Želanie k narodeninám

• Česko Přání k narozeninám (viac)

Líba - mamička, babička, ale predovšetkým vládkyňa rodiny, má okrúhle narodeniny. Tie sa vždy oslavujú v rodinnom kruhu, ale o tom, koľké to práve sú, sa nahlas v rodine nehovorí, takže je to tak trochu tajomstvo. To ale nie je jediné tajomstvo, ktoré rodina skrýva. Petr sa rozhodne, že prvýkrát po rokoch nebude oslavovať narodeniny s matkou. Predstiera chorobu a z rodinnej oslavy sa vyhovorí. Táto zdanlivo nevinná lož je ale zásadnou chybou, ktorá spustí lavínu nečakaných udalostí, a tak sa celá veľká rodina namiesto pokojnej oslavy okrúhlych narodenín ocitne na ceste, kde jedna nepredvídateľná situácia predbieha druhú. Komédia o tom, ako sa rodinná oslava môže zvrtnúť na divokú jazdu, pri ktorej si nikto nemôže byť istý vôbec ničím. (Continental film)

LordMysti

Po delší době česká komedie, kdy jsem se několikrát opravdu zasmál a to je co říct :). Ano děj je taková česká klasika a konec filmu už nestíhá s dechem začátku, i tak za mě vcelku příjemné překvapení... ()

John80

Príjemna rodinná a miestami šialená komédia hlavnou myšlienkou filmu narodenín babky a mami prepletenymi ďalšími komediálnymi prvkami s dobrými hereckými výkonmi  3* ()

Wyrdas

Po dlouhé době rodinná komedie, která pobavila. Místy byl humor slabší, místy trapný, ale v lehce silnější polovině byl poměrně povedený. Těch umírněnějších slovíček je třeba, protože nějaká pecka to rozhodně není. -Byť přiznávám, že jsem se několikrát usmál téměř až slyšitelně. Nicméně na dnešní poměry se jedná o nadprůměrné dílo, které někdy dál v budoucno klidně zkouknu znovu. Ještě bych rád podotkl, že hodnotím výš zejména proto, že homosexualita je zde přirozeně podaná. Nic není na sílu. Je tu vhodně, vkusně a stravitelně podávaná. A to je něco, co je naprostým unikátem dnešní doby (kdy se to tlačí na sílu a člověka to jen znechutí). ()

rublik05

V případě paní Marty Ferencové se musí mít člověk neustále na pozoru. Umí totiž natočit vcelku sympatickou romantickou komedii, která je minimálně o třídu lepší než většina současných českých filmů podobného žánru. Hned na to je však schopná natočit vyložený odpad, který lze vnímat jako čistý hazard s divákovým zdravím. Přání k narozeninám se bohudík řadí do té první skupiny. Překvapivě vtipná a svěží komedie, jejíž největší předností je vynikající herecké obsazení. Sympaticky napsané a zahrané postavy film neskutečně pozvedávají, chválím i svižné tempo a minimum hluchých či trapných míst. Příběh je víceméně taková sázka na jistotu, je snadno předvídatelný, žádné velké překvapení nebo zásadní zvrat nemá smysl očekávat. I když se jedná o vcelku jednoduchý, nenáročný snímek, tak nelze mu upřít fajn atmosféra, a vlastně je i vcelku dobře natočený. U mě dobrý, Přání k narozeninám mile překvapilo. 7/10. ()

gemi

Tak tady nefunguje vůbec nic. Nevtipnými dialogy počínaje a připitomělou hudbou konce. Je tu i výprava (za tu o hvězdu navíc), jenže ta je stejná jako zbytek filmu, takže tady máme záběry z Brna od Červeného kostela a hned za rohem je Václavák... Místy to sklouzává až k sebeparodii (policejní hlídka), ale nevtipné. No a když se člověk u komedie ani neusměje a místo toho jenom nevěřícně kroutí hlavou, tak je jasné, že je něco špatně. Těžce nadhodnocený film. ()

Likan7

Vlastně dost snesitelná komedie o jednom bláznivém dni jedné rodiny. Překvapivě sympatický Tomáš Klus v téhle sebrance vede, jen škoda malého prostoru, jaký dostal. Úvod fajn, závěr takový nijaký. Ale na odlehčenou zábavu na sobotní dopoledne to stačí. ()

ŠpetaMarek

Na českou komedii nadprůměrný kousek okořeněný dětským dobrodružstvím jaké se už leta netočí. I téma coming-outu je na poměry lokální tvorby a žánru podané relativně citlivě. ()

Tominni

Když nechce přijet syn na oslavu narozenin, musí vyrazit celá rodina za ním. Speciálně první část Přání k narozeninám se mi líbila moc, vtipné hlášky (především Dušek a Holubová), celkem vtipné situace. Druhá část filmu už tak nějak dobíhá setrvačností, některé situace jsou až moc bláznivé a směřují k očekávanému finále. Ale i tak je to lepší průměr a to v kategorii česká romantická komedie není vůbec málo. ()

ostravak30

Všechny filmy Marty Ferencové jsem viděl a její Přání Ježíškovi určitě nic nepřekoná. Tato komedie mě ale docela překvapila. Přestože se opět věnuje homosexualitě a jejímu přijmutí tzv. starou generací, která si na tohle stále zvyká. Právě z té totiž pocházejí rodiče Petra, kterým navíc on lže, že je na holky. Tím to ještě zhoršil a je to pro ně větší překvapení. Roztáčí se tak kolo záměn a hereckých etud jako ve starých francouzských komediích. Skoro si myslím, že první polovina by byla dobrá i na divadle. Prim totiž hrají hlavně dialogy jinak výborných herců. Druhá polovina snímek u mě srazila na tři hvězdy, jelikož nelogicky se nechovají jen děti, za jasným dramaturgickým účelem, ale i dospělí. Byť do setkání s policisty jde stále o bláznivou komedii, u níž jsem se opravdu nasmál, u českého filmu po delší době a je to spíš výjimka. Zatímco Marta Ferencová je již protřelá režisérka, Adam Dvořák dělal zatím jen producenta a střihače a tohle je jeho první scénář. Ve druhé polovině trochu tlačí na pilu, aby vše směřovalo k očekávanému konci, což je škoda, protože film pak nemá zrovna čím překvapit. Přesto je to něco, co bych si klidně pustil znovu. Do pohody mě dostala i hudba Tomáše Kluse, která hned od prvních minut naznačí, v jakém duchu se film bude odehrávat. ()

wowylgu313

Tak zase po dramatu takzvaný "uvolňovák" :D  ... Takhle malililinkato horší tři hvězdy ... těch 50-55% ... :) Zařazuji to každopádně mezi ty lepší novodobý český komedie. Perfektní obsazení, co herec to pecka. Doslova! Sem tam, občas trapnější, občas opravdu vtipný, vtípek. Hodně tady kobrcal ten příběh. Nějak jsem se do něj pořádně nedostal. Bylo to celé mírně zmatené. Nedotažené! Taky mě moc nebavilo jak se to z větší poloviny zaměřovalo vlastně na dětské story. Po úvodním "bum" už vás nic nepřekvapí a abnormálně budete vědět co a jak se stane. Jinak si myslím že na jeden večer když nikde nic jiného není, je to OK. ()

blondboss

Konečne kvalitná rodinná komédia z českej produkcie. Veľmi príjemná letná komédia, ktorá ponúka bláznivo zaujímavý sled udalostí a ktorá klišé scény ponúka v uvoľnenom tempe a je tu cítiť závan starých dobrých českých komédií v štýle Pelíšok a navyše s ústrednou dvojicou, ktorá tam aj účinkovala. Mne osobne sa tento snímok veľmi páčil a určite ho vrelo odporúčam už len preto, že som sa párkrát ozaj kvalitne nasmial. 75 % ()