Diana

(TV film)
Veľká Británia, 2021, 74 min (Alternatívna 95 min)

Réžia:

Jemma Chisnall

Kamera:

Duane McClunie

Kate Fleetwood (rozprávač), princezna Diana (a.z.)

Příběh učitelky v mateřské školce, která se stala jednou z nejslavnějších žen světa... Stalo se již jakousi tradicí, že na přelomu srpna a září si celý svět už přes čtvrt století připomíná úmrtí jedné z nejvlivnějších žen novodobé historie, britské princezny Diany, která tragicky zemřela 31. srpna 1997. Dnešní dokument nám tuto výjimečnou ženu ukáže prostřednictvím vzpomínek na její dětství a mládí. Zavzpomínají na ni příbuzní, spolužáci a kamarádi, kteří si ji pamatují jako veselou, dobrosrdečnou a akční dívku. (Česká televize)

ostravak30

Já už jsem to psal několikrát, Dianu jsem měl moc rád a na její pohřeb, který běžel tenkrát i na Nově jsem sic jako puberťák, ale koukal a byl z toho paf. Jenže ono se říká, že kdo s čím zachází... A princezna začala hru s médii, která se stala její dost silnou zbraní, ovšem jednou se obrátili proti ní a její vlastní prostředek se stal strašlivým katem. Na dokumentu oceňuji především dosud neoslovené osobnosti v jiných vzpomínkách a zajímavé archivní materiály, z nichž mnohé jsou opravdu pozoruhodné. ()

rikitiki

Vcelku průměrný dokument s pár záběry, které nejsou tak profláknuté. A trochu větší nahlédnutí do zákulisí, než bývá obvyklé. ()