Predátor: Korisť

Rok 1719. Komančovia lovia, aby prežili. Či už ide o muža alebo ženu, všetci sú dôležitými členmi komunity lovcov. Takou je aj Naru (Amber Midthunderová), mladá bojovníčka, ktorá sa učila od najlepších lovcov svojho kmeňa. Keď sa však z ničoho nič objaví zdanlivo neviditeľná entita, ktorá chce loviť jej ľud, musí sa povzniesť nad seba samú, aby ho ochránila. Jej protivník je vyspelý dravec z vesmíru a loví pre samotnú radosť zo svojej podstaty. Vďaka v tej dobe nepredstaviteľne vyspelej technológii má nad Indiánmi vždy rozhodujúcu prevahu. Je to Predátor! (TV JOJ)

CaptainCzech

Velmi příjemné překvapení, které po zhlédnutí nechápu proč nebyl snímek nasazený do kin. Musím ocenit období děje, vizuál postav (Indiánů i Prdeátora), ale především to že hlavní ženská postava byla sympatická (každopádně nahecovanej bratr mě bavil víc). Napětí tu graduje náramně a Predátorův lov tu po jedničce zabaví nejvíce právě zde. Stopáž totiž není přehnaně dlouhá, film krásně plyne a neobsahuje trapný humor jako byl v Evoluci. Doufám že tímto směrem bude s touto značkou nakládáno i do budoucna. Za mě solidní 4* ()

Rathalos

Uz na zaciatku spomeniem,ze original Predatora z roku 1987 s Arnoldom Schwarzeneggerom neprekona nikdy nikto,je to klasika,ktora nema konkurenciu,no a co sa tyka tejto verzie,uprimne,pacilo sa mi to velmi,ratala sa mi atmosfera,hudba,kamera a samozrejme aj samotny mimozemstan,ktory vyzeral brutalne,ten jeho ksicht je cool,cize dam pat hviezd,nemozem si pomoct...:⁠-⁠) ()

fr3ak

Ne, ne a ne! Po všech těch posranejch ovacích jakej je to návrat ke kořenům apod, sem já akorát nasranej. Za co je ten film vlastně chválenej? Za digibordel? Za nejdebilnějšího Predatora co se na plátně objevil? (Fakt mi z jeho tuposti bylo až stydno). Za směšnou hlavní hrdinku? Tak kurva za co?! ()

Wallis3

Kterak si padesátikilová ďoučina namazala na chleba vesmírnýho bijce, aneb jek Préďa jednou ranou medvěda zabil, ale indiánka ránu po tlamě ustála.  Jednu hvězdu za to, že z toho nebyla veselá taškařice, jako od Blacka, ale velmi smutná a černá komedie, která značku zabíjí, podobně jako šel ke dnu Terminátor nebo Star Wars. Boje strašně nemastný, neslaný, i když měl Predátor jen "skromnější" výbavičku v podobě laserem naváděných šípů, HEH, tak pořád tomu mohli dát grády. Ale mnoho scén bylo jaksi divně utpeno a nevyužito, jakoby se nevědělo, že Predátor má být hororem. Tohle byl podprůměrný akční film. ()

helloween93

Konečně slušný film s Predátorem, trvalo to jenom 32 let :D Mám tuhle sérii hodně rád, takže příběh s Komanči mi nenechal chladným, nicméně první polovina mi moc nebavila, ta druhá už byla klasická predátoří jízda. Ten final fight byl pro tu Naru výrazně jednodušší než pro Arnieho v jedničce, který tam málem zařval. Způsob, jakým Naru zabije Yautju je trochu diskutabilní, ale holt nějak to museli ukončit. Škoda jen, že se divák opět moc nedozví o loru Yautjů, je tu totiž jen jeden a nakonci už nejsou. Celkově solidní žánrovka, kde mi asi moc nesedli ti Indiáni, ale určitě to není špatný film. 3* ()

KOOHA

Neurazi, ale ani neprekvapi. Zase nekdo vymyslel, ze proti Predatorovi, co ve filmu zvedne petisetkilovyho medveda jako nic postavi 50 kilovou buchtu a ta ho pokyda, jak nic...tak jako prominte, ale trosicku pritazeny za vlasy. A proste keci, ze si rejza hral s postavama a hlavne s predatorem sou bludy. Vsechno o te buchte vite od prvni minuty a o predatorovi jsem se dozvedel vic uz v prvnim dile, tady nebylo zhola nic, co uz bych nevedel. Jako davat tomu 4 nebo 5 hvez? Proc? To si u toho budete prihanet nebo co? Ten film je smutek videt jednou, v zivote uz se na nej nepodivam, tak nevim rpco tak vysoky hodnoceni. Fakt tam neni nic ke koukani ()

Grimlok

Tady někdo pochopil proč jsou Sara Connorová a Ellen Ripleyová pořádný ženský postavy. Obyčejný holky proti kterejm stojí stroj na smrt. Po právu se mezi ně přidává Naru. Tuhle holku fakt nechceš nasrat. ()

geek.ondra

Prey je poctivý biják od poctivého řemeslníka. Zručně natočená, plná nápadů a v mnoha momentech i celkem velkolepě vypadající lahůdka. Trachtenberg si tak přivlastnil titul jednoho z nejzajímavějších talentů současnosti a jeho Predátor je pro mě ten zdaleka nejlepší. 7,5/10  ()

Razzor_82

"Lovec nečeká, on loví!" Moc jsem od této Disney produkce nečekal a ani moc nedostal. Z trailerů to vypadalo jako Predátor vs. Pocahontas. Hubená indiánka sejme monstrum s moderními zbraněmi, hmm no tak fajn. Samotné provedení Predátora mě moc nenadchlo. Ten z roku 1987 naháněl větší hrůzu i bez špičkových digitálních efektů. Závěr je dost laciný. I přes to všechno  to byl alespoň malý návrat ke kořenům. 6/10 ()

Hpatrik

Prey má originální námět, atraktivní prostředí, krásnou výpravu, a líbivou kamerou to dokáže skvěle prodat. Spousta kvalitní akce solidní příběh, slušní herci a nepřepálená stopáž, do které se podařilo naskládat opravdu dost. Velká spokojenost! ()

KUFI

Hmm srajda jak se dalo ocekavat.. co z takovyho nametu muze taky jinyho vzniknout. McTiernan by se zblil, kdyby to videl.. nejlepsi byla ta priroda - i kdyz clovek dneska nevi jestli neni udelana na compu. I kdyz na druhou stranu ten prkennej medved dokazuje, ze CGI moc zmaknuty nemeli ()

helraiser

V podstatě westernový predátor a já říkám proč ne. Poslat predátora do 18. století nebyl vůbec špatný nápad a rovnou musím říci, že se to opravdu povedlo. Nechme stranou nesmyslnost válečnice u Komančů a prostě si jen užívejme atmosférickou a slušně krvavou zábavu. Trošku zamrzí menší rozpočet, díky kterému to odnesou především naprosto příšerná digitální zvířata, ale jinak to je prostě nádhera. Někteří budou sice držkovat na zjev Predátora a, že nemá jeho slavnej kanón, ale vzhledem k tomu, že se děj odehrává dvěstě let před prvním dílem, tak to je docela logický, vývojem prostě procházeli i Predátoři, mimochodem, i tak měl hodně slušnou výbavičku a práce mu šla pěkně od ruky a dostal opravdu hodně prostoru a diváci si ho opravdu hodně užijí. Jinak krvavá práce mu jde pěkně od ruky a s brutalitou se moc nešetří. Na první díl to sice nemá, ale s atmosférou se mu docela přiblížil a zábavnosti se řadí hned za druhý díl. Je to krvavé,atmosférické a finální souboj je hodně povedený, i když na jednu stranu docela úsměvné, jak ho na konec ojebala. Za mě velké překvapení a opravdu spokojenost. Určitě doporučuji. ()

PEZ

Je to pravda, ohlasy z Comic-Conu neklamali - fakt je to najlepší film s Predátorom hneď po jednotke. Je to iné, ale zároveň v duchu jednotky. Je to filmové a krásne natočené - až človeka zamrzí, že to nešlo do kín. A má to skvelé nápady a perfektnú hlavnú hrdinku (aj herečku). Keď som svojho času chválil Dana Trachtenberga za jeho študenstký film Portal, už vtedy bolo jasné, že ma sľubnú budúcnosť pred sebou. Teraz to len povrdil. Super - veľmi ma potešil. A očividne nielen mňa. Kľudne dakedy Prey zopáknem. Tož odporúčam neváhať a ísť rovno do toho. Predator is back! ()

Jakubik

Pro začátek dobrý. Vlastně hodně dobrý. Jestli z toho bude úspěch tak by se mohlo pokračovat v Predátořím universu. Do kina bych na tenhle díl asi nešel ale doma v TV to bylo fakt super. Jednoduché ale přesto to svůj účel splnilo. Napínavé a po vizuální stránce taky v pohodě. ()

Urukhaj98

Tohle je přesně to co jsem jako fanoušek značky chtěl po absolutně zmrveném počinu od Blacka. V mnoha elementech se Prey inspiruje u svých předchůdců (tedy těch povedených) a zároveň rozvíjí nová témata, která v sérii dosud chyběla nebo nebyla řádné využita. Nový vzhled ústředního lovce mi z fotek nebyl moc po chuti, ale nakonec vzhledem k zasazení funguje parádně. Tohle je přesně ten typ inovace titulního monstra, o který se bohužel marně pokoušel Shane Black. Očekávání byla nulová a vylezla z toho hrozná pecka. Teď bych si prosím dal toho Predátora z feudálního Japonska jak krájí na kusy samuraje. 8/10 ()

mi-ib

První věcí, která mi vadila po celou dobu sledování, bylo to, že hlavní hrdinka nevypadá vůbec jako indiánka. Přitom všichni okolo indiáni, lovci i mimozemšťan vypadali autenticky. Taky se hodně dlouho čeká, než se začne něco dít. První půlhodina chtěla být napínavá – čekání na Predátora, ale více než to byla spíš nudná. Samotný Predátor je udělaný pěkně a i si ho máme možnost dostatečně prohlédnout. Chápu, že akční film není dokument a divák mu musí odpustit lecjaký odklon od logiky a přírodních zákonů. Ale v tomto snímku mi přišlo, že jsem musel odpouštět více než jsem ochotný. Jako jednohubka se to dá, úrovní se to pěkně vyrovná dalším filmům inspirovaných legendárním prvním Predátorem a posadí se to k ostatním do stínu nesmrtelné jedničky s Arnoldem. ()

AngelG

Nooo, tak kupodivu, přes moje koukání na trailer škvírou mezi prsty, se opravdu jedná o celkem povedenou záležitost. Není to rozhodně dokonalé a ani náhodou to není první Predátor (to je prostě nepřekonatelné). Ale rozhodně to předčilo očekávání. Obzvlášť po všech těch nekonečných a marných navázáních a posledním výblitku v podobě Predátor Evoluce, tfuj. Sice se mi v začátcích trošku těžce zvykalo na ten děj nebo spíše zasazení mezi Indiány, ale rozhodně to není tak katastrofické, jak to zpočátku působilo. Dokonce se nám dostává celkem pěkných výkonů, pěkný soundtrack (který sice trošku místy působil až přespříliš dobrodružně), hezky vypadající Predátor (až na jeho obličej, který od dob Predátora 1 a 2 nikdy netrefili tak, aby se mi líbil :D ) a hlavně Predátor, který není příliš. Není není dokonalý, není to stroj, je prostě perfektně ztvárněný jako začínající lovec, který se trénuje a adaptuje. A  opravdu veškeré akční scény a jeho bitky, byly fakt skvělé. Co se hlavní postavy týče, tak se zde díky bohu nehraje na "podívejte se na mě, jsem silná nezávislá žena a dokážu se fyzicky vyrovnat jakémukoliv muži". Je to prostě obyčejná holka, které co chybí do fyzické síly, dokáže vynahradit pozorností a inteligencí. A navíc zde máme i nějaké to selhání, motivaci a zasloužené vítězství. Takže i v tomto ohledu to opravdu mile překvapilo. Jediné mínus bych asi viděla v začátku, kdy to i lehce nudí a kdy to mohlo být určitě trochu svižnější, ale jakmile se dostaneme k prvnímu lovu, tak se to začíná rozjíždět a nepoleví do konce. A samozřejmě tedy co se efektů týče, tak ta zvířata vypadají fakt hrozně o tom žádná :D, ale vše ostatní bylo zvládnuto skvěle. Takže mohu určitě v klidu doporučit, přeci jen Predátor 2018 a ono i ty předchozí počiny nastavili laťku sakra nízko, takže tohle je opravdu po hodně dlouhé době takový paprsek světla v nekonečné tmě pro mého milovaného Predátora. ()

NorseSword24

Prvý predátor je super ale nikdy mi až tak neprirástol k srdcu. Votrelec vs Predátor, Predátori a Predátor: Evolúcia ma možno bavili viac ale prvý pôvodný je ako film najlepší. Teda bol. Možno to nebude až taký kultový film ako Schwarzikov, ale pre mňa je určite lepší. Zábery prírody a aj niektoré akčné scény, keď zastavili na telke kvôli nášmu super internetu boli celkom pekné ako na pozadie obrazovky alebo ako bývajú fotografie na sporiči obrazovky v telke. Takže kamera super. Nijak extra veľké napätie ale bolo dostačujúce na udržanie mojej pozornosti počas celého filmu. Aj tak najviac tiahlo napätie predátorova možnosť sa zneviditeľniť. A aj jeho zbrane a hračky boli super pri bojových scénach, ktoré tu boli tiež super nasnímané. Herci fajn, určite si zaslúžia mať po tomto filme viac rolí. Postavy a cely dej sú jednoduchšie veci, ale podobne ako u Northmana sú dostačujúce a fungujú. Dobrá akčná jednohubka a pre mňa najlepší predátor, zatiaľ. ()

dalziel

Asi tak do polovice som mal z filmu dosť rozpačité pocity. Našťastie sa to rozbehlo a j a som sa chytil a začal som si film fakt užívať. ()

Nový Predátor našel staronového režiséra

Nový Predátor našel staronového režiséra

10.02.2024

Když v létě roku 2022 dorazilo na streamovací služby Hulu a Disney+ akční sci-fi Predátor: Kořist v režii Dana Trachtenberga (Ulice Cloverfield 10), zaznamenal tento nejnovější příspěvek do… (viac)

Krásné Vánoce a PF 2023

Krásné Vánoce a PF 2023