!Nečekejte nějakou předrsnělou podívanou,právě naopak drsnější scény jsou až na hranici komičnosti a o to snímek nabírá i trochu jiného formátu.75%! ()

Unrealik odpad!

Po prvních dvaceti minutách jsem zvažoval, že se nedodívám. Pak mi děj přišel o malilinko zajímavější. Leč stejně jsem film po dalších asi 40 minutách vypnul. Je to blbost, navíc natočená způsobem, který nemám rád. ()

Bragi66

Drsňácké drama o drsňákovi z vězeňského drsňákova. Bohužel tam není nic o skutečnosti, ale je t jen o laciné převyprávění autobiografické egolegendy. ()

NikolajM

Zde budu arogantní, ale kdo tomuto filmu dává méně než čtyři hvězdy, tak ho nepochopil. Tohle není umělecké dílo, tohle je prohlášení, tohle je námět, tohle je brilantně zahraný a nasnímaný film. Dovedete si snad představit, že by taková kreatura jako Chopper mohl být ztvárněn úhlednou kamerou a citlivým herectvím? Ne, tohle je něco úplně jiného, zapadá to přesně do tohoto šíleného panoptika. ()

suts

Mám taký pocit, že tento film sa vysmieva samotným Austrálčanom zato, že takúto nezmyselnú chujovinu, ako je jeho kniha, vôbec kupujú. ()

Trucker odpad!

Naprostá kravina vyplněná převážně ujetými dialogy koksem a chlastem sjetých debilů a primitivů. Mezitím občas nějaká rádoby drsná scénka, kdy se "kamarádi" vzájemně ohrožují nebo přímo zraňují zbraněmi a vzápětí se za to jeden druhému omlouvají. ()