Malebnou českou krajinou prechádza motoráčik. Ľudia vo vnútri sedia, rozprávajú sa, alebo naopak mlčia, pokukujú z okien alebo pospávajú. Vlak sa náhle pokazí a strojvodca Miloš musí vystúpiť z vlaku, aby poruchu napravil. Vlak stojaci v miernom spáde sa však samovoľne rozbehne späť do východiskovej stanice a vydesenému Milošovi nezostáva nič iné, len sa poklusom vydať za ním. Cestujúci ocenia, že zase idú, ale čoskoro si uvedomia, že zlým smerom. Hlasno protestujú a dožadujú sa informácií. Kabína rušňovodiča je nepriedušne uzavretá a nikto sa spoza dverí neozýva. Medzi cestujúcimi sa šíria prvé ataky paniky – že by to bol únos, pomsta alebo úplné zlyhanie systému? Kontakt s okolím prostredníctvom mobilných telefónov zlyháva a nepomáha ani zúfalý krik z okien. Cestujúci pomocou brutálnych prostriedkov a poľovníckej pušky otvoria dvere oboch kabín strojvodcu, ale dosiahnu iba potvrdenie svojich najhorších očakávaní, a to – že motoráčik nikto neriadi… (Cinemart SK)

wowylgu313

Tady ty hvězdy nahoru dává snad asi jen poměrně hojné dobré obsazení. Příběh jako takový odehrávající se víceméně jen ve vlaku je tak nějak o ničem. Opakující se vtípky a smysl pro humor zřejmě pro jakousi skupinu lidí. Celé toto dílo údajně podle skutečné události, čemuž se snad nechce ani věřit.. :D Po delší době jsem se pustil do něčeho jiného než krvavý horory a chtěl se taky trochu zasmát... Až na pár hlášek, opravdu nic moc. 40% :) ()

Daniel2003

Výborně zvládnutá, dramaturgicky přesná fraška. Je to strašná hloupost, ale tak specifickým způsobem, že je to většinu času vtipné. Technicky nadstandard a sociologický přesah tomu dodává velké plusové body. 7/10 ()

Mefisto_

Ve své podstatě to funguje. Jednoduchá komedie, hned ve svém konceptu přihlouplá s řadou absurdních skutků a událostí. Doporučeno všem, co milují snadnou dynamiku, umírající narážky a snahu o klapající vtip - někdy až na dřeň (střih dokázal v určitých chvílích být chaotický, hlavně aby byl vtip dokonán). V řadě souvislostí se celek stává skousnutelným dílem. Film doporučuju, ideálně ve více lidech a s látkami podporujícími lehkost lidské existence.  Jana Plodková si za tento výkon vysloužila pozici v mých oblíbených herečkách. S její postavou jsem se dokonale ztotožnil. ()

jungewolf

Velmi slušná crazy-komedie plná fórků, hlášek a špílců, satirizujících skutečné události - VIZ : Zajímavosti 5, 9, 14, 15. Vynikající byl hlavně pan A.Švehlík v roli "veterána", famózní byl klučina-vševěd(jakési české vydání malého Sheldona Coopera z Teorie velkého třesku). Marii+dva ze tří myslivců ze závěru filmu hráli dlouholetí herci brněnského Hadivadla Marie Ludvíková,Miloslav Maršálek,Miroslav Kumhala. Muže v lese,kterého při tažení kmene přes trať málem dozadu jedoucí vlak přejel, hrál Rosťa Novák starší. Soňu hrála Tereza Marečková, známá z 5.dílu série o Marii Terezii,kde hrála jednu z manželek císaře Josefa II.Habsbursko-Lotrinského. V malých roličkách rodičů Soni se mihli Miroslava Pleštilová+Pavel Nový. Jasně 4 - 4,5 * a 70 %. ***Na natáčení se podílelo Sdruž.dobrovol.hasičů SDH Chrášťany. ***CHYBA v titulcích : Jan Slovák hrál přednostu Kolešovic, nikoliv přednostu Hatě!!! ()

Fin_429

Výborná česká komedie. Bohužel se z nějakého náhodného důvodu v polovině absolutně rozbila a to, co bylo skvělé na začátku a v čem si filmaři jeli prvních 45 minut se poté změnilo v.... českou tvorbu. 6/10 ()

JenYu

Takové nemastné neslané s podivně odříkávanými dialogy, což mi připadalo extrémně rušivé. Jediná scéna, která ve mně vzbudila jakési emoce, byla osočení Igora Chmely z terorismu. Jinak jedním uchem dovnitř a druhým ven. ()

Marcas

Dám tomu jednu hvězdu za to, že v prvních 15 minutách tam byly asi tak dva momenty kdy jsem se relativně pobavil. Ovšem čím blíž konci film je, tím to je trapnější a trapnější. Opravdu mi bylo až fyzicky nepříjemný na to koukat. Bylo mi trapně za všechny zúčastněné. Tolik hovadin jsem snad v jednom filmu neviděl. Jasně, chápu, že to má být v nějaké nadsázce a tak, ale aby se postavy ve filmu, ve kterém jedou vlakem z jedné české prdele do druhé, bavili o tom, že je unesl černý terorista, tak to mi fakt vtipný nepřišlo. ()

carl.oesch

Já jsem se královsky bavil a měl jsem pocit, že sleduji něco mezi Českou sodou a nejlepšími díly divadla Sklep z jeho nejslavnější éry. Víc k tomu není potřeba napsat. Nevěděl jsem, kdo film "dělal" (mám na mysli scénář a režii), ale po pár minutách se mi vkrádalo, že je to styl a la Vlastníci. Teprve potom jsme zjistil, proč. Jenom mě obecně mrzí, že je všude ve zdejších komentech na prvním místě dement verbal, a nechápu, jestli to není nějakým nepochopitelným záměrem provozovatele stránek. Možná aby odradil nebo naštval případné další recenzenty. No nic, nepovede se, další komenty jsou už věsměs dobré, nebo alespoň "čitatelné"... ()

Franki69

Je to už pár dní, co jsme na tom byli v kině a trochu se mi tahle divadelní hra v reálnejch exteriérech rozležela. A zůstal hodně dobrej dojem a chuť podívat se po nějaké době určitě ještě jednou. Mimořádná událost je chytře napsaná satira čecháčků v 21.století, využívající samovolné rozjetí vlaku jen jako základní zápletku, z které rozehrává precizně vystavěné dialogové linky záměrně přestylizovaných osobností, které snad každý už někdy potkal, nebo na ně narazil třeba v on-line prostředí. A jsou to právě skvěle pointované dialogy a z nich i často vyplývající akce, dovedené až k hranici frašky, které Havelka zcela jistě chtěl ve filmu mít a zvládl je zrežírovat velmi dobře. Natočil Havelka další Vlastníky? To si nemyslím a dokonce si nemyslím, že se o něco takového pokoušel. Chtěl jít dál, za hranu všedního dne a povedlo se mu to. A hodně pomohl skvělý casting, každý, kdo se ocitl v záběru svou roli zvládl skvěle. S výjimkou tříčlenné rockové kapely. Dávám 90% a toužebně bych si přál, aby žádný český film, ať už se pokouší o jakýkoliv žánr, nebyl horší než tato Mimořádná událost. ()

anti.rybka

Ikdyž je Mimořádá událost na poměry české současné komedie povedený počin, tak mi na ni vadí ta chvílemi až extremně nemožná nereálnost. To je nešvar českých komedií 21. století a bohužel se to nevyhnulo i tomuto filmu. Škoda. Narozdíl od Vlastníků mě film neuchvátil, tak jak jsem očekávala. ()

ElisR

Vůbec nevím, zda stojí za to se o filmu nějak rozepisovat. Své diváky si to určitě najde, pár vtipných momentů tam bylo, ale pokud považuješ za nejlepší herecký výkon Vaška Koptu, který se tam sotva objeví, pak je s filmem asi něco špatně (nebo se mnou?). Za mě to bylo celkem nudné... ()

MrKrahujec

Vlastně velmi příjemné překvapení. Po dlouhé době zase česká komedie, která se nesnaží za každou cenu napodobovat Trošku, která dokonce jako by se pokoušela (celkem úspěšně!) navázat třeba na "Homolkovic" trilogii Jaroslava Papouška, ale i na některé nejvydařenější crazy komedie Václava Vorlíčka, v čemž jí vydatně napomáhá fakt, že ty nejztřeštěnější šaškárny (jako např. jelen s puškou v paroží) jsou kupodivu založeny na skutečných událostech a že je to obecně známo i většinovému divákovi. Samozřejmě, že se tu najdou i fóry méně vydařené, ale v porovnání s dnešním průměrem jsou vlastně i ty ještě pořád dost dobré. Mě osobně uchvátilo to, že si režisér troufl používat i takové ty (čistě svěrákovské) "nepořádné srandy", tedy vtípky, kterých si lze všimnout až při opakovaném shlédnutí, ale které jsou právě tím nejrafinovanější. Mám na mysli například to, jak se při při prvním podezření na islámský terorismus, verbalizovaném výkřikem: "jedenácté září!" kamera stočí na dvě kovové termosky, stojící vedle sebe na stolku u okýnka, které jsou náhle překvapivě podobné dvěma nešťastným budovám Newyorského obchodního centra. ()

cinemafil

Na jednu stranu nutno tvůrce  scénáře obdivovat, jak na tak slabý motiv  navěsily tolik příběhu postav, ale celé je to jak nastavovaná kaše a  dětská skládačka. Snaha o katarzi postav -  veterána z války (A. Švehlík), matky s rozmazleným frackem (J. Boková)  je laciná a nevěrohodná. Snad jen kluci z kapely   nejsou klišé . 4**** ()

Maraboy

To je hrozně otravná nesourodá sračka, plná malejch shit smalltalků, odkazů na realné situace, zmiňované v televizních zprávách z kterých se pak stalo memes a film se je snaží nějak krkolomě, rádoby vtipně zasadit do děje. Dokážu si tohle představit jako komorní divadelní hru ( něco jako vlastníci) kde si takhle na střídačku přihrávají slovo. Ale ve filmu to působí hrozně otravně a nepřirozeně, ironie a starira zde nefunguje. Občas se zde povede nějaká ta vtipná hláška nebo situace. 10% ()

Ironhead

Strašná ptákovina, která má jisté produkční pozitiva a několik slušných vtipů (vede ten o řezníkovi a měsíc nehrajících hercích, po něm už nic lepšího nepřijde :), ale jinak opravdu přestřelená blbost na maximálně jedno shlédnutí. ()

rigby

U nás tento úsporný styl oprášili nedávno Vlastníci a zatím je nikdo nepřekonal. Nicméně v tomto případě jsem se většinou královsky bavil suchým humorem, který občas i trochu zčernal. A tohle opravdu můžu. Dolů to srážely různé podivné až úchylné situace, komentování místních politiků a hlavně jistá stagnace postav i děje, který se vlastně nikam neposouval. Ale na druhou stranu mi nebude vadit se na tento film podívat někdy znovu a věřím, že mě zase pobaví. ()

RealHonza

Za mě velké zklamání. Motiv se mi zdál být zajímavý a měl jsem velká očekávání. Film má absurdní scény, které bohužel filmu ubírají, moc vtipný nebyl, škoda. ()

Květnové Kino na hranici se vrací

Květnové Kino na hranici se vrací

21.04.2022

Letošní 24. ročník filmové přehlídky Kino na hranici, která se koná na obou stranách řeky Olzy, v Českém Těšíně a Těšíně, proběhne 29. dubna až 3. května 2022. Organizátoři se vrátili k původní… (viac)