Želanie k narodeninám

• Česko Přání k narozeninám (viac)

Líba - mamička, babička, ale predovšetkým vládkyňa rodiny, má okrúhle narodeniny. Tie sa vždy oslavujú v rodinnom kruhu, ale o tom, koľké to práve sú, sa nahlas v rodine nehovorí, takže je to tak trochu tajomstvo. To ale nie je jediné tajomstvo, ktoré rodina skrýva. Petr sa rozhodne, že prvýkrát po rokoch nebude oslavovať narodeniny s matkou. Predstiera chorobu a z rodinnej oslavy sa vyhovorí. Táto zdanlivo nevinná lož je ale zásadnou chybou, ktorá spustí lavínu nečakaných udalostí, a tak sa celá veľká rodina namiesto pokojnej oslavy okrúhlych narodenín ocitne na ceste, kde jedna nepredvídateľná situácia predbieha druhú. Komédia o tom, ako sa rodinná oslava môže zvrtnúť na divokú jazdu, pri ktorej si nikto nemôže byť istý vôbec ničím. (Continental film)

Prubner

Další česká komedie, která má hvězdné obsazení, ale u níž jsem se nezasmál ani jednou. Bůhví, čím to je. Námět skýtal příležitost pro dobrou komedii, ale někde se něco pokazilo. Asi to chtělo jiné scenáristy, protože tihle nedokázali z námětu nic moc vytěžit, i jiného režiséra, protože i těch pár potenciálně vtipných situací dokázala Ferencová natočit tak, že vtipné nejsou. ()

baclajean

České filmy posledných rokov už nie sú to, čo bývali, no tento obsahuje množstvo výborných hlášok a niekoľkokrát som sa schuti zasmial. Pohodová rodinná komédia. ()

Eddemi

Mne sa to velmi pacilo. Bolo to take mile a vtipne. Jasne, trebalo vypnut mozog a len nasavat herecke zlozenie. Podla mma ceska alebo slovenska komedia je uplne iny zaner ako komedia vseobecne. Neviem ci by toto preslo v inej krajine, odraza sa v tom ta nasa alebo teda ceska mentalita tak vyrazne, ze je z toho samostatny zaner. Herecke zlozenie az na par vynimiek perfektne. Necakala som nic a odchadzala som na hrane 4-5*. ()

ElisR

K českým komediím jsem v poslední době poměrně skeptická, protože těch vydařených je opravdu málo. Přání k narozeninám je, ale jedna z těch povedených. O vtipné komentáře tu není nouze a parta herců spolu funguje skvěle! Dvojice Igor a Tomáš za mě naprostá bomba, ač je Tomáš spíše zpěvák než herec, tato role mu naprosto sedla! Nesmím opomenout taky Jaroslava Plesla, který svou roli naprostého blbce sehrál na jedničku! Ať už se jednalo o scénu s revizorem, s prstýnkem nebo v autě s ex své současné partnerky :D Více prozrazovat nebudu, byla by škoda ochudit o vtip ty zájemce, kteří se na film chystají.  Určitě to není ten typ filmu, o kterém ještě hodinu u dobrého vína filozofujete. Ale je to ten typ filmu, který vás hodí do pohody, zasmějete se u něj a po shlédnutí máte prostě jen dobrý pocit. ()

rigby

Nečekal jsem nic a byl jsem mile překvapen. U českých komedií se v poslední době nijak nebavím, většinou se stejně jedná o zamilované ženské románky. Ale tady jsem se skutečně smál. A některé hlášky se mi líbily strašně moc. Na druhou stranu tam zase byla spousta klišé. Ale jinak se konečně tlačilo řádně na pilu a ani nevadila děsná poblázněnost. Jako bonus výborné herecké obsazení, to dělá také svoje. Už se těším, až se podívám znovu. 4- ()

DexMASTER094

Po dlouhém pracovním dni jsem zamířil s přítelkyní do letního kina a jako odpočinkovka to stačí. Člověk se i zasměje a příběh se hezky zamotá, až se dostává do absurdit, které baví. Konec je ale natahovaný a celá 3/3 filmu je nudná a táhlá. Kolem a kolem to na české poměry není zas takový průser, na staré české komedie to ale pořád nemá. 2* ()

Leník

Moc nerozumím tomu, proč tenhle typ filmů vzniká jak na běžícím pásu... Jsou tak totálně zaměnitelné... Nicméně zde jsem neměla ani jednou pocit zoufalého trapna, i jsem se párkrát zasmála, takže budiž... jako program do letního kina proč ne... Jinak tahle dílka jsem si začala označovat jako "film k žehlení"... taková obdoba "elevator music"... ()

Dawe2

Kdyby to bylo méně bláznivé a trochu více pravděpodobné, bylo by to hezčí. Ale i tak se mi to celkem líbilo. Jako oddychovka a moc o tom nepřemýšlet. I když děj to nějaký má. Potěšil Klus a celkem i ostatní. ()

Sunwheel

Správne orientovaná moderná komédia s tolerančným posolstvom. Narazil som na ňu náhodou a od Dušeka s Holubovou som čakal výraznejšiu komédiu. Len ten humor začne byť nejaký asi v polovici filmu a celé sa to ukončí akosi polovičato. To veľké posolstvo nenarazí v podstate na veľké emócie. Pre českého (ale aj rozcestovaného slovenského) diváka sa nepochopiteľne zamení Praha s Brnom (kto bol na hlavnej stanici v Brne možno tuší aj prečo). Z námetu sa dalo určite vytrieskať viac. Klus s hláskom ako z reklamy na dúhový pochod sa vo svojej úlohe takmer našiel. ()

EddieIron

Škoda, skvělé obsazení a pár fakt vtipných situací. Ale bylo to trochu překombinované a mimo realitu. Nicméně za vidění to stojí. ()

TesterX odpad!

Brutalni sok me trefil v momente, kdy jsem prisel strelit odpad teto naprosto trapne, amaterske a tezce nevtipne ceske sra*ce, kdy jsem zpozoroval nadprumerne hodnoceni. Nedokazu pochopit, jak nekdo muze nakladat pet hvezd takhle fusersky amaterine, kde herci blaboli kraviny podle scenare triletyho ditete po slozity lobotomii a ocenit vsudypritomnou demenci od scenare pres zpracovani po vypatlane postavy, co se chovaji, jak kdyby utekly cerstve z ustavu pro slabomyslne. Takhle uknouranou kretenovinu v tuhle chvili kladne hodnoti vice jak polovina hodnoticich...to znaci, jak blbe na tom vlatne jsme. ()

t13 odpad!

Hele, mě prostě uráží vyložený nesmysly, kterými mě tady autoři krmí. Že jedou od hlaváku směrem na Pardubice po mostě přes Vltavu od Smíchova na Nové Město, to bych ještě přivřel oči, autoři chtěli mít hezký pohled na Prahu; že se pak otáčí někde na okresce, to bych se asi jen usmál; že rychlík na Mnichov má v jednom střihu dieselovou lokomotivu a v dalším elektrickou, to už jsem přikrčil obočí, ale že udělají zápletku z toho, že někdo tankuje do auta diesel a pak někdo jiný tuhle pistoli vrátí do stojanu a vezme jinou pistoli, aby schválně natankoval jako odplatu benzin, když všichni vědí, že to je TOTÁLNÍ PÍČOVINA, tak to se na mě nezlobte, ale tohle prostě točili dementi. ()

Slepejsek

Takový rodinný (ve smyslu o rodině) komiks vystavěný ze samých profláklých ingrediencí (podpantofláci, homosexualita, manželská krize). Nic originálního, jedno klišé vedle druhého, od začátku víte, co jak skončí, celou dobu jenom čekáte, až schématické figurky odříkají svoje hlášky a prokoušou se ke smiřovacímu finále, kde si všichni padnou kolem krku. Happy End a můžeme jít domů se slzou v oku a oroseným srdcem. ()

kacka274

Příjemné překvapení… české filmy v kinech navštěvuji ráda a téměř povinně… tohle se povedlo. Výběr herců a hereček, příběh plyne postupně a uceleně jednom směrem (ne jako v jiných komediích, kde se zjeví mnoho postav bez smyslu a logiky, tudíž člověk po opuštění kina ani není schopen převyprávět děj, neboť dějová linka je zcela nepřehledná nebo chybí úplně). Oceňuji zápletku, vtipy, jemný humor. Žádný kanál a dvojsmysly… fajn podívaná. Kino téměř plné, věková kategorie 30-60 let… ()