Malebnou českou krajinou prechádza motoráčik. Ľudia vo vnútri sedia, rozprávajú sa, alebo naopak mlčia, pokukujú z okien alebo pospávajú. Vlak sa náhle pokazí a strojvodca Miloš musí vystúpiť z vlaku, aby poruchu napravil. Vlak stojaci v miernom spáde sa však samovoľne rozbehne späť do východiskovej stanice a vydesenému Milošovi nezostáva nič iné, len sa poklusom vydať za ním. Cestujúci ocenia, že zase idú, ale čoskoro si uvedomia, že zlým smerom. Hlasno protestujú a dožadujú sa informácií. Kabína rušňovodiča je nepriedušne uzavretá a nikto sa spoza dverí neozýva. Medzi cestujúcimi sa šíria prvé ataky paniky – že by to bol únos, pomsta alebo úplné zlyhanie systému? Kontakt s okolím prostredníctvom mobilných telefónov zlyháva a nepomáha ani zúfalý krik z okien. Cestujúci pomocou brutálnych prostriedkov a poľovníckej pušky otvoria dvere oboch kabín strojvodcu, ale dosiahnu iba potvrdenie svojich najhorších očakávaní, a to – že motoráčik nikto neriadi… (Cinemart SK)

Rockerman

Víte co, mě se to líbilo. Je to jeden z těch filmů, který nemá nějaké uzemňující hlášky, ale celou dobu má divák úsměv na rtech (ikdyž ty nelichotivě vypovídají o naší povaze), protože je tu spousta drobných vtípků, žertů a absurdních situací. Někdy film sklouzává až do crazy komedie a to se mi už moc nelíbilo. ()

DannyBoon

¨Máš smůlu, nikdo ti nic nedá. Stejně bysi pak chtěla zase čůrat, pak bys měla zase žízeň, pak zase čůrat, furt dokola.¨ Skvělá hudba. Škoda poslední třetiny. ()

Hapretor

otřesně debilní, nevtipné a nudné ... sotva dokoukatelné ... absolutně mimo můj rámec humoru ... jedna hvězda jen za občasné dobré herecké podání dané role či situace ... hrůza toto, co vymýšlejí naši tvůrci a krajané ... ()

greenlord

mozna to byl film s hlubokym poselstvim o dnesnim vlivu medii na spolecnost, mozna. mne to ale prislo jako nudna spatlanina a kravina totalne bez logiky. vsichni herci bez vyjimky strasne otravni. fakt hrozny, to jsem od havelky necekal. jedna * za hlasku o spanku a smrti, ta pobavila. urcite nedoporucuju, fuj! ()

Ema57

Mimořádná událost má mimořádně vtipný, až pábitelský scénář, ale bez Hrabalovy něhy. Je to síla autentičnosti. Chvíli to člověka vcucne a chtěl by být v cukajdu na trati Kolešovice - Chrášťany a dát si řízek, který je připravován klasickou metodou : chleba, řízek, chleba a pokecat si.  A bylo by skvělé vybojovat si místo u okýnka. Není většího úkolu. No jo, ale chvílemi jde docela do tuhého. Havelka nás má přečtené už od Vlastníků. Stále na mne dotírá Švec z jeho skvělých  Vlastníků,, kterému během jednání družstva zemře maminka a on truchlí asi jednu vteřinu, aby vzápětí  radostně zvolal „ jsem vlastník!“  Mimořádná událost je také ironická. Přes okénko cukajda vidíme jednu chvíli namačkané zkarikované obličeje. Patří cestujícím, kteří neví ,co se děje. Třeba jim jde o život, tedy hlavně batohu - mohl by být zastřelen, ale  je to jenom lidská zkouška. Možná, že to někdo nesnese, aby se za okénkem viděl, ale není mu to nic platné. Jsme to my. ()

Mara97

Někomu ty vtipy přijdou laciné, to se může stát. Na předpremiéře v brněnské Scale byla většina publika nadšená, přesto na diskuzi s tvůrci se ozval jeden hlas, který Mimořádnou událost označil jako aspiranta na nejhorší film roku. Jestli to bylo myšleno vážně, nebo to byl jen troll či oběť nějaké sázky, jsem na základě tónu hlasu nebyl schopen rozeznat. Ale možná byl v celém sále jediný. Já ovšem patřím do té většinové skupiny, která se bavila. Některé vtipy jsou jednodušší, jiné naopak pokročilejší a u dalších člověk potřebuje trošku znalost místního folkloru, aby je pochopil. Narážek je ve filmu požehnaně, ať už na dosavadního jediného teroristu v ČR, Karla Kopfrkingla či bábu pod kořenem, za což tleskám! Oproti Vlastníkům byl humor díky těmto narážkám takový propracovanější, méně prvoplánový, méně opakovaný, což činí Mimořádnou událost o něco lepší. Vzorek společnosti prostřednictvím postav se povedl; konečně se natočil český film, ve kterém nehraje ani jeden Slovák (slovenské nápisy ve vlaku prominu, protože ta záchranná brzda vlastně byla nefunční, jako všechno slovenské). Jediné, co si mohli tvůrci odpustit, byla závěrečná scéna na záchodě, která byla fakt nevhodná a ani ne vtipná, což mohlo leckomu přivodit takovou lehkou pachuť po celém povedeném počinu. Ale jinak super, snad se dočkáme od Havelky dalších takových komedií, a to nejen na divadelních prknech. ()

gazogazo odpad!

Chtěl jsem dát alespoň něco, protože narozdíl od vlastníků nebo jak se ta chcanka jmenuje, to není úplně nekoukatelný. ALE CO TEN RAPE na konci? Wtf? Je režisér úplně postiženej? Všechny ostatní chyby filmu jsou stranou, co to mělo sakra bejt? ()

Razzor_82

"Měli jsme jet autobusem." Tak tohle je mimořádná kokotina! Totálně absurdní pokus o nějakou satiru. Po půl hodině jsem si říkal o čem to sakra může být ještě další hodinu. Postavy mají křečovitě tupé dialogy s mentalitou žáků pomocné školy. Z uzavřeného kupé jsem následně chytal těžkou klaustrofobii. Chabý děj roztažený na šíleně dlouhou stopáž. Čtvrt filmu se jede tam a tři čtvrtě zase zpět. Zbytek nuda a laciné gagy. Místo sledování tohoto trápení doporučuji raději skočit pod vlak!  2/10 ()

TheSompeque

Po skvělé české komedii (jo, tohle spojení se jen tak nevidí) Vlastníci přišel režisér Havelka s filmem na podobném rázu. Stejně jako Vlastníci se i Mimořádná událost odehrává z velké části v jedné místnosti, tentokráte v motoráčku, který se během cesty porouchá. Strojvedoucí vystoupí, avšak netuší, že se vlak sám rozjede. A to bez něj. Cestující, kteří jsou každý sám za sebe originál a svébytná osobnost, se postupně dozví, v jaké prekérní situaci jsou. Přežijí nebo si nějak poradí? U českých filmů často trpí scénář a téma samotného filmu, ale Mimořádná událost exceluje snad ve všem. Vážně skvělá, zábavná nevšední podívaná. Je to na Netflixu, tak na chvíli vypněte toho Jeff Dahmera a dejte si radši něco kvalitního. Třeba Mimořádnou událost. Stojí za to. ()

tomik99

Na tomhle filmu se dá leccos ocenit. Prakticky jedna lokace, jedna scenérie, přesto film působí po celou stopáž poměrně bohatě. Čeští tvůrci sáhli po méně známých hercích (za což si vysluhují velkou pochvalu), a tak nemusel instruktora v autoškole hrát například Jiří Langmajer, jak by to asi za normální situace u „jiných“ režisérů dopadlo. Celý film je ve finále jedna velká blbina, která je místy až tak hloupá, že se dokonce zasmějete.  Pár chytrých vtipů to ale mělo a místy lze najít i originalitu, tah na branku a odvahu. Film je ale z mého pohledu šíleně nevyrovnaný, lepší pasáže střídají ty horší. V určitou chvíli se v motoráčku doslova nic neděje, aby se jen o pár minut v něm rozjela napínavá pátrací akce, která záhy zase vyšumí. Nemohu ale říci, že jsem se (po celou dobu snímku) nebavil. ()

NorseSword24

Neskutočne ma tu prekvapil scenár, ktorý tu kombinuje Tarantina a Sveráka. Perfektne napísané postavy-každá z nich ma zaujímala a bavila. Fakt dobre vtipne scénky, ktoré sa u nových českých filmov moc nevidia. Občasné hrátky s kamerou chválim ale inokedy je vidieť tie chyby so svetlom a pod. A čo sa týka kamery je tu vidieť aj dosť inšpirácia Wesom Andersonom a to či už kompozíciou alebo načasovaním. Fakt chválim a nebyť Betlehemského svetla tak toto by bol najlepší český film roku 22. ()

DAPDO

Na jednu stranu je to strašná kravina, která má dost neuvěřitelnej příběh a odehrává se v jednom vagónu motoráku, na druhou stranu se člověk i občas zasměje. ()

tranquill

"A čím jste chtěl být jako malej? .. Já nikdy malej nebyl!" Hodně bizarní černá komedie. A proto se mi líbila. "Jednou jsem si vzal nebožtíka domů. Byl jsem velmi osamělý..." ()

JohnnyKladno

Mimořádná událost? Pro mě mimořádná nuda. Nefungoval na mě ten absurdní humor, samotná zápletka a ani postavy mi nepřišly nijak zajímavé. Bavila mě snad jen Jana Plodková, její postavě jsem rozuměl a brzy bych vedle ní seděl a prosil o termosku. Asi nemám cit na tenhle „specifický“ český humor. Občas jsem se sice i zasmál, ale nejsem si jistý, že to bylo v momentech, které tvůrce zamýšlel. K tomu všemu pan Balda a bába pod kořenem? 30% ()

Tomash58

Pokud bude takhle pokračovat rok 2022, tak myslím, že o kvalitní snímky nebude nouze. Minulý rok, který se probouzel z covidového spánku, nabídnul poskrovnu pecek (pro mě hlavně The Last Duel), ale letos, teprve v únoru, je na co chodit a hlavně proč! Druhý režijní filmový počin Jiřího Havelky po výtečných Vlastnících nezklamal a musím uznat, že jsem si před filmem nebyl jistý. Ale prakticky hned od začátku funguje všechno na jedničku! Pomalu se rozjíždějící vlak na začátku sice otočí, zato film nabírá na obrátkách a stejně jako vlak, ve kterém se odehrává 90 procent děje, prostě nezabrzdí. Každá role/karikatura funguje perfektně, má v ději své místo a hlášky tak vtipné, že se smálo celé kino nahlas, jsou minimálně na stejné úrovni jako u zmíněných Vlastníků. Humor je překvapivě základem komedií a tady se to už nemohlo zvládnout lépe. Všímat si všech možných detailů/referencí v geniálních dialozích a mimice herců je něco, co tahá snímek mílovými kroky dopředu, vlastně na špici své disciplíny. Zároveň je vystoupení všech herců skvěle vyvážené a člověk tak nemá pocit, že by se na někoho zapomnělo a dost si ho neužil. A hlavně jsou všichni ve svých rolích perfektní (za mě vyhrál Plesl s Bokovou).  Že diváka může odradit až příliš velká nadsázka? Možné to je, ale pokud se chce člověk "chytře" zasmát, není tolik na výběr a Mimořádná událost bude, aspoň pro mě, stálice na dlouhou dobu :) ()

Krysap

Jako srovnat tohle s Kameňákem, jak je uvedeno níže, je tak trochu pokračování celé té grotesky i po opuštění kina.. Celý ten komentář dotyčného recenzenta vypovídá o tom, že vůbec nepochopil většinu děje.. Film nenormalizuje rasismus, ten u nás bohužel normální je. A ten hajný je tam s tímto přístupem také od začátku jasně vykreslen jako úplný debil. Kritika médií je naprosto přesná, protože přesně to s oblibou dělá ČT - nemá v podstatě žádné informace, ale už probíhají diskuse s odborníky "co když", a to jsem fanda ČT. A ne, vážený, ta sexuální scéna funebráka s papouškem, která vás tak extrémně pobouřila, vůbec není sexuální. Funebrák akorát papouškovi půjčil svoje oblečení, protože ten se ta kostým tak strašně styděl. 😉 Samozřejmě každému sedí jiný typ humoru, ale Mimořádná událost má ke stupidnímu Kameňáku opravdu hodně daleko. ()

Květnové Kino na hranici se vrací

Květnové Kino na hranici se vrací

21.04.2022

Letošní 24. ročník filmové přehlídky Kino na hranici, která se koná na obou stranách řeky Olzy, v Českém Těšíně a Těšíně, proběhne 29. dubna až 3. května 2022. Organizátoři se vrátili k původní… (viac)