Daj si pohov, kamoš!

• Česko Dej si pohov, kámoši (viac)

Max Goldman a John Gustafson jsou staří sousedé. Žijí v minnesotském městečku Wabasha, oba jsou vášniví rybáři a kdysi dávno byli kamarádi. Jenže pak se pohádali, pochopitelně o ženu a od té doby jsou nepřáteli, kteří si den co den navzájem znepříjemňují život drobnými schválnostmi, což je, zdá se, v jejich osamělých životech jedinou jejich radostí. To se ovšem změní v okamžiku, kdy se do jejich sousedství nastěhuje svérázná vdova, profesorka anglické literatury Ariel Truaxová. Oběma se totiž líbí a tak po ní neustále pokukují, což energické ženě pochopitelně neunikne. S oběma se seznámí a dokonce to vypadá, že by jeden či druhý mohli mít šanci ji získat. A tak se mezi nimi znovu rozpoutá nelítostný boj o ženu. A do toho všeho se ještě objeví děti obou starců. Johnova dcera Melanie, jejíž manželství s nevěrným Mikem se rozpadá a Maxův syn Jacob, který kandiduje na starostu. Ariel stráví příjemný večer a poté i noc s nesmělým Johnem, což ovšem značně vyostří vztah se žárlícím Maxem. John se soka nejdřív pokusí usmířit tím, že mu vrátí jeho milovaný a nedávno ztracený rybářský prut, když ho to neusmíří, rozhodne se sklíčený muž přenechat ženu příteli. Úmyslně se s ní pohádá tak, aby si šla pro útěchu k sousedovi. To však zdaleka není konec vyprávění. (oficiálny text distribútora)

herr_carter

Jasný důkaz toho, že jak do hry vstoupí ženská, i v důchodcích se najednou zažehne jiskra mládí a můžou spolu s přehledem soupeřit jako dva puberťáci..samozřejmě nejlepší ze všech filmů o dvou kamarádech, kteří si dokážou navzájem pěkně lízt na nervy................moje hodnocení = 8 z 10. ()

gabin(a)

Balzám na duši! Všichni perfektní, ovšem nejlepší je starý pan Gustafson! Pře-fik-ni ji synkuuu! Nebo ji pošli za mnou! Myslím že Lemmon&Matthau jsou nejlepším filmovým párem všech dob:-) Předčí i Laurela a Hardyho a Lorenovou s Mastroiannim:-). Jinak pokud jde o film, byla jsem v pokušení zkopírovat komentář od Amarcord_1, natolik je výstižný a mluví mi z duše. ()

Orlau32

Kdo se chce dobře bavit, musí se podivat na tuto komedii. Jednak zaručuje zábavu duo vynikajících herců Jacka Lemmona a Waltera Matthaua a uslyší kupu výborných dialogů, které, jak tvrdím já, dělají tu neopakovatelnou srandu ve filmové komedii. Ti dva tu měli ještě hodně dlouho zůstat. Opravdu je každý nahraditelný ??? ()

plechulka

Tahle dvojka kámošů v obsazení téměř vždy znamená, že ať se děj odehrává na ledu či písku a okolo se motá kdokoli, "chemie" obyčejné lidské sounáležitosti a přátelství funguje. Říkají nám, že nemusíme nutně v životě řešit globální problémy ani být hollywoodské hvězdy, aby jsme si zasloužili když ne lásku, tak alespoň přátelství lidí okolo. Takovéhle filmy je třeba mít ve filmotéce a v případech, kdy máte pocit, že si na Vás někdo tam nahoře zasedl, si uvařit horký čaj nebo kafe, usednout do pohodlného křesla a zasusout DVD či kazetu. Většinou po zkouknutí zjistíte, že se Vám na tváři usadil malý úsměv a že svět je o něco snesitelnější. ()

Georgex

Po shlédnutí této komedie jsem byl zklamán. Nerozlučnou dvojci těchto "dědků" mám hrozně rád, v některých filmech jsou vtipní již od pohledu, ale tady v tomto filmu mi bohužel nějak nesedli. Příběh o dvou sousedech, kteří se nemají v lásce jsem si v jejich podání představoval jinak. Najde se zde pár vtipných momentů, ale přišlo mi to spíše jako měně povedené drama. Přetahovačka o novou sousedku se mi zdála až příliš odbytá. Nejlepší momenty nebyly v přítomnosti Jacka a Waltera, ale když se na place objevil stařičký Burgess Meredith, který si zde střihnul parádní roli, kde perlil každým slovem. První polovinu filmu jsem čekal na nějaký zvrat, kdy začne lítat jedna kulišárna za druhou, ale nestalo se, paradoxně se mi více líbil konec filmu. Film rozhodně nehodnotím jako odpad, ale očekával jsem něco jiného. Hodnotím pouze dvěmi hvězdičkami a to jednou pro Jacka a Waltera a druhou pro parádně zahranou roli Burgessem Meredithem. Moje hodnocení 40%. ()

• Walter Matthau utrpěl díky mrazivým podmínkám v Minesotě zápal plic. (HellFire)