Len v Prahe sa stane niečo cez päťdesiat vrážd ročne. Kam vlastne páchatelia odstraňujú telá, ktoré sa nenájdu? Príbeh z čias, kedy dolapiť mafiána znamenalo kamarátiť sa s ním. (RTVS)

adaben

Tenhle díl mne zaujal. Tolik se nepracovalo a nevedly se diskuse o pracovních postupech v televizních seriálech od časů plechové kavalérie a Jakuba skláře, to nemyslím ve špatném, po čase dýchl z tv. detektivního seriálu zajímavější a civilnější tón, a ostravští báňští záchranáři si trochu reklamy také zaslouží. No, major Zeman se kdysi do studny spouštěl po laně, teď u Ždákovského mostu to bylo snad i napínavější. ()

RichiB

Devadesatky me trosku zklamaly. Cekal jsem, ze predvedou i jine pripady, nez notoricky zname a uz nekolikrat ohrane orlicke vrazdy. Za me ponekud promrhana prilezitost. Dost me zarazi ta nekriticka adorace. Nijak totiz nevybocuji z rady dalsich podobnych krimiserialu, ktere produkuje Nova a Prima. ()

jirikzaboj

První díly jsou oproti tomuto dosti úsměvné a právě tady jsem teprve ucítí chlad a krvavou atmosféru toho, jaký dopad orlické vraždy mají. Tak podrobně zfilmovat ono slavné lovení něčeho, o čem vlastně ani nevíte, jestli to tam je. Jedním slovem WOW a obrovská pocta potápěčům! Ustálená režie a výprava pomalejším tempem seriálu prospěla a já se opravdu při všech dějových linkách a dialozích ani napětím skoro nenadechl a ten KONEC?!  Naprosto úžasná práce s kamerou, podvodním autentickém světě a letmý záběr na sud, který si hoví v bahenní lázni. Opravdu bravurní! ()

Soptik_

Na seriálu je vidět, že scénář psal někdo kdo tématu rozumí a moc se těším na finále celého seriálu. Tomáš Kozák (Kryštof Bartoš) se pěkně vybarvuje po obou stránkách na jedné straně se ukazuje jako výborný vyšetřovatel s až buldočí povahou, který si jde tvrdě za svým a na straně druhé se mu civilní život pomalu otáčí vzhůru nohama. ()