Malebnou českou krajinou prechádza motoráčik. Ľudia vo vnútri sedia, rozprávajú sa, alebo naopak mlčia, pokukujú z okien alebo pospávajú. Vlak sa náhle pokazí a strojvodca Miloš musí vystúpiť z vlaku, aby poruchu napravil. Vlak stojaci v miernom spáde sa však samovoľne rozbehne späť do východiskovej stanice a vydesenému Milošovi nezostáva nič iné, len sa poklusom vydať za ním. Cestujúci ocenia, že zase idú, ale čoskoro si uvedomia, že zlým smerom. Hlasno protestujú a dožadujú sa informácií. Kabína rušňovodiča je nepriedušne uzavretá a nikto sa spoza dverí neozýva. Medzi cestujúcimi sa šíria prvé ataky paniky – že by to bol únos, pomsta alebo úplné zlyhanie systému? Kontakt s okolím prostredníctvom mobilných telefónov zlyháva a nepomáha ani zúfalý krik z okien. Cestujúci pomocou brutálnych prostriedkov a poľovníckej pušky otvoria dvere oboch kabín strojvodcu, ale dosiahnu iba potvrdenie svojich najhorších očakávaní, a to – že motoráčik nikto neriadi… (Cinemart SK)

Horn

Srovnávat s Vlastníky nebudu. To je kategorie sama pro sebe a dokonalá bomba. Mimořádná údalost pro mne nebyla ničím mimořádným, ale v záplavě všech těch komedií pro ženy (Langmajer, Hřebíčková ... ) po dlouhé době něco co jsem byl schopen dokoukat až do konce a po skončení nebýt naštvaný na ztrátu času. Bohužel jediným vtipným místem, kde jsem se zasmál, byl okamžik kdy strojvůdce doběhl vlak a nastupuje do něj. Pokud jde o sexovací-převlékací pasáž na WC, byl jsem taky na pochybách, ale výraz slečny papouška na zadním sedadle rodičů byl naprosto jasný. ()

cartouche

Námět dobrý na zábavnou bakalářskou povídku. Ale na téměř dvouhodinový film? Ke konci už jsem vyloženě trpěl, ani mě nezajímalo, jak to dopadne a přepnul jsem na jiný program. ()

Hanysek

Tak, klidně by to mohlo mít tak 40 minut a úplně by to stačilo. Jó, u některých wtf scén jsem se docela zasmál, ale většinou to bylo hodně přitažený až trapný... Lepší 1*. ()

Radovan.Long

Mimořádně funkční sranda s bláznivým dějem.Herci taky bomba, takže 4* to určitě jistí.Havelka se tedy neztrácí ani v režisérském křesle. ()

Drumtum odpad!

Pokud točíte komorní příběh, musí být dialogy perfektně napsané. Film Mimořádná údalost, jehož děj se mi z traileru zdál zajímavý, se ukázal jako scenáristicky velmi špatně napsanou práci. Film ode mě dostává 3/10 jen díky zvukaři a kompozitoroví, hudba zde je vždy včasná a vždy přidavala a zesilovala ve scenách tu naladu, kterou do nich režiser vložil (snad).... tohle a tak dva tři dobré vtipy z 103 minut scenarického nesmyslu je tak jediné dobré, co v tom filmu bylo. Jínak je to odpad který níkomu nemohu doporučit... ()

Marla_Lev

Nezažalovali tvůrce reální účastníci této abnormální události? Ona pitoreskní všudypřítomná "roztomile česká" filmová demence už mi leze krkem. ()

Mazmen odpad!

Nechápu jak tuhle sračku může někdo srovnávat s vlastníky. Ano opět český film a opět banda retardů v hlavních rolí. Jinak to u nás prostě asi nejde. Na rozdíl od vlastníků mě na tomhle filmu nebavilo už vůbec nic. Dle celkového hodnocení očividně nemám pochopení pro tenhle typ humoru a dávám tento film na můj odpadní seznam českého filmu. ()

Johny203

Mimoriadna udalosť nie je mimoriadnym filmom. Síce má niektoré dobré vtipy či hlášky a páči sa mi ako do toho zakomponovali  odkazy ďalšie skutočné udalosti ako dôchodcu ktorý išiel brvnom vykoľajiť vlak či jeleň ktorý ukradol pušku. Zároveň je ale zjavné že táto udalosť v skutočnosti neponúkla veľmi zaujímavé dianie a scenáristi museli ísť výrazne do absurdna. A v nezaujímavosti tejto príhody tkvie aj najväčší problém filmu, kedy štvrť hodinovú udalosť roztiahli na dlhočíznych 103 minút pričom para tomu dôjde už po štyridsiatich. Jenovéfa Boková je najkrajšia Česká herečka svojej generácia a zároveň aj najväčší klad tohto filmu. ()

Alusshka

Mimořádná blbost Nechápu poslední dobou, jak někdo si vysvětluje pojem "Komedie". Veškeré takto označené filmy jsou bez nápadu, humoru a vtipu. Trapné scénky usazené v nějakém prostředí. Trapnost herců nadevše. Pokus o další komedii, která nenadchne a neurazí. Film bez duše a chuti. Jednou stačilo. ()

jlpib

Tenhle film jsem se 80% času smál, víc jsem se u filmu nikdy nepobavil. Je to o tom, že strojvedoucímu nefunguje brzda a když ji jde opravit vlak mu začíná ujíždět, následně se různý lidé v tom vlaku spolu snaží vlak zastavit. Příběh se nedá moc převyprávět, ale můžu doporučit. Nenechá vás ani na minutu se nudit, furt se něco děje. ()

honza.g

Nechci srovnávat režisérské  kvality ani styl, ale u obou Hlavenkových filmů jsem měl podobný pocit jako u tvorby Jima Jarmusche. Začíná to obyčejně, posléze přímo nudně, ale už tušíte napětí pod povrchem. Pak zíráte nad konáním a vyjadřováním archetypálních postav, načež začnete vidět jejich vnitřní logiku. A na závěr už jenom lapu po dechu a odcházím s pocitem, že zase někdo dobře zmapoval lidskou povahu. Za mne geniální. ()

PanLord

Za mě největší překvapení české kinematografie. Přiznám se, že jsem se dokázal vžít do životů jednotlivých postav s přiblblými životy průměrných vesnických buranů kydající hnůj a vstávajíc ve 4:30 se slepicema. Naprostá pohoda protkaná infantilními vtipy, které mi prostě dělaly dobře. V druhé půlce filmu to bylo už teda trochu agresivní, za což strhávám onu hvězdu, ale sumasumárum fakt příjemná pohoda. ()

janececek

Po úspěšném předchozím filmu pana Havelky jsem nepochyboval o tom, že Mimořádná událost bude mimořádnou událostí. Po zhlédnutí bohužel uznávám, že jsem svá očekávání přecenil. Film je mnohem satiričtější než byli Vlastníci, což by ani nevadilo, ale jako celek mi to přišlo tak nějak bez pointy. I když se vtipné momenty našly, nefungovaly tak, jak by měly, něco tomu zkrátka chybělo a konec mě minul úplně. Scénář potřeboval asi trochu víc dozrát. ()

aspik83

Narozdíl od vlastníků, se tohle dalo dokoukat. Bylo to docela slušně ujeté a člověk se občas zasmál. To se mi u Vlastníků nestalo vůbec. Zřejmě nemám ten qazouberumělecký pohled na věc, který má většina přispěvatelů na ČSFD. ()

Thane

Prijemna jednohubka u ktery nevadi kdyz vas nekdo vyrusuje. Blbina s blbounama a peknou pointou s tupym myslivcem. Moc se mi libila jenovefa. Takova trochu ilona z mostu. Vynikajici 😀 ()

Květnové Kino na hranici se vrací

Květnové Kino na hranici se vrací

21.04.2022

Letošní 24. ročník filmové přehlídky Kino na hranici, která se koná na obou stranách řeky Olzy, v Českém Těšíně a Těšíně, proběhne 29. dubna až 3. května 2022. Organizátoři se vrátili k původní… (viac)