Povedz to psom

• Česko Řekni to psem

Dita (Berenika Kohoutová) je mladé dievča, žije so sympatickým Filipom (Igor Orozovič) a pracuje pre svoju najlepšiu kamarátku Gábinu (Hana Vágnerová). Táto idylka sa však náhle skončí, keď namiesto vytúženého dieťaťa dostane od svojho partnera border kóliu. Ale Filipovi akosi uniklo, že Dita sa bojí psov. Navyše to znamená, že je “psíčkar”, a tí sú takí smiešni. Úbohá border kólia je v tom úplne nevinne, a hoci robí psie veci, aby potešila svojho nového majiteľa, Dita sa nenechá uniesť tým, že je pes. Nielenže dostane od Filipa psa, ale dostane aj kopačky. Filip ju opustí s klasickými výhovorkami, že nie je pripravený na vážny vzťah, že je príliš mladý a že hľadá sám seba. Opustenú Ditu čakajú veľké problémy. Akoby nestačilo, že má na krku nového psa, zradí ju jej najlepšia priateľka a šéfka Gábina. Dita tak nakoniec príde o prácu. Zrazu je všetko zle. Aby toho nebolo málo, Ditina príliš aktívna a trochu afektovaná matka (Veronika Žilková) sa rozhodne pomôcť svojej dcére nájsť si nového priateľa. Našťastie sa Dita proti svojim očakávaniam zblíži nielen so svojím psom, ale aj s ostatnými milovníkmi psov. Od propagátorky psích ihrísk pani Voráčkovej (Táňa Medvecká), cez bývalého barového klaviristu pána Drnca (Jiří Lábus) až po Petra (Štěpán Benoni), z ktorého sa možno vykľuje niečo viac ako len jej zdanlivo čudný sused. A to možno aj vďaka tomu, že jeho psom je border kólia. (CinemArt SK)

Luciee113

Jediné, co na filmu bylo opravdu kouzelné, byli ti pejsci. Pro pojem komedie si tedy představuju, že se u toho filmu aspoň něčemu zasměji, ale čekala jsem marně. Romantika se tam také nějak ztrácela. Prostě nene, nenene... Ty hvězdičky si opravdu zaslouží jen ti dva huňáči, co si to tam spolu aspoň rozdali - jo, aha, to byla asi nejspíš ta romantika :D ()

mira007

OrozovičKohoutový kopačky a psa na rozloučenou a ve stejném baráku bydlí Benoni se psem stejné rasy, ale opačného pohlaví. Dějově toť vše a zbytek je předvídatelná klišé vztahovka jakože komedie bez vtipu. Pozitivem budiž pejskařská téma a že to nepůsobí tak křečovitě jako konkurenční české výtvory. Jedna hvězda navíc za Burianovu (aka Kapitán Demo) titulní svěží pozitivní melodii, ke který něco nazpívala hlavní hrdinka. ()

sofiapetra

Strašidelný scénář. Tohle by matka dceři fakt dělat neměla - napsat pro ni hlavní roli v něčem tak ubohém. Celou dobu jsem se za ty lidi styděla (psi byli v pohodě). Hlavně výkon Žilkové byl víc než iritující, Medvecká jí ovšem v trapnosti zdatně šlapala na paty. A od Sedláčka jsem tedy zvyklá na sakra jinou ligu... ()

rublik05

Ačkoli v drtivé většině stojí za prd, stále mám pro české filmy určitou slabost, proto jsem si zkrátka nemohl nechat ujít další letošní českou romantickou komedii od Roberta Sedláčka, která se v létě dostala i do kin. Řekni to psem je ve všech ohledech klasická šablonovitá záležitost se vším všudy, v tomto ohledu mě tedy nečekalo žádné překvapení. Herci kupodivu nehrají nijak zvlášť tragicky, postavy nejsou nikterak otravné, dialogy netrhají uši, takže casting rozhodně nelze nepochválit. Příběh je, jak už jsem zmínil výše, zcela tuctový, na můj vkus mohl být mnohem vtipnější, ale to je všeobecně problém většiny novějších českých komedií. Na druhou stranu má snímek velice příjemnou a uvolněnou atmosféru, dost tomu napomáhá pochopitelně i přítomnost několika pěkných a šikovných psů. Řekni to psem není nic extra světoborného, jedná se o průměrnější komedii, nelze jí však upřít, že je to sympatická, jednoduchá, nenáročná, oddechová, dobře natočená podívaná, která podle mě krásně zapadne do programu jakékoliv komerční televize. 5/10. ()

Stanislaus

Řekni to psem je tuctová romantická komedie z tuzemské produkce, která však není dostatečně romantická, ani humorná, a snaží se tyto nedostatky vykompenzovat přítomností několika psích postav, jejichž upřímný hnědooký pohled oblouzní nejednoho diváka. Trailer vyzrazuje velkou část zápletky i celého příběhu, takže se žádné velké dějové zvraty nekonají, které by divákovi utkvěly v paměti. Herecké obsazení nebylo špatné, ale představitelé mi přišli až moc svázaní svými žánrově omezenými rolemi. Lepší dvě hvězdičky! ()

• Autorka scénáře Irena Obermannová o své inspiraci k napsání příběhu dodává: „Tenhle scénář jsem začala psát, když jsem byla totálně zoufalá a řekla jsem si, že bych potřebovala vidět nějaký milý, romantický film o lásce, kde všechno dobře dopadne. Takže na začátku toho celého byl pocit. Potřeba filmu, který pohladí. Řekni to psem ale nevidím jen jako film o pejskařích. Ostatně já sama psa nemám. V pejskařské komunitě totiž komunikují i ti, co to neumějí. Samotáři, morousové i podivíni, staří s mladými… Je to příběh o nás, co si často neumíme říct ty nejobyčejnější věci – třeba: ‚Mám tě rád.‘ V tomhle příběhu to nakonec za ty dva řeknou jejich psi.“ (rakovnik)
  • Natáčanie filmu prebiehalo na viacerých miestach Prahy. (dyfur)