Bangbeob

• Južná Kórea 방법 (viac)
Thriller / Mysteriózny
Južná Kórea, 2020, 12 h (Minutáž: 60 min)

Krysap

Téma šamanství by si rozhodně zasloužilo trochu promyšlenější dílo. Přece jenom, pokud se v počátku stanoví nějaká pravidla, je potřeba je dodržovat až do konce, jinak jde všechno do kopru. A atmosféra může být sebelepší. Jednu věc musím seriálu uznat - snad nejméně sympatické hlavní hrdiny, co jsem za dlouhou dobu viděla - ta podivná dívčina s děsně debilním Death note výrazem, mdlá novinářka a totálně umrlej policajt.. Přišlo mi, že ty lidi ani nebaví hrát.. Přitom sám příběh tak špatný nebyl, kdyby se stopáž zkrátila na polovinu, rozhodně by to prospělo. Tolik flashbacků jsem snad ještě nezažila.. ()

Lenka.Vilka

Tak tohle bylo hodně zvláštní, ale zároveň moc dobrý. S velkým důrazem na slovo zvláštní a slovo dobrý. Jak jsem psala už minule Sang-ho Yeon mi sednul. A je úplně jedno, co na dané věci dělá. Tady psal scénář, ale jde to dost znát. Že má slabost pro určité věci a charektery. A je fajn si to prostě všechno užít. Původně jsem byla trochu zklamaná, že Pozůstalá se nakonec vydala trochu jiným směrem, přestože ve výsledku to byl směr dobrý. A tohle je...ano, tohle je přesně to místo, kam jsem původně myslela, že Pozůstalá bude částečně kráčet. Protože Cursed je opravdu dobrý seriál. Jenom je na něj asi třeba trochu trpělivosti. Tady se totiž nikam nepospíchá. Přeci jen, má to dvanáct dílu...a zároveň by se to dalo dějem shrnout i ve filmu na dvě a půl hodiny. Tak proč je to tak dobrý? Teda pokud dám stranou fakt, že v tomhle já nemůžu být objektivní a s velkou pravděpodobností se mi líbily právě ty věci, který ostatní strašně prudily: mám prostě ráda seriály. A s tím spojenou možnost dlouhého času s postavama. Protože tady je to ideálně vyvážený ohledně stráveného počtu času s těma dobrejma (i když, je to relativní, život není černobílý, hlavně když vám například dojde, že vaší vinou umřel člověk, protože vy jste chránili někoho jiného, jinak by se to nestalo), tak s těma zlejma (kde už není pochyb o barvě, většinou černý a rudý, pořádně horký, i přes ty věci, které ke konci vyplavou na povrch). Vlastně jsem si postavy (který jsou k tomu určený) poměrně dost oblíbila. Jong-hyun je správný druh záporáka, Jin-hee je správně zabejčená novinářka, která všemu tak rychle uveřila právě proto, aby zjistila pravdu a potom se všechno začalo nabalovat, Sung-joon se snaží nezbláznit z toho, jak moc si myslí, že jsou všichni kolem něj blázni, protože jako policajt obvykle věří dost jiným důkazům a So-jin je...no, co k ní říct...So-jin je holčina, která si prošla až moc věcma, že se ani nedivím, že nemá důvod se usmívat. Ale nikdo z nich mě rozhodně neštval. Skvělá atmosféra, dobrý příběh, skvěle zahrané a natočené. Z mé strany naprostá spokojenost. Dead Man's Prey bude hodně brzo  :) ()