Čtyři maskovaní a dobře ozbrojení muži přepadnou vlak metra v New Yorku. Mají pečlivě připravený plán celé akce a brzy každého přesvědčí, že z jeho realizace rozhodně nehodlají ustoupit. Jako výkupné za zadržované cestující požadují milion dolarů, které mají být doručeny na určené místo v metru za pouhou hodinu. Kapitán dopravní policie Zachary Garber se pokouší v rekordním čase zajistit požadovaný finanční obnos a přitom hledá způsob, jak neznámé muže zastavit… Napínavý příběh o terorismu, který natočil na motivy knihy Johna Godeyho režisér Joseph Sargent, neztratil nic na své působivosti a zůstává aktuální i v dnešní době. Úlohu policejního kapitána Garbera ztvárnil americký herec Walter Matthau známý především komediálními rolemi ve filmech Apartmá v hotelu Plaza, Kaktusový květ, Průvodce ženatého muže, Dej si pohov kámoši. Snímek Přepadení vlaku z Pelhamu se stal jedním z inspiračních zdrojů Quentina Tarantina pro jeho Gaunery. O potenciálu filmu Přepadení vlaku z Pelhamu svědčí i to, že se dočkal nejednoho remaku, původní zpracování z poloviny 70. let ale dodnes zůstává nepřekonáno. (Česká televize)

Hekman

Im not your Mr. B-B-B-B-Braun. Nekolik vyborne vypichnutych point a skvele herecke vykony v cele s excelentnim Shawem. Film shazuje viditelne nizsi rozpocet, ale stejne tomu dam / slabsich / 5*. Lituji jen toho, ze jsem tenhle skvost nasel az tak pozde. Kvuli tomuhle filmu jsem se podival i na remake s Travoltou a chtelo se mi blejt. ()

Sa.sa

Super film plný hvězd, hlášek i děje... No konec dopadne tak nějak jak má... Rozhodně stojí za pozornost a zhlédnutí... ()

obyč.divák

Schvalně jsem to skouknul když Tony Scott natočil raemake a ono je to dobrý i po letech a Waltr je super,pro mě objevení jeho važnější polohy stálo za to . ()

profeek05

100 minut plných napětí, kvalitních hlášek, originálních teroristů a místy skvělého černého humoru. Bohužel, jako protipól k tomu, jak špičkově hraje Robert Shaw, Walter Matthau degraduje vážnost své postavy tím, jak se dokáže tvářit.. Mr. Bean hadr. Nicméně kam se na tohle hrabe remake. ()

Stoupik

Vzhledem k mé náklonnosti k veškerým thrillerům, akčňákům či jiným dramatům spojeným s dopravními prostředky, řadím Pelham mezi naprosté klasiky. Popravdě ale tato nejstarší verze v mých očích zas až tolik neválcuje ty novější remaky. Na svou dobu jistě super, ale teď už mi to přijde trošku moc naivní a asi příliš konverzační na úkor akce. Pár hlášek se povedlo, naopak scény se starostou, který byl prezentovaný jako úplný blb, mě moc nechytly. Ale tři hvězdy si Pelham rozhodně zaslouží. ()

milos.bradik

Přesně takové filmy mám rád, výborní herci, promyšlený scénář a perfektní režie. Když to srovnám s dnešními filmy, které jsou sice daleko akčnější, plné rvaček a násilí, ale scénáře mají jakoby je napsal někdo s IQ 60 a režie jako by chyběla, často totiž akční hrdinové režírují sami sebe, takže je to opravdu bez režie. ()

Andrmen221

Dobrá hudba, ten vibe je mazaný. Děj vás chytne prakticky hned od začátku a nepustí. Akorát jsem si říkal, proč by někdo unášel metro :D a líbí se mi, že si tutéž otázku položili několikrát ve filmu. Neměl jsem žádné očekávání, ale byl jsem příjemně překvapen. Film mě přivedl na nápad unést zmrzlinářské auto se zmrzlinářem a žádat výkupné. Závěrem Gesundheit. ()

Zemřel herec Jerry Stiller

Zemřel herec Jerry Stiller

11.05.2020

Ve věku 92 let dnes ve Spojených státech zemřel komediální herec Jerry Stiller. Zprávu na svém twitterovém účtu zveřejnil jeho syn, hollywoodský herec a režisér Ben Stiller. Podle příspěvku zemřel… (viac)

Tony a Denzel hubí teroristy

Tony a Denzel hubí teroristy

25.09.2007

Krvavý příliv, Muž v ohni, Déja Vu. Už jste určitě pochopili, co se vám snažíme říct. Ano, Tony Scott a Denzel Washington jsou kámoši. A když spolu natočí film, nikdy to není průšvih. U Sony Pictures… (viac)