Malebnou českou krajinou prechádza motoráčik. Ľudia vo vnútri sedia, rozprávajú sa, alebo naopak mlčia, pokukujú z okien alebo pospávajú. Vlak sa náhle pokazí a strojvodca Miloš musí vystúpiť z vlaku, aby poruchu napravil. Vlak stojaci v miernom spáde sa však samovoľne rozbehne späť do východiskovej stanice a vydesenému Milošovi nezostáva nič iné, len sa poklusom vydať za ním. Cestujúci ocenia, že zase idú, ale čoskoro si uvedomia, že zlým smerom. Hlasno protestujú a dožadujú sa informácií. Kabína rušňovodiča je nepriedušne uzavretá a nikto sa spoza dverí neozýva. Medzi cestujúcimi sa šíria prvé ataky paniky – že by to bol únos, pomsta alebo úplné zlyhanie systému? Kontakt s okolím prostredníctvom mobilných telefónov zlyháva a nepomáha ani zúfalý krik z okien. Cestujúci pomocou brutálnych prostriedkov a poľovníckej pušky otvoria dvere oboch kabín strojvodcu, ale dosiahnu iba potvrdenie svojich najhorších očakávaní, a to – že motoráčik nikto neriadi… (Cinemart SK)

iz67

Strašný zklamání. Hlavně, že Havelka!? Trapný, blbý, úplně k ničemu! Víc škoda psát, ale takový pocit trapnosti jsem za tvůrce už dlouho necítil! ()

ESW odpad!

Chtěla jsem dát hvězdu za bábu pod kořenem, možná i dvě, ale vzhledem k tomu, že si pan režisér (42 let!!) myslí, ze správná ceska komedie se neobejde bez znásilnění, tak nedám nic. Hnus. ()

Plastík

Mě se to ohromně líbilo. Bylo to vtipný, mělo to nápad. Sice pravda, připadá mi to jako nanečisto - to znamená, že kdyby to natáčeli po druhé, bylo by to jednou tak lepší. Myslím si, že české komedie mají vtip, až když se vypilují. Režiséři by na to měli pamatovat a velmi intenzivně to zkoušet a zkoušet, než to pustí do světa. To se týká všech komedií. Mrkněte na "Nejistá sezóna". Tam je to krásně přivedené k dokonalosti. ()

Tominni

Tak Vlastníci byli o dost lepší, přesto Mimořádná událost není rozhodně špatná a má řadu míst, kdy Jiří Havelka umí satiricky zatlačit na běžná témata na jedničku a kdy jsem se bavil, bohužel tentokrát Mimořádná událost je trošku natažená a pokud by byla zhuštěná klidně i do kratšího času, filmu by to pomohlo. I tak to je za mě rozhodně lepší český průměr - někde mezi 3/4 hvězdičkami. ()

migele odpad!

Jenom snad námět byl dobrý..  Herci přehrávají, situace nereálné a nevtipné. nešlo dokoukat, posledních 20 minut jsem přeskákal...  Kdybych nabral na zastávce 10 náhodných lidí, tak to zahrají vtipněji bez jakéhokoli scénáře. Kdyby v tom vlaku seděl Kozub a sám, tak je to mnohem vtipnější. Kvůli takovým co tady dávají kladné hodnocení, se takové filmy točí!  Ach jo, tohle byla rána pro českou kinematografii. ()

Pitryx odpad!

Za hodinu jsme se sotva dva krát pousmál. Stejně jako u filmu "Jedině Tereza". Hlavně že se do děje nacpali s politikou, která je úplně k ničemu. Byl to můj druhý pokus o českou filmovou komedii a opět ztracený čas. Potěšila jen přítomnost pana Švehlíka, ale jinak to považuji za naprosto ztracený čas. Ta desítka je právě panu Švehlíkovi. 10 % ()

Pete

Havelka je sympaťák, a jeho styl humoru je mi blízký. Ve Vlastnících se ta vyhrocená divadelní přepálenost ještě hodila k situaci a tématu, tady ve vlaku už to napodruhé úplně nevyšlo, přes mimořádně absurdní událost, kterou zde rozmanitý soubor vtipných karikatur zažívá. Tvůrci se tu snaží o jakousi lidovou řachandu, ale postavy se vyjadřují tak krásně vypilovanými dialogy, že to přímo tahá za uši. Jakoby si pražská kavárna hrála na venkovské burany, a to dost dobře nikdy nemůže vyjít. Vypadá to pak, jakoby se autor svým postavám vysmíval, i když chtěl asi dělat chytrou satiru. Legrace občas tuhne spíš v trapných momentech, jako byl třeba ten polibek dvou policistů - WTF? Havelkův výběr herců a práce s nimi je jinak obdivuhodná, a tak palec dolů nedávám, a budu se těšit zase na lepší výsledek příště. ()

borohub

Když se nad tím tak zamyslím, tak mimořádná událost v porovnání s vlastníky nepřináší nic moc nového. I ten koncept, že se na malém místě sejde x různých vesměs nekompatibilních osobností (které dost vystihují složení české populace) bylo možné vidět i u vlastníků. Mimořádná událost tohle ale asi dotáhla k dokonalosti a snad jediné co chybělo byly ponožky v sandálech. Film ale příjemně odsejpá, vtipy jsou poměrně dobré (ikdyž občas je až moc tlačeno na pilu). Co musím rozhodně vyzdvihnout je výkon Jaroslava Plesla, ten roli funebráka podivína ztvárnil na jedničku (ke všemu mi připomínal jednoho mega divného učitele ze střední). Ale jo, proč ne. Rozhodně lepší než nějaké Matky, či další novodobé české "komedie". 75% ()

JosefTomas

Jedno velké překvapení. Havelka opět dokázal, že si ho jako filmaře musím hlídat, protože je v tom sakra schopný. Naprosto groteskní situaci se díky zajímavé paletě postav daří prodávat na výbornou, včetně ten veškerý komediální moment. Pravda, Havelka (zřejmě cíleně) negraduje v celku, nýbrž v jednotlivých momentech, ale přesto nepřestává být absurdní, až přímo parodický. Ta satira je dávkována sice po doušcích, ale v takovém tempu, že na konci už člověk chtě nechtě je trochu nacamraný a záleží na odolnosti. Já dostal snesitelnou dávku a odcházel s debilním úsměvem, ale úplně pochopím, že někdo už víc nezvládal a skončil s agresivní opicí, nebo naopak odmítl tento vyzrálý film byť jen degustovat. PS: Jsem zapřisáhlý NEalkoholik, ale mám jich kolem sebe dostatek, že mě ten příměr lákal. Řeknu vám, že to je těžký, protože vás všichni nutí pít, i když vy nechcete, tak chtějí aspoň trochu... Počkat, proč to sem vlastně píšu? ()

Stejšn

Úplně mě to nenudilo, ale nemůžu říct, že bych se dobře bavil. Spíš než komedie je to absurdní drama, hrané divadelním způsobem. Jít na to do kina, byl bych dost otrávený. ()

LdaVinci

Absurdní, ale některý hlášky geniální. Je to fakt přehnaný, ale užil jsem si tento styl humoru. A nějaké ty myšlenky to v sobě taky má. ()

subic

Nejdřív jsem si říkal, proč. Pak jsem si říkal, že je to tak blbý, až je to vlastně celkem dobrý. Ale ono to není tak dobrý, abych to chtěl vidět někdy znovu. Osazenstvo jedoucí vlakem se sešlo tak, že každý je něčím jiný, něčím divný. A až mi tam vadilo, že z myslivce dělají akorát trotla. V kině bych u toho asi umřel nebo možná spíš odešel. ()

nula87

Po téměř dokonalých Vlastnících jsem měl velká očekávání, a ty byly rozhodně naplněny. Havelkův styl humoru, vycizelovaných detailů, a skvěle napsaných postav je opravdu mimořádný, a mi se velmi zamlouvá. Plný počet nedávám jen proto, že se objeví pár momentů (třeba důchodce Balda), které tam nezapadají a jsou tam naroubovány trochu na sílu. Ale to je jen velmi malá výtka. 80% ()

mac000

ne zcela nezajímavá studie několika charakterů a jejich reakce na "mimořádnou situaci". Přiznám se, že jsem jejich hodnověrnost posuzoval zejména podle hereckých typů, které režisér Havelka obsadil. A v nich mu to, až na výjimku, docela vyšlo ()

MartinTerran

Ale jo docela jsem se zasmál, u některých vtipů i hlasitě. Nejvíc to zabíjel malý synek obzvláště s hláškou o "home officu". Na druhou stránku některé vtípky byly nemastné, neslané či až trapné, ale nebyla to většina. Věrné zpracování reálné události to rozhodně není, ale to by nebylo vůbec vtipné, takže to chápu. Hodnocení: 62/100. ()

Květnové Kino na hranici se vrací

Květnové Kino na hranici se vrací

21.04.2022

Letošní 24. ročník filmové přehlídky Kino na hranici, která se koná na obou stranách řeky Olzy, v Českém Těšíně a Těšíně, proběhne 29. dubna až 3. května 2022. Organizátoři se vrátili k původní… (viac)