Šéfkuchaři Andymu směna v jeho restauraci ani nezačala, a už nestíhá. Je poslední pátek před Vánoci, a tak si chce fajnové jídlo dopřát snad každý. Hosteska přijala příliš mnoho rezervací, nespokojený kontrolor šmejdí v kuchyni a do toho všeho má dorazit i Andyho mentor, kuchařská ikona, přicházející bez varování, zato s partnerkou, uznávanou food-kritičkou. Hůř snad být nemůže. Jednozáběrová jízda hektickým večerem začíná… Britský film s famózním Stephenem Grahamem v hlavní roli se žene kupředu nesmlouvavým tempem práce v gastrobyznysu. Trefný ale bude připadat všem, kterým se pod tíhou profesního stresu někdy zavařila hlava. (MFF Karlovy Vary)

mira007

90 minut večera v anglické restauraci, kde jde vše od desíti k pěti - intenzivní stresová záležitost podpořená brilantní technickou stránkou věci, celý film natočený na jeden jediný záběr. Zajímavý film připomínající nějakou absurdní reality show, navíc dobře zahraný včetně hlavního hrdiny, který mi připomínal Dj Boba. ()

TheSpearCZ

Opravdu věřím, že takhle to v nóbl restauracích chodí. A fakt v takovém prostředí pracovat nechcete. Brilantní zpracování jednoho večera, které díky dialogům drží všechny emoce na jednom místě a díky kterým je film napjatý doslova od začátku do konce, čemuž pomáhá i skvělá táhlá kamera. Stephen Graham to tu se svým týmem vyšperkoval na zasloužený plný počet. 5* ()

bozka10

Hladina kortizolu v tomto gastre atakuje infarktové parametre zvládnutelné jedine za pomoci dobrých kamošov Johnnyho Walkera a Lexaurínu.Parádne reálny,stresom presiaknutý výkon. ()

Warhorr

Jak může vypadat jeden (ne)obyčejný večer v luxusní restauraci ? Bylo to slabý ? Klasika ? Nebo to bylo až moc přehnaný ? Pro lidi v oboru to bude na posouzení určitě snažší a zcela jistě to více ocení než my konzumenti. Chytlo mě to ihned v úvodu kdy na scénu nastoupil kontrolor hygieny, kterému byste možná nejraději flákli ale trošku to vlastně konstrastovalo s dnešní dobou. Musím ocenit i skvělý herecký výkon sous chef v podání Vinette Robinson. Ta mě bavila ze všech nejvíc. Je třeba zmínit zajímavost, že režisér se snaží dát prostor všem na place i když ne na úplně všechny se dostane. Zrovna kvůli tohoto je trošičku na škodu, že stopáž není delší. Klidně bych si ty dvě hodiny dokázal představit. Nemůžu úplně s čistým svědomím říct, že mě to chytlo více než Dokonalý šéf s Bradleym. Snímek se více zaměřuje na  fungování kuchyně, rozdělení prací a taky nějaký ty mezilidský vztahy. Je to samozřejmě super, ale postrádal jsem tady více pohled na samotné gastronomické umění, ukázku jídel, jejich přípravu apod. Tohle si zde divák neužije. Za sebe musím říct, že tuhle práci nikomu nezávidím a rozhodně to není žádná prdel, což je dost možná i cíl celého filmu toto divákovi ukázat. Nepříjemní hosté, bývalý šéf, o kterém se zdá, že Vám možná přišel zavařit, stupidní influenceři co si vymýšlí pitomosti a také problematika spolupráce mezi kuchyní a servisem. Normálně bych hodnotil 4/5 ale jelikož filmů, co se zabývá kuchyní a celkově tímto odvětvím, je jak šafránu tak musím dát plný počet. Jestli se Vám líbíly snímky jako Dokonalý šéf, Chef, Láska na kari tak věřím, že zklamáni nebudete. ()

petikacka

Áaaa do pytle. Tohle nebyl jen Den blbec, to byl doslova Den zúčtování. Hyn sa hukázalo zač je toho loket v noble restauraci jejíž jste spolumajitel a masterchef. Film vás vcucne s první vteřinou a požvýkává si vás až do konce, kdy vás vyplivne totálně vyšťavené, vystreslé, vyhaslé a téměř bez srdečních sinusoid. Geniální, jakože na jeden záběr natočený, takový obyčejný den v restauraci...Doslova mě to bolelo psychicky a uprostřed filmu jsem si musela jít zakouřit, abych nezačala řvát nahlas: "Tak a dost, já už to prostě nevydržím!!!" Ještě teď, pár hodin po shlédnutí se musím posilňovat alkoholem, abych to vydýchala...Za mě 100% ()

Muel

| Saban Films | Veľmi super. Jednoduchý námet perfektne prevedený do filmu, ktorý vlastne nezastaví a nemá ako nudiť. Rozbitý život šéfkuchára, drzí zákazníci, zasnúbený pár, televízna hviezda v reštaurácii. Proste dostatočne veľa dramaturgických elemetov, ktoré ťahajú celý film. Záver mohol byť určite vygradovaný oveľa viac, aj tak si ale myslím, že Boiling Point vás nesklame. Milujem takéto filmy. Autentické, vťahujúce, s minimom kompozície, ale o to viac zaujímavé. A Stephen Graham potrebuje viac takýchto rolí. Brilantný herec. Viac TU. | Hodnotenie: 8/10 | ()

husokachna

Na to, aby mě to úplně převálcovalo, jsem asi málo zainteresovaný na gastronomii a rozhodně jsem byl málo zainteresovaný na hlavní postavě, která je středobodem všeho toho restauračního chaosu. Je to super "adrenalinová" jednohubka, ale od hlavního chodu, po kterém mi zůstane slza na tváři přece jen chybí. Sice mi trochu chybí tradiční struktura vyprávění a expozice, kdy bych si vytvořil k hlavní postavě vztah, který je pro mě důležitý, na druhou stranu trochu schizofrenně cením, jak dokáže na prostoru jednoho večera odvyprávět tragédii jednoho lidského života... Lavíruju mezi třemi a čtyřmi gastrohvězdičkami, ale největší problém mám asi s tím, že mě prostředí luxusní restaurace zase tolik nebralo. Zatím tři myšulínské hvězdy, ale časem se to možná opraví na čtyři. ()

blazir1

Opravdu dobrej film. Ten kdo psal scénář sakra dobře věděl jak to chodí v tomto typu luxusní restaurace. Makat tam týden, začnu fetovat taky. Možná i dřív. Jinak vkrádá se mi letmý úsměv na tvář, když si vzpomenu z filmů jak za "socíku" měl každý gastro podnik vítr z hygieny a kontroly. A ejhle, ono to je v reálném kapitalismu nemlich totéž. Ovšem v tom reálném, v tom našem svérázném postsocialistickém neokapitalismu maj dnes hospody z kontrol leda tak prdel... ()

Saur.us

Jednozáběrová delikatesa jako dokonalá sonda do nitra restaurace. Vynikající S. Graham, vynikající M. Lewis a vynikající P. Barantini, který ve svém scénáři vystihl prakticky všechny aspekty pohostinství, ať už jde o nepříjemné hosty, línou obsluhu, amatérismus ale i naprostou profesionalitu. To celé spolu s tragickým životem hlavního hrdiny vrcholí Bodem varu. ()

janculeeh

Dejve, ten film je natočenej vlastně skvěle a zasloužil by si 4*, ale ja z toho odešla tak frustrovaná, že dávám trojku. Nicméně asi stojí za zhlédnutí, ovšem důležitý je si potom přečíst verbalův komentář. Ten to krásně shrnul. 😁 ()

Lukin413

Svižné dílko natočené na jeden záběr, roztěkaná kamera, drobná osobní dramata i skvěle přenesená hektická atmosféra restaurační kuchyně. ()

zahadum

Pocit byť na roztrhanie je presne cítiť z tohto filmu kedy jeden človek je na piatich miestach. Autentické prechádzanie jedného bežného večera v špičkovej reštaurácii ktorá rozhodne ako namazaný stroj nefunguje a my sa pozrieme drzou kamerou prečo to tak je. Je to v podstate ako keby na jeden záber a ten stres a nervy z TV alebo monitora priam tečú. Po tomto filme rozhodne necháte bohaté prepitné. 80 % ()

theSaint

Jako člověk, co v gastru tančí už 22 let o tom něco vím a jo- je to přesný. Přesný. Zrovna dnes jsem řešil stejný "problém" s masem, co u stolu 13. V 21.století mě to nepřestane udivovat. Jsem vděčný, že vzniklo něco, co tohle téma zpracovává syrově.. ale.. něco mi tam chybí. A závěr mi nesedl, až moc vyhnaný. Bůh ví, že infarkt se o mě pokoušel/pokouší několikrát a opakovaně. Bůh ví, že někteří lidé/hosté jsou neuvěřitelní kokoti, co by zasloužili kopanec do držky, ale nemůžu to vyhnat nahoru jen proto, že tu skvěle vystihli atmo a dali to na jeden záběr. Jedna večerní epizodka mi prostě ke štěstí nestačí. Takový 'Burnt' sice není indie, ale je mnohem komplexnější a o to kráčí. Kamenem úrazu je, že si v 'Bodu Varu' nevytvoříte k postavám žádný vztah, jsou vám u prdele. Pokud si užíváte být pouhý pozorovatel v dálce, nemá to chybu. Pro někoho, kdo chce close-up relationship, to je vlastně bezcenná exkurze mezi dříče. ()

Mackoun

Doporučuji v den dovolené, případně o víkendu. Po shlédnutí před odpolední směnou jsem jel do práce s pocitem, že už za sebou jednu vyčerpávající směnu mám… ()

TomasKotlant

Nebýt to jednozáběrovka, tak to je tak na dvě hvězdičky, takhle je to aspoň technicky zajímavý počin, ač emoční stav během sledování vám to moc nezvedne. Ale aspoň můžete sledovat kameru, zda někde náhodou neucítíte náznak střihu. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD