Šéfkuchaři Andymu směna v jeho restauraci ani nezačala, a už nestíhá. Je poslední pátek před Vánoci, a tak si chce fajnové jídlo dopřát snad každý. Hosteska přijala příliš mnoho rezervací, nespokojený kontrolor šmejdí v kuchyni a do toho všeho má dorazit i Andyho mentor, kuchařská ikona, přicházející bez varování, zato s partnerkou, uznávanou food-kritičkou. Hůř snad být nemůže. Jednozáběrová jízda hektickým večerem začíná… Britský film s famózním Stephenem Grahamem v hlavní roli se žene kupředu nesmlouvavým tempem práce v gastrobyznysu. Trefný ale bude připadat všem, kterým se pod tíhou profesního stresu někdy zavařila hlava. (MFF Karlovy Vary)

Torgal

Jeden večer v reštaurácii, jeden šéfkuchár po krk v problémoch, jedna dlhá kamerová jazda. Táto technická exhibícia na jednej strane funguje veľmi dobre - vďaka absencii strihu je film naozaj vťahujúci - no tiež to dosť limituje možnosti toho, čo sa v ňom môže ukázať. Z reštaurácie vystrčíme nos len do postranných uličiek a osobné drámy odohrávajúce sa v reálnom čase pôsobia trochu šróbovaným dojmom. Okrem autentickej hektickej atmosféry a obdivu nad umom režiséra, kameramana a hercov toho tento film ponúka len málo. Snaha o prehnane dramatický záver je potom už tak okatá, že sa u mňa úplne minula účinkom. Už len kvôli tej kamere ale tento kúsok určite stojí za pozornosť, dajte mu šancu. 6+/10 ()

siloalampa

Technicky áno, obsahovo nie. 90 minútový záber na hodnotovo prázdnych ľudí z hektického a vypatlaného prostredia, ktoré absolútne nemám rád.  P.S. Thriller? ()

Urukhaj98

Komorní, skvěle napsaná, vtahující a pomalu ale jistě gradující (Bod varu je vskutku výstižný název) jednozáběrovka, která vám umožní skrze mikropříběhy jednotlivých aktérů nahlédnout pod pokličku (heh) nóbl restaurace, ve které se během jednoho večera posralo co mohlo. Kdo dělá nebo někdy dělal v gastru, se určitě v některých situacích pozná. Příběh není nikterak objevný a originální, ale je to solidní konverzační drama, jehož zvolená vizuální forma to však celé povyšuje na jinou úroveň a dělá z toho tak jedinečný zážitek. Stephen Graham navíc hraje jako nikdy v životě a dokáže během necelé hodiny a půl hned několikrát překvapit tím, kolik vrstev má jeho šéfkuchař Andy. 8/10 ()

John80

Film odohrávajúci sa jeden večer v jednej reštaurácii poukazuje ,čo si obnáša práca kuchárov a personálu, niekedy až nezaplatenia práca , ktorú nevedia oceniť ani hostia ()

Dave Lister

Gastronomie je drsný svět, restaurace jsou bojiště a ty velmi špičkové restaurace bývají často válečnou vřavou. O tom by mohl vyprávět šéfkuchař Andy, kterého čeká velmi kritický a náročný den v jeho Londýnské restauraci. Andy má mnoho problémů i v soukromém životě, ale má za sebou  profesionální tým spolupracovníků. Když se však spojí několik negativnich faktorů v jeden chumel, tak je to často předzvěst katastrofy. Adrenalinová jízda jednoho večera, pod taktovkou vynikajícího Stephena Grahama může začít. Dejte si toto jedinečné menu, které vás uchvátí a budete mít rozhodně chuť na další chod. 5* ()

LordMysti

Po zhlédnutí nebudete nikdy chtít dělat v restauraci :). Ne vážně, hezká sonda do kuchyně jedné restaurace. Natočeno jedním záběrem, což vás ještě víc pohltí do víru dění. Škoda pár vlažnějších pasáží, i tak velice příjemné překvapení. ()

rivah

Film, který většina obdivuje, protože je natočen v jednom záběru, je záznamem horečné práce v kuchyni a restauraci. Nic víc. ()

Nix

Zase ta Anglie. Dokonalá ukázka toho jak rychle se den v práci dokáže obrátit vzhůru nohama a jak se s tím člověk vypořádat nemá. Stephen je naprosto perfektní a i díky němu určitě mohl tenhle film být natočen na jeden záběr. Ke kameře nemám žádnou výtku a zbytek personálu je taky skvělej. Kuchyň je tvrdý místo a díky tomuhle filmu jsem se podíval na to i z jiný stránky, tohle je must see. ()

Lenart

Kuchársky thriller odohrávajúci sa počas jedného hektického večera v luxusnej londýnskej reštaurácii. Šéfkuchár Andy musí popri varení riešiť rozvod, sťahovanie, nešikovnosť zamestnancov, nespokojných klientov, dotieravých influencerov a návštevu známej kritičky. Ak ste niekedy pracovali v reštaurácií či kaviarni, je to film pre vás. A aby som nezabudol — celé to je natočené na jeden jediný záber.                     85 % ()

Rebeca

Další "gastro-lahůdka", i když v hodně dramatickém kabátku. Výborný Stephen Graham, skvěle zvládnuta gradace děje -  scénáristicky i režijně, která žel (logicky) končí Break-Pointem... ()

Ewík

(26.12.2021-Světozor): Velmi umně natočená svižná jednozáběrovka - a každá vteřina stála za to. Myslím, že tohle je mnohem výřečnější obraz krize středního věku nebo krize života než Síla o panu Filovi, který jsem viděla o týden dříve... Je tu spousta nezapomenutelných a silných momentů, pracovních chybiček a návazností, zjištění informací a reakcí na ně, psychologie postav, špičkových výměn názorů a celé to vytvořilo naprosto úchvatnou mozaiku. Klidně bych na to mrkla znovu. ()

Niflheim

85 %. Zbožňuji snímky na jeden záběr – přepínání mezi trajektoriemi jednotlivých aktérů neustále drželo tempo a dynamiku filmu, a tedy i pozornost diváka. Ve výsledku se v Bodu varu totiž moc neděje. Kromě toho, že se za hodinu a půl po otvíračce v renomované restauraci posralo, co mohlo... K lepšímu ohodnocení proto postrádám jednak intenzivnější emocionální vtažení (vlastně mi všechny osudy byly tak nějak jedno), jednak větší příběhovou nepředvídatelnost. Velmi brzy totiž člověk tuší, co vše se vlastně posere a proč. Několik dílčích rozpracovaných minisond do životů personálu restaurace nebo jejích hostů zároveň zůstalo nedotažených, což je nicméně vykoupeno kratší, vhodně zvolenou stopáží. Bylo zajímavé sledovat niternější a méně grázlovskou rovinu postavy Stephena Grahama, s čímž jsme se mimo jiné mohli setkat i v minisérii Time. S potěšením lze konstatovat, že i v této poloze — doplněn zbytkem příjemně obsazeného hereckého ansámblu — obstává. Solidní jednohubka, na které si s chutí smlsnu opakovaně a třeba i nějaké procento přihodím (jen bude nutné vyplnit ty papíry, neumývat si ruce v dřezu na zeleninu, nosit gumové rukavice a zadávat alergeny do systému). Doporučuji sledovat po/při dobrém jídle. ()

Brooks

Deziluzívny, jednozáberový náhľad na obzvlášť ťažký večer v top reštaurácií. Nepríjemné, intenzívne, s gráciou zrealizované. Výborná kamera, ocenenia hodný Graham. Jeden z naj filmov minulého roku. 4* ()

celticek

Tak tentokrát se shodnu s verbalem, což nebývá často. Graham hrát umí a ten jeho ksicht je výstavní, takže filmy s ním jsou většinou nadprůměrné. Filmařům se povedlo napětí a stres převést na obrazovku velmi ladně. Spokojen nadmíru. ()

oldy

Film jsem viděl na jeden nadéch a jeden záběr.Skvěla kamera a husta atmosféra filmu. Nic jsem nečekal a dostal hodně :D  8/10 ()

Maniik88

Mňa (aj celú rodinu čo to so mnou pozerala) to minulo. Proste stresy v kuchyni a okolo nej, žiadne súvislé dialógy, dej, taký normálny deň v reštike, kde to berú príliž vážne. Dobrá bola pravá ruka šéfkuchára, ako to vytmavila blondske za steaky a iné nahromadené krivdy. Inak ma to vážne nebavilo. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD