Malebnou českou krajinou prechádza motoráčik. Ľudia vo vnútri sedia, rozprávajú sa, alebo naopak mlčia, pokukujú z okien alebo pospávajú. Vlak sa náhle pokazí a strojvodca Miloš musí vystúpiť z vlaku, aby poruchu napravil. Vlak stojaci v miernom spáde sa však samovoľne rozbehne späť do východiskovej stanice a vydesenému Milošovi nezostáva nič iné, len sa poklusom vydať za ním. Cestujúci ocenia, že zase idú, ale čoskoro si uvedomia, že zlým smerom. Hlasno protestujú a dožadujú sa informácií. Kabína rušňovodiča je nepriedušne uzavretá a nikto sa spoza dverí neozýva. Medzi cestujúcimi sa šíria prvé ataky paniky – že by to bol únos, pomsta alebo úplné zlyhanie systému? Kontakt s okolím prostredníctvom mobilných telefónov zlyháva a nepomáha ani zúfalý krik z okien. Cestujúci pomocou brutálnych prostriedkov a poľovníckej pušky otvoria dvere oboch kabín strojvodcu, ale dosiahnu iba potvrdenie svojich najhorších očakávaní, a to – že motoráčik nikto neriadi… (Cinemart SK)

gapa466

Začátek celkem fajn. Během několika minut se to okouká. Jedna hvězda za občasné zasmání. Zbylé si ponechám, myslím, že si je za sledování až do konce zasloužím. ()

Pettte69

Na tomto filmu jde jasně vidět, co české filmařině chybí nejvíce. My umíme natočit film, máme dobré herce i režiséry, ale ty scénáře stojí absolutně za houbelec. A o tomto je přesně tento film. Námět je výborný a mohla se z toho udělat pecka komedie, nebo klidně i dobré drama. Místo toho je to kravina, která místy pobaví, ale zdaleka nevyužije dané téma. Škoda... ()

Zrzavakocka odpad!

jen by mě zajímalo autoři při psaní této slátaniny hulili tohle se fakt nedá a za tohle a jiné slátaniny a ubohosti chce naše slavná Česká televize zvýšit Koncesionářský poplatek ()

drsny_hery

Mimořádně absurdní sled neuvěřitelných situací. Zatímco kouzlo Vlastníků tkví v uvědomění, že se přesně toto děje na každé schůzi, zde je vyzobáno to extrémní z české společnosti. Několikrát jsem se hlasitě rozesmál, až mi v té smršti dialogů a němých obrazů unikly další vtípky. Míň je někdy víc. Plesl je opět dokonalej. ()

Bohemica

Téměř minimalistické, nízkonákladové dílko, výborně obsazené známými, méně známými i neznámými herci, i neherci, kteří rozhodně nezklamali. Situační i verbální, poměrně jemný humor. Barevná mozaika vtípků, postav, osudů i prostředí.  Od Jirky Havelky to nebylo nad očekávání, ale účel splněn. Já se bavila. ()

Tempter

Mimořádná událost se bohužel nestala, ale jinak docela koukatelná nuda, která však přes veškerou schematičnost i úsměv občas na tváři vyloudí. Kina netřeba, TV formát tomu sluší úplně stejně jako přestávkovým koťátkům. ()

negativ

Na české poměry celkem svěží a příjemný počin. Na 4* to uplně není, ale v poslední době jsem viděl tolik zoufalých českých trapáren, že jsem trochu naměkko. ()

deli06

Jiří Havelka je zjev v tom malém českém filmovém rybníčku. Už u Vlastníků si mě omotal kolem prstu a Mimořádnou událostí si ten uzlík utáhnul. Film je lehčí, než Vlastníci, ale rozhodně mu to body neubírá. Je to figurkování. Hraní si s postavami, které nemá chybu. Každý, kdo někdy jel lokálkou, musí ten film milovat. ()

Metastazina

Jestli si čte mou recenzi nějaký funebrák, hoďte mi do zpráv odpověď na otázku, zda si nebožtík při kremaci skutečně sedne. Děkuji. Film je super, jeden z těch mála českých, povedených. Uznávám, rozjezd je kapánek pomalejší, skoro jako by se nezabržděný vagon zlehka rozjížděl z kopce, ale jakmile cestující zachvátí panika, začne tepřeva ta správná prdel. A to že se tahle absurdita vážně stala dodává filmu samozřejmě ten správný vibe. ()

alienable

Po zhlédnutí (ano, píše se to se z!) Suchánkova Večírku, kterej byl na hranici koukatelnosti, by mi pravděpodobně přišlo vtipný i Neváhej a toč speciál. Jenomže Havelkovy se zase povedlo naprosto mistrně napsat osvěžující komedii. Nejvíc mě pobavila "marketingová omáčka" volebního sloganu UŽ a vtipný jemný detaily jako cedule Necouvneme. Chvílema si až člověk řiká, že je až smutný, jak je to balíkovství věrně vyobrazený. Jen snad stopáž by mohla bejt o něco kratší. ()

StandikK

Film, který popisuje dnešní dobu aneb spekulacím se meze nekladou. ps. pan mašinfira by měl dostat zlatý metál za ten sportovní výkon. ()

KarlN

Jako snaha na straně tvůrců asi byla, ale podle mě z toho nakonec vylezla hrozná slátanina. Řekl bych, že scénář ležel někde u ledu tak minimálně třicet let. Navíc jednotlivé typy cestujících a jejich charaktery, jsou opravdu velmi podivné. Zrovna tak monology i dialogy. A hlášky o terorismu jsou úplně mimo všeho...pointu, vtipnost i mísu. Už jsem dlouho neviděl nic tak trapného. Takový Kameňák z vlaku. Zasmál jsem se snad jen jednou: "Spánek je trenažér smrti." ()

Květnové Kino na hranici se vrací

Květnové Kino na hranici se vrací

21.04.2022

Letošní 24. ročník filmové přehlídky Kino na hranici, která se koná na obou stranách řeky Olzy, v Českém Těšíně a Těšíně, proběhne 29. dubna až 3. května 2022. Organizátoři se vrátili k původní… (viac)