The Accursed

• Veľká Británia The Accursed

Po smrti svojej matky prijíma Elly (Sarah Grey) prácu, pri ktorej sa má starať o dôchodkyňu, ktorá je pripútaná na lôžko. Po príchode zisťuje, že v dome sa dejú čudné veci, ktoré súvisia s majiteľkinou minulosťou, a že jej práca bude pre ňu obrovskou výzvou. (Marceloo)

*CARNIFEX*

Piči tááám. Toto je tak nespravodlivé!! Prečo chce každú teen-ku či milf-ku s vizážou jak z "GoldPornTube", posadnúť každý diabol z baráku?? Veď nám nič neostane!! By ma zaujímalo, kedy títo ľudia, čo točia tieto filmy pochopia, že obsadiť do takéhoto snímku s takýmto námetom, tak sprzniteľné šlapajdy vo veku od 18 do 35 rokov, nebude žiadnou výhrou. V takomto "Accursed" chodí po rozume akurát tak jedna myšlienka. Mladú, či starú? Lebo keď si odmyslím záver (solídny!), po hororovej stránke teda žiadna extra "zábava". Normálne to skočte, nič Vám neujde, pustite si iba posledných 25 minút. Tie stoja za pozornosť, ostatok je fakt podpriemer .. ()

Trevor

Škoda že film nemá povedzme 70 minút, nakoľko ako to spomína Marceloo z tohto mohol byť naozaj veľmi slušný kraťas, pretože takto je to zbytočne natiahnuté a v úvode to má príliš veľa hluchých miest a záver je síce veľmi dobrý, ale celkový dojem z príbehu to nevykompenzuje. Aj vďaka zaujímavej hudbe v závere som zvažoval aj tretiu *, ale to by bolo trochu neobjektívne vzhľadom pomalému úvodu. ()

JASON_X

Spotřební čarodějnický softhorror na jedno použití, jehož děj není úplně blbý nebo nudný, samozřejmě že v rámci žánru. I filmařina je to docela slušná, rejža není žádný netalentovaný nýmand a moc se mi třeba líbila pečlivá a klidná kamera (a zaujalo mě i občasné použití širokoúhlého objektivu). Ale probůh ten casting... Všechny ty mladé buchty, které se ve filmu objeví, snad naverbovali na nějaké okresní módní přehlídce, něco tak nevkusného se jen tak nevidí, teatrálně afektované, okázale vystajlované, a přitom od pohledu duchoprázdné slepice, vhodné leda tak do nějaké podřadné telenovely. S takovými "herečkami" by šel i sebelepší scénář do kopru, natož scénář průměrný. A ještě jak se ta nesmpatická ku.da Elly čílila, že už nemůže jet jako dobrovolnice pomáhat na Haiti, protože ti tamní lidé ji tam tolik potřebují... dojemné až ke zvracení. Aspoň že ve výrazné vedlejší roli zaperlí Mena Suvari, jejíž postava upjaté megery je stylová. Druhá hvězda jde hlavně za ní. ()

Astaroth12

Začiatok ma dosť navnadil i naštartoval. Bol vizuálne premakaný a tiež celkom atmosféricky, trochu mi pripomenul filmy od Sama Raimiho. Lenže potom to začalo byt až neznesiteľne rozťahane a otravne. Od toho začiatku, do posledných desať minút sa tu nič nedialo. Je fakt, že tu bolo niekoľko dejových liniek. Jedna sa zameriavala na detektívnu činnosť kamarátky, druhá zas na problémy v dome a tretia na nezaujímavé a zbytočné postavy u ktorých som nepochopil načo tam boli. Mohlo byt z toho oveľa záživnejšie dielko, len režisér by sa musel predtým trocha odviazať a to neurobil. I keď vizuálne mi to pripomínalo produkciu Sama Raimiho, tak prevedením vobec. Jedna dosť efektná ruka  s drápami bola solídne prepracovaná, ale len tá nemohla tomuto filmu zvýšiť razanciu. A  ani originalitu, keď niečo veľmi podobne som už videl v Kliatbe z temnot. Koncový Démon bol ťažký frajer čo sa týka vizáže, ale už ani on nemohol zastaviť vlažne pocity z premárneného potenciálu. Slabé 3*. ()

darkrobyk

Pominu zdejší první podivný obsah a napíšu, že tohle je přesně typ filmů, které mám rád, ale většinové publikum je vesměs nedává. Úvod je skvěle mysteriózní a vizuálně krásný. Pak přichází pomalejší atmosférická část, kterou netrpělivý divák obtížně zvládá. Skládání střípků, jak se to má se starou ženou upoutanou na lůžko, mě bavilo. Poslední spíše čtvrtina má šťávu. Rituál, peklo, démon. Odříznutý obličej coby roubík. Černý pařát byl vůbec nejlepší a zhmotněný démon rozhodně neurazil. Za poslední záběr jsem silnější 3* vytáhnul na 4*. A potěšilo mě, že se autoři vzdali burácivých lekaček, protože jak vždy píšu, ticho umí vyděsit více, než výstřel z kanonu. Nick Cave byl už jen pověstnou třešinkou. Příznivcům prvoplánových a akčních hororů ale rozhodně nedoporučuji. ()