Bangbeob : jaechaui

• Južná Kórea 방법: 재차의 (viac)
Fantasy / Horor / Mysteriózny
Južná Kórea, 2021, 109 min

Záhadné sériové vraždy se odehrávají prostřednictvím jaechaui (mrtvých těl, která vstala z mrtvých a jsou schopna mluvit). S těmito těly někdo manipuluje. (JasonCZ)

Lenka.Vilka

Asi by bylo fajn hned na začátku říct, jak to teda je. Dá se na Dead Man's Prey kouknout bez znalosti Cursed? No, dá. Smysl film dávat bude. Jenom se může stát, že pokud vám to padne do noty, nechtěně si vyspoilerujete seroš, protože hned má začátku je snová flasbacková sekvence, kde jsou setříhaný záběry přímo ze seriálu. Přesně tak, jak by to každý scénárista napsal do prvního dílu druhé série svého seriálu divákům pro připomenutí. Protože tady se vrátí úplně všichni. A vlastně i ten začátek působí jako druhá série. Stane se něco, potom přijde intro, který má stejný hudební podkres jako Cursed, pouze jenom aktuální vizuální provedení do příběhu, a potom přijde děj samotný. Kde se s tím nikdo  nepáře, protože vztahy mezi postavama jsou jenom rychle řečený. Není na to čas. A bylo to v seriálu. Byť i já uznávám, že mě docela zaskočila věta, že je to další "jiný případ". Protože já jsem na základě konce v sirotčinci nabyla dojmu, že Sung-joon stále nevěří. Ale tady je to naservírováno jako "Další pondělí, všemu věřím, hlavně moc neriskuj.". Takže se začne vyšetřovat, protože se ukáže, že se stane něco špatnýho. A opět v tom má prsty velká mocná korporace? Jak jinak. Takže je to všechno celý takový rychlejší a akčnější. Ani jsem nestihla dvakrát mrknout a už byla polovina filmu pryč. Protože od začátku se nikdo a nic nezastaví, pořád se něco děje, včetně hned několika hodně povedených akčních sekvencí a návratu jedné postavy až skoro ke konci. Což je za mě asi největší úskalí filmu, protože So-jin tak může působit jenom jako "nevíme, jak to uzavřít, tak na konec šoupneme holku, která má spojitost s minulostí zmíněnou lehce na začátku, která nám to všechno vyřeší" pro ty, kteří neviděli Cursed. Stejně tak ani ti asi moc neocení scénu "O tři měsíce později". Protože ta byla prostě strašně milá a na usmátí a navodí to atmosféru, že máte potřebu už jenom kvůli tomuhle chtít další plnohodnotnou druhou sérii, protože v tomhle holky prostě tvoří dobrý tým. Takže jsem dostala vážně povedený film, který má tady sice dost průměrné hodnocení, ale zároveň je strašně moc povedený ve všech ohledech. Skvěle natočené, dobře zahrané a s fajn příběhem. Ale chápu to nižší hodnocení. Od toho, kdo neviděl Cursed dává smysl... ()

moviefreak

Kórea svojich zombíkov miluje a tento krát dostaneme skôr nemŕtvych. Príbeh síce nemusí sadnúť každému kvôli okultizmu ale akčné scény stoja za to. Hordy nemŕtvych sa valia jedna radosť a dobre sa na nich pozerá. Avšak ja uprednostňujem klasických zombíkov, keďže tí majú ako tak stanovené pravidlá čo môžu a čo nie. A títo bubáci sa riadia scenárom. Čiže keď to vyhovuje sú ultra borci a keď nie... Ale áno, Kórejcom môžeme byť vďačný, že tento hororový subžáner má stále čo ponúknuť. ()

Perry-

Nebylo to špatné, ale pořád mi přišlo, jako by mi něco unikalo. Objevují se tam postavy, věci, které by měl divák znát, ale nikde je nikdo nepředstavil, neobjasnil. Až pak jsem zjistil, že se jedná o film vycházející ze seriálu Bangbeob (TV seriál) (2020). ()

EvilPhoEniX

Korejská variace na Death Note s nemrtvými a je to Jízda!!  Jížní Korea po delší odmlce dává o sobě opět vědět a hned tasí Blockbuster jak řemen od scénaristy Train to Busan ( podoba je sakra znát) a je to výborné. Jížní Korea je proslavená sériovými vrahy, ale co když oběti zabíjejí Nemrtvi? Tak to je už sakra problém i pro Korejské detektivy. Hlavní padouch má schopnost přivolávat mrtvé k životu a manipulovat s nimi a je to organizovaný "Zombie" Mayhem, který díky parádnímu hudebnímu podkresu a intenzivními akčními scénami místy bere dech. Trochu mě mrzí, že se film musel obejít bez Krve, ale to i Train to Busan a fungoval. Vzhled nemrtvých je skvělý, jejich pohyby, křupání kostí a následný rozpad v prach je podán působivě. Takový organizovaný útok na ohromnou farmaceutickou společnost a následná automobilová honička v Tunelu je fakt parádní. Celý film má šílené tempo, vizuálně skvělé, dojde i na pár dějových zvratů, dokonce došlo i na klasický martial art s agentama, to jsem tady fakt nečekal, atmosféra je hutná a byť podobnost s Death Note je očividná, jde si to vlastní originální cestou a já si ty 2 hodiny velmi příjemně užíval. That´ s the Way! Příběh 4/5, Akce 4/5, Humor 0/5, Násilí 1/5, Zábavnost 4/5 Hudba 4/5, Vizuál 4/5, Atmosféra 4/5, Napětí 4/5, Emoce 1/5, Herci 4/5. 8/10. ()