Zatýkanie a akcia zásahovej polície privedie na vyšetrovacie oddelenie pestrú paletu podozrivých, ktorí sa podieľali na sérii brutálnych vrážd. Aké sú medzi nimi vzťahy? Kto predstavuje najslabší článok a bude rozprávať? (RTVS)

jirikzaboj

I přes vodopády řeky plynou dál, svět se točí a voda padá, padá. Noo, tak po 6 týdnech tady máme finálovou epizodu, na kterou navnadila předchozí epizoda klidem před velkou bouří a to ve stylu zatýkání ústředních postav orlických vražd. Tak nějak se tvůrci nedokázali napojit na napětí předchozích dvou epizod a tady to působí jen jako nutný epilog, u kterého přece všichni víme, jak to vlastně dopadne a není třeba ukazovat detaily, na kterých doposud kvality seriálu stavěly. Tedy za mě velký propad a to i v případě Kleopatra, kdy křivý polda naprosto otočí a chová se úplně jinak, než v předchozích epizodách a NE! Nedává logiku, že by se charakter tak výrazně změnil po osobní konfrontaci, která byla navíc dost nepřímá. Rozuzlení tedy nebylo opravdu nic moc, ale musí se uznat, že to tvůrci měli hrozně těžké, v rámci tak málo epizod. Highlight je jen výslech Kopáče, který dialogem docela odpovídal tomu reálnému s novináři. Celková výprava byla tedy dost nudná a scenáristicky dost nefunkční finále. Ale abych jen nenadával, tak pořád seriál hodnotím nadprůměrně a vychytání dobové atmosféry mu vytýkám jako to nejlepší. Závěrečný Chaozz a vodopády mě pobavil, nedokážu si textově lepší píseň na konec seriálu o devadesátkách. ()

Kozohlaf

A je to... Dost dlouho předtím mě nic tak nezaujalo, jako tenhle seriál. Poslednímu dílu bych sebral půl hvězdy za závěrečný "song" (Brichta, Lucie, Alice, Střihavka - bomba!!! Skladbu z předposledního dílu jsem v životě neslyšel, až tady a ani nevím, kdo to tam pěje), protože popravit to rapem je prostě svatokrádež :-) Jinak jsem si seriál užil jak babičky Ženu za pultem. Spokojen velice ()

pallok

Kam sa hrabe Priznanie. Nie, nepíšem o tomto záverečnom dieli seriálu Devadesátky ale o seriáli Priznanie, voľnom pokračovaní seriálu Hniezdo. Priznanie z Devadesátky bolo jednoducho super, ako aj všetky ostatné epizódy, výborná réžia, perfektní herci, klobúk dole! ()