Do neprehľadných vzťahov pražského podsvetia prichádzajú noví ľudia. Každý si chce odrezať kus z koláča pre seba. Má polícia spolupracovať s podsvetím, ktoré disponuje s informáciami, vedúcimi k odhaleniu zločinov? (RTVS)

JosefTomas

Delší stopáž, využití předešlé rekonstrukce a pracování s vícerou případy najednou. Jestli na mě ty devadesátky někde dýchly nejvíc, bylo to určitě tady, stejně jako poctivá policejní práce, která už zasahuje i do psychiky policistů. Jestli to takhle půjde dál, tak se máme určitě na co těšit. ()

subic

Orlické vraždy už byly podle skutečných událostí solidně zpracovány ve filmu Sametoví vrazi (2005) a taky se tomu věnoval jeden díl dokumentu Legendy kriminalistiky (2016). Něco už řešili středočeši i policejní prezidium a nedořešili, takže se to zjistí postupně, když kriminalisté sledují už nějakou dobu už od prvního dílu gang z posilovny v Podolí kolem Černého a po nehodě ochrnutého Kopáče, tak to rázem dostane nový rozměr, hlavně když začal Chodomský mluvit. ()

darthvader77

Tak jak jsem předpověděl, že tenhle díl bude o ostrých hoších z východu tak se stalo. Přestřelka v bordelu ukazuje rostoucí vliv východních skupin, bude zajímavé jestli dojde na legendární zátah U holubů. Líbí se mi jak Sokol je na rozcestí mezi světlem a temnotou. Orličtí vrazi jsou zpracováni bravurně, líbí se mi proces policejní práce, jak prozkoumávají souvislosti, koukají do půjčovny aut no a předně jak se jim na konec podaří přesvědčit člověka kvůli přátelství, aby jim pomohl. Zajímalo by mne, jestli to s tou děvkou povede k nějakému manželskému dramatu. Líbí se mi, jak došlo ke konfliktu kvůli orlíku a jeho prohledávání, tak uvidíme co připraví další epizoda. ()

hrumsrt

Tak poprvé se musíme obejít bez Jonáka... Jeho auru má asi nahradit Bořek Slezáček, jenže to je jen obyčejný rusák bez všeobecného pozadí. Ale pořád platí, že Ondřej Sokol jako nadporučík Tůma, tvářící se jakoby jedl citróny, naprosto neumí hrát a kazí dojem seriálu. Stejně tak kamera je tragická, jediný fígl je to neustálé přibližování a oddalování, herci mluví a nevidíme jim do obličeje, či jsou pozdě zabíraní.. Příběhově je to takové vyšetřování z doslechu, málo pátrání hodně výslechů. Tak amatérský přístup od zkušených policistů, že je po právu poučuje nováček Kozák. Překvapení, že výpověď jednoho práskače nemůže vést k obvinění naprosto bez důkazů? To nebyla diskuse dychtivého se zkušenými, nýbrž s namyšlenými neprofesionálními idioty! ()

Muff

Tak tohle už bylo jiný kafe. Nevím, jestli jsem si už zvykl, nebo kameraman konečně přestal třepat kamerou, ale nevolnost přešla. Ultrarychlý tempo zvolnilo, slovní přestřelky byly srozumitelný, počet zmiňovaných postav nenarůstal donekonečna. Tenhle díl se mi konečně líbil. Velké plus už od prvního dílu je civilní herectví hlavních postav a neokoukané postavy ve vedlejších rolích. ()

v.indruchova

Tohle prostě hraje na mou strunu, podívat se očima vyšetřovatelů na známé vraždy divokých 90. Někteří lidi si mysleli, že si můžou dělat co chtěj, sice v určitých věcech se to s námá táhne dál. To je dobrý si uvědomit. Uvěřitelnější hraní. Detaily ty doby mě ohromují, i když chápu, že nás to většina pamatuje a někteří se za tu dobu ani nezměnili i s vybavením svýho baráku a svý hlavy. To by měli vidět všichni, hlavně ročníky 2000+. Párádička, kamera, hudba, herci=spokojenost. Těším se na známé Orlické vraždy, ráda si osvěžím paměť. ()

Pepi74

Na jednu stranu mi to přišlo strašně dlouhý na druhou jsem chtěl aby to bylo ještě delší. V druhé půli jsme se s přítelkyní přistihli, že detektivům držíme palce!! Čili nic co bych zaspal v polovině. Jediné co to sráží je zmiňovaná kamera. Když jsem dostal svou první taky jsem se lekl zoomu co všechno umí. Ale tady pan kameraman zoom využívá tak, že jsem se občas lekl, že se v letu rozplácnu o něčí zátylek. Ale i přesto 5*! ()

meda2016

Malinko dokumentární reality a důraz na způsob vedení vyšetřování. Úděsnost zločinů ještě neotřásla vnímáním. Tady asi je znát absence Jana Malindy. Díky zaslouží i scénky, které by v dnešní době narazily na autocenzuru. ()

quokam

Nemam co bych vytkl. Prave naopak. V atmosfere 90tky nad 1. odd uz i vedou, neznaly clovek by si az pomyslel neco o velke zahranicni produkci. Tady se hodne kritizuje Sokol, mozna proto, ze ho ma kazdej zafixovanej z particky ci z tvare. Osobne jsem na particku nekoukal, na tvar jo, ale uz je to zaky dlouho, tak mi jeho minulost nezavazi. . Zde hraje velice dobre, civilne,  dilematum jeho postavy verim. Z hlavni trojice vede, hraje nejvyrazneji. Fridrich tentokrat nedostal moc prostor, jinak jim odvedena prace ma take vynikajici uroven. V prubehu doby se zvedaj i plisek s kozlem, nebo si mozna na ne zvykam. Za mne nevytykacich sto pro. ()

tata22

Já tedy nevím ale pořád se v tom ztrácím a marně vzpomínám kdo je kdo. Uznávám, že oproti jiným kriminálkám je to úplně někde jinde ale stejně se nemohu zbavit pocitu, že se to mohlo udělat lépe a přehledněji. Nesdílím rovněž názory většiny recenzentů, že herci jsou skvělí. Já naopak jejich výkony považuji za slabinu. Sokol i Finger  mi přijdou děsní a pořád s nostalgií vzpomínám na hereckou partu z I. oddělení. To bylo vážně úplně jiné kafe. Možná po nich chce režisér aby tak nějak "civilně" hráli ale obzvlášť Sokol snad ani nehraje, jen tam chodí a háže repliky. Nevím, nevím ale dost mi to bolí... Ale jedno musím uznat. Je vidět, že o psal profík, který toho o policejní práci ví opravdu hodně. Nejde mi do hlavy proč autoři jiných kriminálek se nenechají inspirovat a také se někoho nezeptají. Každý normální kriminalista by jim určitě řekl, že to co natáčí jsou úplné hlouposti. Nemohou se pak divit, že jim to lidé nevěří, a že jsou často znechuceni. A při tom je to tak jednoduché. Víte proč se divákům pořád líbí Nemocnice na kraji města ? Je napsána ze znalosti pobytu autora právě v té nemocnici. Je to opravdu prosté. Prosím, řekněte jim to už konečně někdo, třeba na FAMu... ()

Rudolf.Benes

Prohulený hospody,nemocnice i kanceláře, všudypřítomná mastnota na stále ještě komunistických umakartových stěnách.Lidi tahající všemožnou veteš na zablácený burzy a obraz Havla v každé třídě.Hnusně šedá je tady barva devadesátek.!!! Dokumentárně,krok za krokem,bez chybičky natočený, až neuvěřitelně uvěřitelný. A (zatím) v každým díle jedna peckózní figurka za druhou.Slezáček,Zavadil... kalaním se pánové.!! 90/100 PS: ať už je neděle!! ()

ssarka

no vida, tak člověk vidí Sametové vrahy a stejně zapomene vše....až ve třetím díle jsem si spojila jména důležitá už od prvního dílů...čím dál větší pecka a jsem opravdu ráda, že v té době jsem řešila jen Eso a ne dospělý život v Praze a hlavně ne tu do očí bijící, hnusnou odpornou a dávivě nechutnou modu.... holt vepředu bussiness vzadu párty :D ()