Hlavním hrdinou zábavného vyprávění je sympatický úředník Investiční zprostředkovatelny Paul Manning, který je už čtrnáct let šťastně ženatý s Ruth a nemůže pochopit proč muži své manželky podvádějí s jinými ženami. Jeho přítel Ed Stander, který má na rozdíl od něj se ženami spoustu zkušeností, se mu to snaží vysvětlit, ovšem zcela neúspěšně. Tedy až do chvíle než Paul ke svému překvapení zjistí, že ho najednou na všech ženách, které potká nezajímá nic jiného než jejich fyzické přednosti. A je to samozřejmě Ed, který si ví rady a věnuje příteli příručku plnou pravidel a pokynů pro všechny možné eventuality svádění žen a nevěry. Ed se pochopitelně jako zkušený ujme role učitele a Paul pilně studuje a snaží se nabyté zkušenosti uplatnit v praxi. Pravidlo číslo jedna podle Eda zní, že pokud chce na celou noc opustit byt, aniž by vzbudil podezření, nesmí tvrdit, že jde tam, kde se dá dokázat, že tam není. A taky je třeba najít důvěryhodný důvod, proč se vzdálit na noc z domu. Přes značné obtíže se to Paulovi podaří, stejně jako další Edovy rady. Zkouška nanečisto dopadne na výbornou a tak je Paul podle Eda připraven na svou první nevěru. Zbývá už jen jediné najít tu pravou. (oficiálny text distribútora)

Mrkvič

Taková zábavná taškařice o tom, co všechno se dá při řízené nevěře řešit. Walter Matthau je prostě kouzelný, i když i tady mi pořád připadá jako děsně starý prďola. Báby jsou na tu dobu neskutečné a ač mladší ročník, musím uznat, že na té době něco bylo. K dokonalosti filmu chybí jen nějaké silnější vyznění na závěr. Nějaká něčí zrada atd... Ale roztoužený a přesto vzorný Walter to vynahradí. ()

igi B.

Úsměvně neškodná konverzační oddechovka na lechtivé téma, zpracovaná jak se sluší a patří na korektní mládeži přístupný film ala >šedesátá< ... Rutinně natočený filmek o středostavovských američanech pro středostavovské američany s poněkud přehrávajícími herci, což však k tomuto typu komedií (bohužel) patří... - - - P.S. Filmu - jak už je to obvyklé v našich televizích - dost škodí plytký český dabing a formát 4:3, dívat se na konveraci blbě dabovaných ořízlých půltváří může interesovat jen televizácké čudláky, participující na takovém zprznění filmu... ()

Lokutus

Naprosto špičková komedie jejíž jedinou náplní jsou mimořádně zábavné lekce proutníkům, jak být své ženě nevěrný pro její vlastní dobro. Jako vždy vynikající Walter Matthau je naprosto neselhávající, i když je scénář v podstatě jenom soubor různých komediálních scének, které však, narozdíl od mnoha shodně vystavěných snímků, drží velmi dobře pohromadě. Napodruhé to nejspíš nebude již tak zábavné jako při prvním shlédnutí, ale i tak představuje tento (jak je vidět v rozsahu hodnocení) nepříliš známý snímek velmi příjemné zpestření, kterého se v současnosti mezi novými snímky asi jen tak už nedočkáme. ()

Big Bear

Ať už to tak chtěl Pánbůh, nebo příroda a evoluce těžko by mohlo dojít k rozmnožování bez vzájemné přitažlivosti samců a samiček. A lze k tomu využít oboustranně i naše smsly. Zrak, čich, sluch, hmat... Máme různé parfémy, barvy a laky na vlasy, holítka a depilátory, módu atd... Snažíme se zkrátka sobě vzájemně líbit. Zaujmout, strhnout pozornost. Nevím jak je to tedy s ostatními 41 pohlavími či kolik jich dnes už je, za ta mluvit nebudu páč ani nevím jak tam a kde co funguje. U tohohle filmu jsem se bavil královsky a to ze dvou důvodů. Za prvé při pomyšlení , že z něj nějaké současné feministce debilního dneška zcela jistě rupla cévka a tak je na světě zase o jednoho cvoka méně. Vždyť dobrá třetina filmu jsou záběry na polonahé ženy nebo jejich dekolty či zadečky. A za druhé je to proto, že tohle je taková parádní americká komediální klasika z konce šedesátek. Cítíte z toho že tehdy byl svět ještě v pořádku. Film je vlastně souhrnem rad převedených do epizodek co se komu kdy stalo při podvádění vyprávěných právníkem svému příteli. Ten je šťastně ženatý, ale samozřejmě jako každý čtyřicátník se rád podívá po pěkné ženě a se zájmem naslouchá radám, že nevěra je vlastně zdravá a manželství prospívá. Rady mu mají umožnit vyvarovat se základním chybám při nevěře, kterou začne plánovat. Epizodky jsou boží a nejlepší je ta s mužem, který si vzal milenku domů a ráno nemohli nalézt její podprsenku :-) . Nikdy se nenalezla, ale ten fakt že by ji mohla nalézt jeho žena jej deptá, deptá a deptá... :-)))) !!! Musím říci, že celý film je super a komu by snad nelíbyly všechny ty vnadné Američanky, může se kochat těmi neskutečnými auty co se v roce 1967 proháněla americkými městy... Já dávám za 4 termínované vklady. ! * * * * ()

Pavlínka9

53 let starý film, který vypráví o tom, jak se přichystat na to, jak budete nevěrný své manželce :D Hej, to není možné :D Prostřihy různými situacemi, do kterých se může muž dostat - jsem až fascinována tím, jak toto dokázali natočit :D Nemůžu přijít na to slovo, které mě přitom napadalo - nejblíže je asi "satira", protože jsem žasla nad tím, že tento film v 60tých letech vznikl :)Ale jsem za to ráda, jelikož i při uvědomění si, že v současné době se podle mě z pohledu muže moc nezměnilo :D Je to zábava, která nezná hranic :D ()

• Paul Manning (Walter Matthau) si půjčuje vůz v autopůjčovně Hertz. (JohnSmith)

Zemřel herec a režisér Carl Reiner

Zemřel herec a režisér Carl Reiner