Drsný Chopper

• Česko Drsňák Chopper (viac)

Neuvěřitelný, ale skutečný příběh Marka Choppera Reada, nejznámějšího zločince Austrálie, podle bestselleru, který napsal on sám! Chtěl být slavný a ve vězení si začal lhaním budovat kult největšího drsňáka. Neváhal si dokonce dát uříznout obě uši! Jeho pověst v zločineckém světě rostla, ale když ho propustili, přestal rozeznávat skutečnost od svých představ. Když za vraždu opět skončil ve vězení, napsal hodně přehnaný příběh o své zločinecké kariéře a dosáhl svého - stal se slavným. Ale co je krvavá pravda a co jen směšný výmysl? Chopper je živým důkazem toho, že pravda je někdy mnohem podivnější než fikce. (oficiálny text distribútora)

kingik

Eric Bana smrdí v kriminále, vraždí na potkání, vymýšlí si a trpí paranoidními stavy. V tomto kontroverzním dramatu si zahrál skutečnou postavu Marka Choppera Reada, nejznámějšího zločince Austrálie, a brilantní Eric Bana je také jediným důvodem, proč vidět tenhle mírně nudný a málo sugestivní film. Osobně jsem od něj čekal víc, zvláště když je natočený podle rekordně prodávané knihy, jejíž autorem je sám zločinec Chopper. Jenže film se nějak ne a ne rozjet, ani s tím počtem vražd to není tak vysoké, jak by se na takového proslulého zločince slušelo a patřilo. Sice si o sobě vymýšlel, aby se stal slavným a drsným, ale tohle film podává dost chabě. Bana je ve své roli k nepoznání, hodně pro ni přibral na váze, ale přidat na důraznosti měl také film. Andrew Dominik režíruje poměrně odtažitě, a navíc film posunul až do absurdního vyznění, a to se mu vymstilo. Když totiž neumí diváka strhnout, není důvod ani jít s hodnocením do závratných výšek. Držím se při zdi, tak jako tenhle film. 60% ()

Malarkey

Drsňák Chopper je drsnej film a to je ve skutečnosti vlastně všecko. Nic víc už totiž nenabídne. Nevím proč, ale možná proto, že vlastně ani nechce. Probíhá si tak nějak podle sebe a ve výsledku si na něj nevzpomenete a jediný, co budete mít zafixovaný, tak fakt, že název k tomu sedí. Jenže akční scény nejsou, šokující scény už vůbec ne. A to je na drsnej film dost zvláštní. Kolikrát člověk přemejšlí, jestli je slovo drsňák synonymem pro frajera nebo alespoň člověka, kterej nás dokáže zaujmout. Tady to tak podle mě prostě není. ()

T2

Rozpočet $-miliónovTržby USA $236,185Tržby Celosvetovo $390,000║ Eric Bana je fakt drsný sekáč. /60%/ ()

Jossie

Mark Read byl prototyp zločince, který nejen, že žádného svého činu nelitoval, on si všechny řádně zdůvodnil a dokonce vylepšil. Co byla pravda a co jeho fantazie, to se z filmu nedozvíte, ale jako studie duše nejznámějšího zločince Austrálie je to zajímavé. Eric Bana je v roli Choppera k nepoznání a zahrál ho velice dobře. ()

choze

Chopper je velmi zábavný paranoidní a slávychtivý magor, i když za kámoše bych ho mít nechtěl. Bana, jak ho neznáme, si roli náležitě vychutnává a ani kameraman a režisér se neflákají a šlapou na paty TAKOVÝM NORMÁLNÍM ZABIJÁKůM. ()

Gilmour93

„Never let the truth get in the way of a good yarn.” Ať už byla míra přikrášlení jakákoliv, asi se shodneme na tom, že Chopper Read je asociální, nevyzpytatelný magor, režisér Dominik má před sebou světlou budoucnost, Bana je borec a sláva je jen polní tráva (viz. úplný závěr). Obědvat ve vězeňské kantýně u jednoho stolu s Chopperem a Hardyho Bronsonem, snažím se předstírat, že jsem jídelní tácek nebo solnička.. ()

Campbell

Nebýt té špatné kamery a celkově dobře navržené barvy kde všechno je špinavé tak by film nebyl zas tak drsný. Pro mě je hlavně nudný a Chopper je pro mě nezajímavej člověk. Není to šokující není to ani drsný je to prostě levný film o chlípkovy co chce být slavný ale na mě to totálně nezafungovalo. TAkových kriminálníků je si myslím více než dost. ()

Tomco

Brilantný Eric Bana, ktorý je v tomto, pre neho zásadnom, filme na nespoznanie. Realistické prevedenie svojej role, paráda. ()

Karamanlis

Zaujímavá austrálska sonda do života jedného poriadne paranoidného a psychopatického mukla. Chopper Read je síce ukážkový typ nebezpečne vyšinutého magora, jeho choré názory, zvrátené postrehy a preludy, ktorými trpí, sú mnohokrát svojsky vtipné (napríklad jeho prekáranie sa s detektívmi o tom, či mu polícia neoficiálne dala alebo nedala "zelenú" na likvidáciu kriminálnych živlov). Niekdajší kabaretný komik Eric Bana si v tejto drsnej dráme strihol rolu značne odlišnú od postáv, ktoré dovtedy zvykol stvárňovať a podľa môjho názoru tu zároveň predviedol svoj doteraz najpozoruhodnejší herecký výkon. ()

JASON_X

Byl jsem natěšený na australáckou vězeňskou drsárnu o vyšinutým psychopatickým magorovi, ale onen drsňák Chopper na mě (hlavně v druhý půli) působil spíš jako kašpar, tlučhuba a břídil okresního formátu, ne jako "nejznámější zločinec Austrálie". Nezaujala mě ani vizuální stránka filmu ani jeho atmosféra, působil spíš jako levný produkt nějaké regionální televizní stanice. Každopádně ale Bana zaválel, hlavně ve scénách z lapáku, ta třetí jde jen a pouze jemu. ()

BoPo

Neustále kecy o ničom. Ono keď chceli byť reálny, tak to vlastne ani inak nešlo. O čom by sa asi tak rozprávali medzi sebou väzni. O ničom. Takže čo by Vás malo vlastne zaujať? Že Eric Bana pribral nejaké to kilo? To už tu bolo toľkokrát, že takáto "veľká" obeť už naozaj sama o sebe nemá cenu. Treba to podporiť kvalitným príbehom. A to sa tu rozhodne nestalo. Strata času pre všetkých nás, ktorý sme dúfali v dobrý film. ()

Expendable

Zajímavý film, ale je dost nereálný a hlavní hrdina působí jako totální hlupák, troska a feták v jedné osobě. Scény z vězení pobodání spoluvězně, uříznutí uší a to vše kolem bylo dost dobré, ale ty dialogy mi přišly hloupé, jakobych slyšel slyšel žvanit totálně skárovanýho chlapa, kterej vylezl z blázince asi by mlel stejné nesmysly. Navíc trpěl stihomamem viz. scénka na parkovišti. Film mi přišel velmi krátky a zrovna před koncem filmu jsem měl pocit, že se to teprve rozjíždí, s filmem Rise of the foolsoldier se to nedá srovnat. 3 za to, že jsem se nenudil a dost jsem se nasmál. ()

Radiq

S tím "Nejznámější zločinec Austrálie" v obsahu bych byl trochu opatrnější, ale asi si svoje jméno trochu udělal. Nevím, ale působí to na mě, jak kdyby pro Australany byl spíš jak nějakej hrdina borec a ne pošahanej kriminálník. Mě teda ale zase až tak nezaujal a film se mi vesměs nelíbil. Bylo to natočené tak divně a zdá se mi, že časově to dost skáče a já se neorientuju. A třeba scéna, kdy ho ve vězení bodají a on dělá jakoby nic, to byla pěkná blbost. Eric Bana teda úplně jinak, než jak ho znám. Jo a českému dabingu se pokud možno vyhněte, je to strašné. ()

Mrkvič

Filmový debut Erica Bany. To je teda mazec! Šílená role a neskutečně skvěle podaná. Stejně tak je šílené, jak takový zjev dokáže pobláznit davy a stát se autorem bestselleru. Film naštěstí není dlouhý a pravou podstatu odhalí až v závěru. Být ty hypotetické scény hned od začátku, nevydržel bych ho sledovat. Takhle závěr ukáže, že pravda bude asi kdo ví kde, a že u tohohle chlapa nebude tak podstatná. ()

zdenny

A já zvolávám "bravo Banovi". Věřím, že tento herec se před natáčením nechal dobrovolně zavřít. Protože takhle zahrát psychopatického vězně je fakt unikum. Příběh a děj není nikterak zvláštní. Za velké všimnutí ale stojí výkon Erica Bany. Pokud si nechce divák tento výkon nechat ujít, což by byla hodně velká chyba, vřele tuto podívanou doporučuji. ()

HomeAlone

Sama brutalita , krv , perfektne hlasky a dokonale drsny humor . No najlepsie na tom je to , ze je to natocene podla skutocnej udalosti na ktorom sam spolupracoval Mark Read alias Chopper . Eric Bana to zahral skvele ()