Zatýkanie a akcia zásahovej polície privedie na vyšetrovacie oddelenie pestrú paletu podozrivých, ktorí sa podieľali na sérii brutálnych vrážd. Aké sú medzi nimi vzťahy? Kto predstavuje najslabší článok a bude rozprávať? (RTVS)

Gig

Tak máme za sebou poslední díl s dvousmyslným názvem Přiznání, kde nejde jen o Kopáče a spol, ale i o Tůmu. “Slib mi, že nebudeš střílet a jezdit.” Škoda, že druhá série, aspoň dle slov Josefa Mareše, nebude. Na druhou stranu v nejlepšim se má přestat a také plno případů použil už v Případech 1. oddělení. Ale stejně doufám v druhou sérii. Dokud se věři, naděje žije. Stejně jako jsme nedoufali v 3.sérii Připadů a hle, na podzim jdou zpátky. ()

daleba

Vynikající seriál, skvělá práce všech zúčastněných od režiséra po posledního nosiče vody! I ty nejmenší detaily, jako loga médií z roku 1995 na mikrofonech, dělají z tohohle seriálu něco výjimečného! Strašně se bavím šaškama na Facebooku, kteří v jednom příspěvku nadávají na ČT, můžou se posrat z toho, že posílají měsíčně 135 korun, a v druhém příspěvku jsou nadšení z toho, že dokáže ČT natočit takhle skvělej seriál... To je směšný, ale přesně to vystihuje náš národ! ()

fafejt001

Ale  jo  , Sokol  skutečně hooodně   dobrej . Sice  tento díl  , mne  tak  nechytil , jako ten před ním , ale  jinak  pěkná  tečka  za  tímto  případem . Možná  mohl  Orozovič  více  rozehrát  svůj  part , ovšem  to  je  pouze  můj  subjektivní  názor . A  rovněž  by  nebylo " naškodu "  na  závěr  tohoto  dílu  NAPSAT  , že  to  nebylo  přesně  podle  pravdy , ale  nějak  umělecky  zpracováno  pro  diváka  z  důvodu  atraktivity . To  jen  tak  na  okraj . Jinak  výborný   seriááááál .  VO  TOM  ŽÁÁÁDNÁÁÁ .  Za  mne     CELKEM  * * * * A PŮL  *  . ()

Pepi74

Přiznávám se, že jsem u těch nekonečných výslechů v začátku usnul a tak dokoukal až druhý den. Je jasné, že vmáčknout vyústění takové kauzy do 77 minut je těžké ale přesto kdyby se vynechaly ztrápené pohledy mladého pana vyšetřovatele, že mu utekla manželka a přidalo víc Lexy tak bych dal klidně o hvězdu víc. Takhle pouze tři. ()

mouzi

Tady jdu s hodnocením dolů, protože mě nasrala ta zprasena role Tůmy, viz reakce skutečných kriminalistů. Sice to Sokol ve výsledku zahrál skvěle, ale ta jeho postava mohla zůstat čistá. Jinak škoda té velmi stručné a zkrácené Kopacove výpovědi, ta mohla dostat více prostoru. ()

v.indruchova

Díky za ten skvělý seriál. Hudba se v tomto díle povedla, nostalgie!  Ukázali jsme se jako Češi, umíme natočit opravdu dobrou krimi. Ti kteří chtějí linčovat Pána kterého hrál perfektně O. Sokol, si uvědomte že tohle pravda nebyla. Celý seriál nebyl 100% pravdivý do puntíku, abyste se nenudili tak nám to trochu tvůrci oživili. Seriál má ukázat strašlivou dobu a nikdy se už k ní nevracet. Ani svou vlastní hloupostí a neznalostí. Snad vraždit ostatní lidí na kšeft a ještě pro zábavu se snad někomu někdy vyplatilo? Neobjasnil se Jíva, ale co není může být. Velice oceňuji všechny ty detajly od oblečení po nábytek. V příbězích vždy hledejme určitá poučení nejen pabavení, to druhé je pomíjivé :). Mrázek, Běla a jiní by si zasloužili více prostoru, protože hráli velkou roli v oněch dobách, prokousali bysme se přes ně k dnešním "monarchům" /a to nemluvím o hvězdičkách té doby jako Gross, (byl v naší základce a něco nám přednášel, pamatuji si že měl zlomenou nohu, zařizoval si čerstvé voliče) Karma ho potrestala i za věci co vychází na povrch až po letech, zemřel paralyzován k smrti. ()

quokam

Jsem fanda tohoto serialu i pripadu 1. odd, talze se mi tato ma jubilejni sta recenze psat lehce nebude. Tam, kde spravna detektivka konci,  zatcenim pachatele, tam tento dil zacina. O to to mel tezsi, ale bohuzel, tento hendikep dil v atmosfere a napeti nedohonil. Spise pusobil dojmem, ze bylo treba dovysvetlit nejake veci, tak se ten serial o jeden dil natahne. Skvele rozehranou partii okolo Sokola Tumy tvurci primo zabili zaverem. Prijeti prace u Bely je v abolutnim rozporu s tim, jak vykreslili jeho postavu v predeslych dilech,teda pokud tam nesel jako neofiko tajny agent, coz jeho vyraz na konci zrovna nenaznacoval. Pochybuji, ze by se Plisek citil vazan slibem komukoliv, kdo by zacal vedomne a dobrovolne pracovat pro mafiany. Copak nebyly v 90 letech jine moznosti uplatneni pro byvale policajty?  Sice jsem odmital v predchozich dilech spojovat tyto dramaticke postavy se skutecnymi policajty, zde vsak mam podezreni, jestli si hlavni scenarista serialu nevyrizoval osobni ucty s kolegy. Dale. Zminka o lto v zaveru se da pochopit jako otevrene dvere k druhe serii serialu, proc vsak tvurci hned potom v titulkach uvedli, jak to skoncilo, kdyz o tom ten dil vubec nebyl? Ze by opet hrani si osobni polivky hlavniho scenaristy? Taky bych osobne dal vetsi prostor Cernemu Rumlovi. Takova zajimava osobnost hrana jednim z mistru nastupujici herecke generace a par steku? Malo. Za mne za dil fandovsktch 60 pro, celemu serialu 80 pro. ()

JB001

Upřímně řečeno nechápu to vysoké hodnocení tady. Chápu, že to má určité kouzlo pro ty, kdo tu dobu nepamatují, ale pro mne to byl nezajímavý dokumentární cyklus s tím, že jsem viděl jenom dva celé díly. Tenhle poslední a ten, když lovili ty sudy z přehrady ()

Sa.sa

Dobrý konec super seriálu... I když sice vražda Jívi nebyla objasněna a vlastně vyřešila Orlické vraždy :))) Tak to prostě chodí, náhoda je sviňa... :)) Dobrý námět i provedení... Jen tak dále. ()

Honjanmach

Jak je to s tím příslovím? Potrefená husa se vždy ozve. Škoda, že se zde nedá zaznamenat vše, co se odehrávalo v médiích jako reakce na odvysílaných 5 dílů ze 6-ti. Nikdo není dokonalý a nic se nestalo tak, jak si někdo ve své hlavě nastaví, jak se stalo. Opět skvělý díl. O to více mě těší, co se děje okolo a v posledním, šestém dílu, se ukázalo, že to bylo tak, jak ty potrefené vypráví😂 ()

hunter.ex

To, co pátý díl připravil, nakonec tak trochu vyšumělo bez patřičného vyvrcholení. Nemohu se ubránit pocitu, že poslední dvě epizody nebyly rozděleny úplně ideálně. Na konci páté epizody tvůrci rozehřáli dost žhavý nájezd na zatčení, jenže pak přišel konec, týdenní pauza a šestka skáče rovnou do série zadržení, jenže do ní skáče z nulové provozní teploty. Kde bylo nějaké drama, pořádně hutná atmosféra? Nachystáno na to bylo dokonale, závěr pátého dílu byl strhující. Tohle mi přijde jako promarněná příležitost udělat z toho zatčení naprosto perfektně vygradovaný divácký zážitek. Stačilo by na konec 5. dílu přidat pár minut a ještě víc přitlačit na pilu. Nakonec mírné zklamání, protože správného vrcholu jsme se v posledním díle vlastně nedočkali. Bylo poznat, že je potřeba všechny linky rychle dovézt do konce, ale času už bylo málo. ()