Zastřelená manželka mafiána, majitele diskotéky, kde se scházejí popové celebrity. Policisté, kteří slouží na pražských obvodech, se už naučili jít vládcům podsvětí na ruku. Proto musí lidé z pražského oddělení vražd jednat na vlastní pěst... Na začátku devadesátých let hrálo každé policejní oddělení a každý policista sám za sebe. O to víc se cenili parťáci, na které bylo spolehnutí. (Česká televize)

Pepi74

Začnu odjinud. Když nemůžu usnout, pustím si Kriminálku Miami. Trvá to hodinu stejně jako Devadesátky ale stačí aby se Horatio dvakrát zasmušile podíval do kamery a já spím jak dřevo. Já vlastně neviděl nikdy "jak to skončí"! U Devadesátek, ač to znám a vím o co jde jsem oko ani nepřimhouřil. Detektivové jsou mi sympatičtější mnohem víc než v 1. díle a hlášky jako "Víš kolik jezdí taxíků pro Discoland? Tolika jsi v životě nejel!" "Ten nahoře vlevo k nim nepatří" nebo "Co je mi po nějakým koktajícím cigánovi!" jsou perly. Jedna hvězda dolů za to, že chápu, že to bylo hlavně o práci hlavou ale trocha akce například při vraždě Jonákové by takovému seriálu neškodila. A taky chápu, že točit dnes devadesátá léta je v exteriérech složité ale řešit to tak, že aby nebylo nic vidět, postavíme tam na místě vraždy zatýkacího antona... Jinak ale souhlas s ostatními. Super seriál! ()

LadyRainier

Opravdu to tu někdo srovnává s polskou tvorbou?😁 Ti jsou dlouhodobě co se filmů a seriálů o pár levelů výš, takže dám s klidem tomuhle 5*. Po těch tunách krávovin co se u nás točí, je tohle totiž konečně zase věc, co mě přitáhla k obrazovce😉 A i když chyby to má, já jsem nadšená. ()

Rian_witcher

Ještě lepší než první díl a excelentní Novotný - Jonák. Kdo tuhle dobu zažil, musí být nadšený věrně ztvárněnou atmosférou a kostýmy nejen herců v hlavních rolích, ale i komparsu a celkového prostředí kde se natáčelo. Vyšetřování probíhá pěkně postaru s obšlapáváním terénu a ne jako v dnešních seriálech kdy se řeší vše od počítače a detektiv si zajde max do laboratoře pro výsledky DNA. ()

v.indruchova

Neměla jsem žádná očekávání, žádná spojení s případy prvního od. Dobové záběry paráda. Perfektně si vyhráli s detaily oblečení, nábytku atd. Pro mě jsou tyhle roky silná věc. Vrátila jsem se tam se vším všudy. Vtáhlo mě to. Nejsem kriminalista tak toto nesoudím. Pro mě plná palba a taky máme vyřešení, potrestání tak co si víc přát. Ta doba byl šílenej divokej západ buďme rádi, že je to za náma. Škoda, že tak lidi rychle zapomínají. A karma /nemyslim topidla :)/ se o Jonáka postarala taky. Vzpomeňte si na to kdybyste chtěli jít v jeho šlépějích /viz konec dílu) Někdo si stěžuje na kameru a přehlcenost moc postav, myslím že se to stíhat dá ale kdyby filmaři osekaly další postavy tak by to bylo neautentické a stejně museli ubrat. To by bylo lidí co by křičelo. ()

meda2016

Zase spokojenost. Je to sice sušší než 1. oddělení ale styl mezi reportáží a uměním je akorát vyvážený. K tomu obsahu, který zobrazuje, styl sedí naprosto perfektně. Vyzdvihuji hlavně jméno Martin Fridrich. Novotný to snad ani nemohl zkazit, ta postava už za života byla karikatura sama sebe. ()

toos

Úvodní díl byl povedená záležitost, ale přece jen uvedení do doby a seznámení s (staro)novými postavami. Tenhle díl byl ještě lepší. Novotný si excentrika Jonáka užil. ()

jenspifa

První díl mi přišel o něco lepší, svižnější, trefnější, zábavnější. Ale beru to tak, že první díl byl náběh k tomuto. Doufám, že další díl to pořádně rozjede. Poslední záběr na pavouka leccos napovídá. A svůj názor neměním, že od sametových vrahů tu nebyla lepší kriminálka. Pan Bebjak mě nepřestává překvapovat. Nejen, že jeho zlo je u mne nejlepší a dosud nepřekonaný ČeskoSlovenský horor, ale zatím skoro každým svým výtvorem mě utvrzuje, že fakt umí ()

tata22

No, já zas tak úplně nadšený nejsem. Je pravda, že je to jiné, víc opravdové, syrové a asi i hodně reálné. Vadí mi pár věcí. Přijde mi to nepřehledné, místy se ztrácím kdo je kdo a co kdo vlastně řeší. Mnoho kriminalistů, mnoho svědků, mnoho podezřelých a já nějak nestíhám. Souhlasím s "fabecc1222", že se autoři snaží toho stihnout "privela" na úkor přehlednosti. Vadí mi rovněž i herecké obsazení, které zdaleka nedosahuje úrovně 1.oddělení. Nikdo to tady nezmiňuje ale já si nemohu pomoci, Bolek Polívka nebo Ondra Vetchý jsou přeci jen trochu někde jinde než aktuální obsazení. Třetí věc - dokonce mám pocit, že si autor, Pan Kriminalista, hřeje i trochu svojí polívčičku (mrkněte jaký borec jsem byl). Asi byl, o tom žádná ale je to moc okaté. A proč nám ukazují krásnou těhotnou manželku jsem taky nepochopil. V tomto místě je krásně vidět jak je vlastně zatahování soukromí kriminalistů do děje úplně zbytečné, věčně omílaný neduh našich kriminálek. I ty Brute ? ()

whitewater

Já tedy nadšený jsem. A je to lepší než "Případy 1. oddělení" - normální dialogy (ne nakašírované), reálie i atmosféra 90. let skvěle navozeny. Více to ocení staří a starší, kteří pamatují, protože těch hajzlů nejtěžšího kalibru byly plné noviny i televize. ()

KuceraJohny

Druhý díl mě bavil ještě o něco víc než první. Ivo Jonák byl velmi kontroverzní a zajímavý člověk a podívat se takhle od zákulisí je vzrušující. Ještě když k tomu přidáte skvěle napsaný scénář a dobré herecké výkony, vznikne vám seriál, který opět dokazuje, že česká televize tohle zkrátka umí. ()

Sa.sa

Michal Novotný zahrál Jonáka fakt dobře... Jj v té době byl cikán ještě cikán a né... :))) Tak se to holt řešilo... : bylo jednodušší a levnější někoho nechat zabít než... Smutné, ale přesné..!! ()

honzik242

Peter Bebjak navazuje na úspěch z Případů 1. oddělení a přináší seriál, který je tak specifický a protkaný československou historií a minulostí. Atmosféra devadesátek, výprava a práce s napětím. Pro mladé velmi atraktivní období, ve kterém by chtěli žít a ti, kteří ho prožili se tam chtějí vrátit. ()

Kozohlaf

Ani nedutám u tohohle seriálu! Druhý díl za mnou a už se zas nemůžu dočkat třetího! Obsazení absolutně perfektní od prvního do posledního. Trochu mě mrzí, že Michal Novotný v roli Jonáka nejspíš skončil, pokud ještě nebudou nějaké flashbacky, protože, pokud si dobře pamatuju, po Jonákově uvěznění jako by se nad ním zavřela voda... Ale bylo by fajn ho tam ještě vidět, je prostě fantastický!!!! Jen si nejsem jist těmi policejními Mercedesy, nemůžu si vzpomenout, jestli s nimi poldové v tehdejší době jezdili nebo ne... ()