Rok 1993. Obávaný bodyguard je zastřelen v tiché ulici. Další nájemná vražda, kterou musí vyřešit pražské 1. oddělení. Vyřizují si tu účty vládci podsvětí? Zločinů přibývá, každý týden další mrtví, mafiáni mají pocit, že tahají za delší konec provazu, a mnohý z policistů přemýšlí, jestli nemá přejít na druhou stranu zákona. (Česká televize)

LachtanShows

Stylisticky a výpravou konečně zase povedená česká kriminálka, která se rozhodla opřít o skutečné případy, ze kterých jde skutečně Mráz(ek). Chybí mi trochu větší konzistentnost děje, jinak jsem ale dost spoko. ()

Chudobka

Působivé retro - ty svetry ještě nosíme na chalupě a hrníček, z kterého pil Sokol, mě fakt dostal. Finger se mi líbil, Fridrich taky nebyl špatný, Michal Novotný výborný...Sokola ráda nemám, ale tady mi zas tak moc nevadil. Jen tu Pagáčovou nemusí strkat všude, stačilo, že bylo naprosto nemožná v Superstar. Hrozná kamera a divný závěr. Podle mě je ale velmi ošidné natáčet něco, co předcházelo úspěšnému seriálu. ()

Bozvav

Tak takhle nudné ty devadesátky nebyly. Jestli to vyšetřování opravdu probíhalo v tomto módu, pak to lecos vysvětluje. Jonák byl natolik excentrická postava, že ho mohli využít patřičně více, stejně tak Bělu, který v té době prakticky vedl podsvěí. Mrázek už byl trochu jiná liga. Vizuál dobrý, atmosféra nic moc. 50% max. ()

strikeman

Dobová atmosféra, výprava a Jonák na jedničku, soundtrack kapku stereotypní, herecké výkony bohužel poplatné současné běžné české seriálové tvorbě. V kombinaci s dokumentem Polosvět veksláků ale zajímavé pokoukání, to každopádně. Zatím 70%, uvidíme dál... ()

feryk

Docela příjemné překvapení, na české poměry. Sice někteří herci se do rolí moc nehodí a kamera je na muj vkus až příliš roztřesená a akčně co nejbíže... ale jo, dám tomu šanci. ()

helraiser

Naprosto neskutečně parádní retro. Stylizace do divokých devadesátých let se povedla na výbornou. Vyšetřovatelé ok a gauneři naprosto dokonalý. Běla, Mrázek, Jonák. Tohle se prostě povedlo a exkurze do divokých devadesátek má sakra koule a opravdu se na to super kouká. Pro mě osobně hodně velké prekvapení a opravdu spokojenost. Plíšek je vážně zabiják. ()

baddass01

Tak takovou nudu jsem fakt nečekal ! Někomu možná stačí ukázat policii ve Škodách Favorit, popř. zmínit veksláky a "ukázat" Mrázka, Jonáka atd., ale mně to fakt nestačilo. Děj se bez šťávy totálně plácal od ničeho k ničemu. ()

Jonatána

Výborné. Jonák Michala Novotného mě přiměl zírat s otevřenou hubou. Moc se těším na další díl, pánové Finger, Sokol , Bartoš i Fridrich super. Vlastně celé obsazení je parádní, atmosféra jako "prase"... Už aby byla zase neděle. ()

Ergon

Atmosféra, kostýmy a výprava tak realistické až mě vrátily do doby mého dětství. Dokonalá rekonstrukce té doby. A hned první díl nám naservíroval spoustu ikon z podsvětí devadesátých let, které známe z jiných filmů a seriálů. Byli tam Jonák, Běla, Mrázek, Orličtí vrazi a nechyběla ani zmínka o Roubalovi. Chybí už jen Berdychův gang a Kájínek. Vidět je takhle všechny pohromadě, provázané jediným seriálem je opravdu unikát a slast pro fanouška české polistopadové krimi. ()

Hannibal1913

Jonáka udělali geniálně. Takhle má vypadat kriminálka, novo, primo, uč se. Ale má to i mínusy: Sokol je fakt ultraneherec, ten mladej Kozák je taky bída. Ale obrovský plus je to, že Štáfek umře po 30 vteřinách 😀 ()

Jolee

Začátek měl docela slabý rozjezd, bylo to hodně televizní a herectví diváky nevtáhlo. Ovšem druhá půlka je úplně o něčem jiném. Při výslechu Alberta Čuby coby Františka Mrázka mi regulérně naskočila husí kůže. ()

ANTYCHRYST

To co jsem chtěl jsem dostal.. :) zlatá devadesátá léta kde bylo vše možné.. Jako Jonak.. Tak ten byl normálně jak originál :) mazec.. Už se těším na další díly a všechny ty kmotry :) ()

Jozka7

Nádhera. Kila vykouřených cigaret, litry turka z otřískaného hrnku, ručně kreslená tabulka s podezřelými. Včerejší svoloč je dnešní honorací, ale stále bez vkusu, bez zábran a bez morálky. Vyobrazení ikon pražského/českého podsvětí je dokonalé. Takový František Mrázek (Albert Čuba) pronese jen několik vět, ale garantuji vám, že na ně jen tak nezapomenete. Zkrátka další brilantní kousek, kde se TV zábava překlápí do vzdělávání. A potěšilo, kolik je nasazeno skvělých herců z Moravy a Slezska. Hned napoprvé za pět ran ráže 7,65. ()