Malebnou českou krajinou prechádza motoráčik. Ľudia vo vnútri sedia, rozprávajú sa, alebo naopak mlčia, pokukujú z okien alebo pospávajú. Vlak sa náhle pokazí a strojvodca Miloš musí vystúpiť z vlaku, aby poruchu napravil. Vlak stojaci v miernom spáde sa však samovoľne rozbehne späť do východiskovej stanice a vydesenému Milošovi nezostáva nič iné, len sa poklusom vydať za ním. Cestujúci ocenia, že zase idú, ale čoskoro si uvedomia, že zlým smerom. Hlasno protestujú a dožadujú sa informácií. Kabína rušňovodiča je nepriedušne uzavretá a nikto sa spoza dverí neozýva. Medzi cestujúcimi sa šíria prvé ataky paniky – že by to bol únos, pomsta alebo úplné zlyhanie systému? Kontakt s okolím prostredníctvom mobilných telefónov zlyháva a nepomáha ani zúfalý krik z okien. Cestujúci pomocou brutálnych prostriedkov a poľovníckej pušky otvoria dvere oboch kabín strojvodcu, ale dosiahnu iba potvrdenie svojich najhorších očakávaní, a to – že motoráčik nikto neriadi… (Cinemart SK)

rublik05

Natěšeně jsem očekával další raketu, jakou byli v roce 2019 Vlastníci. Možná jsem měl až příliš velká očekávání, nebo se prostě a jednoduše letošní Mimořádná událost až tak moc nepovedla. Nebo kombinace obojího? Pozvolna se rozjíždějící začátek divákovi letmo představí jednotlivé postavy, které jsou všechny slušně zahrané, tedy v rámci možností daného scénáře. Tempo je po celou dobu spíše vlažné, najde se i několik hluchým míst, po řemeslné stránce však snímku nic noc vyčíst nelze. Příběh na mě jako celek působil nesourodě, humor jsem popravdě moc nezaznamenal, snaha o ironii a satiru se vesměs totálně minula účinkem, pointa filmu vyšumí zcela do ztracena. Pro mě vcelku zklamání, rozhodně jsem čekal mnohem větší porci štiplavého humoru, takhle je to bohužel jen čistý průměr. 5/10. ()

ER

Pobavilo, hlavně část odehrávající se ve vlaku. To mimo vlak už méně. Kryby ubylo trochu stupidity, šel bych v hodnocení výše. ()

John80

Ďalší český slaby film odohravajuci sa celý čas vo vlaku,ktorý sa po poruche začne vraciate späť odkiaľ prišiel,nervózny pasažieri , veľmi slabé 1* ()

Trixinka

Motoráček se porouchá a při opravě se rozjede špatným směrem. Za ním vyrazí úsporným během jeho strojvedoucí. Díky pohotové reakci náhodně přítomné dívky u trati, sleduje tento příběh celá republika včetně politických špiček, které se jí dokonce snaží i humorně podle vzoru akčních hrdinů řešit :) Pokud by příběh popisoval jen tyto děje, tak by to bylo mnohem zábavnější. Bohužel, k naší velké smůle, se tvůrci zaměřili z velké části na skupinku bláznů, jedoucích v této ujíždějící lokálce. Takže můžeme sledovat karikatury různých lidí, kteří se snaží nastalou situaci řešit - rasistického myslivce, trampského vševěda, alkoholičku nasávající rumové pralinky, mladé hudebníky bez rozumu, mladou přemoudřelou matku, dítě vševěda, pohřebáka jedoucího rovnou z práce, důchodkyni převážející popel svého muže v termosce a nakonec i válečného veterána pilota a dívky ala papouška. Že se ani jednomu nepodaří ujíždějící motoráček zastavit je celkem jasné a že skoro všechny vtipy a situace jsou násilné, nevtipné a místy až trapné je bohužel velké negativum této rádoby komedie. Za skutečnost, že se ve filmu vyskytuje část dle skutečné události (vlak bez strojvedoucího se skutečně rozjel na Vysočině mezi Martinicemi a Velkým Meziříčím) a za politický tým dávám 2*. ()

vikino1

Kdo chce vidět film, ve kterém se všichni dospělí chovají jak totální idioti, at si pusti tohle dílo. Přehnaná stopáž filmu škodí. Absolutní ztráta času. Konverzačky miluju - pokud mají co říct. Z tohoto mě bylo po 30 minutách trapně. A to mi zůstalo i po konci filmu. 66% hodnotících 5233. Českému díváku stačí sakra málo. Jak smutné. ()

LordMysti

Chápu že natočit něco s tak jednoduchým příběhem není snadné, i tak přestože to byla komedie mi to přišlo hodně přihlouplé. Ale na druhou stranu, nechalo se to zkouknout a občas se člověk opravdu i zasmál. ()

E lan

Divný film, vlastně nudný, byť mu člověk celou dobu fandí, hraje tam celá řada dobrých herců, sem tam slušný fórek, tak přesto je to pořádná nuda. Škoda. ()

Likan7

Vlastníky Havelka trefil jackpot. Jenže když děláš dvakrát totéž, je dost dobře možný, že se ti to podruhé ani zdaleka tak nepodaří. Mimořádná událost je prakticky totéž, co Vlastníci, jen 3x horší. Máme tu jasně dané karty, stereotypy, se kterými se skoro denně potkáváme, ale všechno ostatní tu chybí. Není tu humor, všechno je zahraný do absurdních scének, které jsou už víc trapné, než humorné. Peklo je pak posledních 40 minut, u kterých jsem vyloženě trpěl a čekal na závěr. ()

Monggol

Nuž... nebola to až taká volovina ako sa zdalo, ale nemalo to koniec. Ja viem, že to píšem ku každému druhému českému či slovenskému filmu, ale je to tak. Nemalo to zmysel, vyústenie, zakončenie, nič. Kurva chýbal tomu koniec. ()

Simomon

POSLEDNI SLOVO: Zajímavě rozjetá zápletka s velkým potenciálem, ale tak v půlce filmu mi došlo, že z toho tvůrci nic nevymáčknou a jen jsem doufal v konec. Celkově strašně nevyrovnané postavy i gagy. 2/5, 40 % ()

Tatua

Nápad a začátek dobrej, nicméně pak až na pár světlých momentů je chování lidí úplně stupidní, obsahově plochý, prazvláštně vykonstruovanej děj, vlastně typicky český shaize.. ()

Psycho.R

V jednom týdnu jsem viděl tři dobré české komedie ze současné doby, což mi udělalo vážně radost a fouklo mi to pod nos vůni naděje. Mimořádná událost je funkční a vedle Zbožňovaného je nevulgární a velmi vtipný, Víc takových filmů. ()

gemi

Typický Havelkův rukopis, geniality (sic!) Vlastníků ale zdaleka nedosahuje. Taky je to komorní konverzačka, ale dialogy nejsou tak vypiplané. Zatímco u Vlastníků prakticky platí co lajna, to hláška, tady je spousta hlušiny, ze které tu a tam vykoukne dobrá pointa. Zasmál jsem se, což je u komedie klíčový ukazatel. Ale Vlastníky nastavenou laťku se podařilo jenom opatrně podlézt. ()

Inozuka

Zábavné to je, o tom žádná ... ale docela mě štvala ta neumělá snaha do toho příběhu zamontovat poselství o stavu světa. Ty metafory byly až moc okaté a trochu otravné. Herecky ale bavilo hodně, největší killer je Jaroslav Plesl, jako ostatně skoro vždy, když se někde ve filmu objeví. ()

mira.l

No teda jako .... žádný skvost to rozhodně není, ale za mě určitě výrazně koukatelnější než Vlastníci. "Abraham Lincoln měl největší nohu ze všech amerických prezidentů. Když ho zastřelili, tak zůstal stát." Tak to mě docela rozbilo:). To, že se strojvůdce držel dost dlouho těsně za jedoucím vlakem, ponechám tak nějak bez komentáře stejně jako to, že by aspoň místy měl ten vlak nějak zrychlovat, ni?? ()

Květnové Kino na hranici se vrací

Květnové Kino na hranici se vrací

21.04.2022

Letošní 24. ročník filmové přehlídky Kino na hranici, která se koná na obou stranách řeky Olzy, v Českém Těšíně a Těšíně, proběhne 29. dubna až 3. května 2022. Organizátoři se vrátili k původní… (viac)