Yakamoz S-245

• Turecko Bir Denizaltı Hikayesi (pracovný názov) (viac)

Na Zemi dojde ke katastrofě a mořský biolog na výzkumné misi na palubě ponorky musí spolu s posádkou bojovat o holý život. A najevo navíc vyjde velké spiknutí. (Netflix)

ohneta

Překvapilo, dobra atmosfera, opět nechybí prudič, blázen, klaďas, akce i reakce. Pár nelogických situací, ale jinak za mě pohoda. Serial se odvíjí rychle, nenudí, budu se těšit na další řadu. ()

Xarxees

Tak jsem si během sledování počátečních dílů říkal, to je teda vykrádačka Za stínem noci jak vyšitá. To jsem ještě nevěděl jak se bude děj dál vyvíjet. Jak jsem slyšel o letadle do Bruselu - tak mi to docvaklo, protože shodou okolností jsem Za stínem noci shlídnul minulý týden. Takže né vykrádačka... Vcelku zdařilé propojení dvou seriálů! Po tom co to vím, tak jsem ještě napnutější, jak to dopadne. A o to myslím hlavně tvůrcům obou seriálů šlo, ať už při natáčení (či před ním) byli dopředu nějak domluveni... O to, aby se lidi bavili a né aby hledali nějakou logiku nebo jak se v seriálu kdo blbě podíval. Za mě dobrej průměr - nemají se za co stydět ;-) ()

BrkosOv

"Into the Night" (2020-2021 Belgie) a "Yakamoz S-245" (Turecko 2022) Belgické post apo podle knížky od Jaceka Dukaje "The Old Axolotl" Dva evropské seriály s rozestupem dvou let(vzniku). Dějově se odehrávající současně v jednom příběhů. Každý z jiného pohledu zúčastněných.  Tohle se Netflixu kurnik hodně povedlo geniální koncept. Jiné tvůrčí týmy produkce a herci, ale společný děj a svět. Kvalita sice hodně Béčková herci taky žádný zázrak(zvlášť ta turecká část), ale koncept a děj supr. V Turecké části ještě vyzdvihnout hudbu ta je nadstandartní.  Doporučená posloupnost sledovaní nejdřív Yakamoz S-245 a po sléze Into the Night. Tím se vyhnete všem spoilerům:-)  Zatím největší letošní překvapení na Netflixu. ()

luky312

Kvalitativne sa serial drží medzi prvou a druhou sériou seriálu Into the Night. Rozširuje aj pozadie katastrofy a dozvedáme sa príčiny a následky. Postavy nie su moc sympatické ale dalo sa to zvládnuť. Kam to celé smeruje je jasné už od začiatku, pokiaľ ste videli druhú sériu Into The Night. Yakamoz S-254 je príjemné rozšírenie univerza a teším sa, či už na druhú sériu Yakamozu alebo tretiu sériu Into The Night. ()

davidh76

Slabe hodnoceni nechapu. Vyjma 2 a 3. dilu, ma tento serial minimalne evropskou kvalitu a 6 a 7 dil je super. Je ten typ serialu, ktery vas prvnim dilem docela navnadi, pak uroven klesne a pak zase zacina stoupat az do top kvality. Drobne nelogicnosti odpoustim, protoze jsem se dobre bavil a tesim se na druhou serii! ()

Aceboris

Ten kto videl seriál Za stínem noci bude asi tušiť o čom táto Turecká telenovela bude. Zaujímalo by ma , či Netflixu dochádzajú nápady, alebo túži sám seba kopírovať a vytvárať duplicitné seriály, kde namiesto lietadla , použije ponorku. Aj keď v piatej časti v podstate priamo nadväzuje na pred tým už zmienený seriál.  Prvé dve časti boli relatívne v pohode a pozerateľné, tretia o dotahovaní sa v ponorke , podozrievaní, vyhrážaní, psychopatovi, ktorý vidí svoju matku a usmieva sa ako pripečený. V seriály Za stinem noci to bolo aspoň zaujímavé, tu je to už okukané a neskutočne nudné. To bliakanie , revenie po sebe Vás za chvíľu prestane baviť. Je veľký problém si obľúbit nejakú postavu. Doťahujú sa o tom kto je vinný za to, že jedna z ich skupín zostala hore a zomrela, ale z celej posádky nikto nerieši, to , že im pravdepodobne zomrela celá rodina, doslova šialené. Na margo toho, že v Turecku bolo zemetrasenie a Turci sa prezentujú ako milovníci svojej rodiny mi to tu dosť chýbalo. Tá emočnosť tohoto národa. Štvrtá časť, po výbuchu nuda pokračuje a napätie stagnuje, veľa vecí nelogickych a neuveriteľných už len z fyzikálnych zákonov nereálnych. Stále nám tvrdia, že pokiaľ budú silné erupcie na slnku tak hrozí kolabs elektrických sietí, tu v pohode všetko funguje. Spaľovacie motory, používajú naftu, benzín ako je možné , že nestratili svoju schopnosť tak ako jedlo v plechovkach ?? A dalo by sa pokračovať.  Piata je o hľadaní plechoviek a jedla, ktoré sa neskazilo a v podstate zakomponovanie lietadla zo seriálu Za stinem noci, pre ktoré sa rozhodnú zmeniť plán. Šiesta časť " hurá do Bulharska, alebo Nórska, úložisko semien, alebo Španielska, pozícia sa mení na základe neoverených informácií z vysielačky " Siedma časť hurá do druhej série, otvorený koniec v dvoch líniách. Za mňa 4/10 slabučké ()

Jirkacek

Seriál Yakamoz S-245 jsme si vybrali z nabídky společnosti NETFLIX, jelikož nás zaujalo naše oblíbené téma postapokalyptické budoucnosti. Rádi se na filmy o možné podobě života na nějakým způsobem zničené Zemi díváme, protože až k tomu skutečně dojde, už zcela jistě televizi sledovat nebudeme a tak nebude ani nutné psát komentáře sem na ČSFD. Co se týče Yakamoz S-245, připsal si u mne tento seriál z roku 2022 jedno nepřekonatelné prvenství, neboť to bylo první, čistě turecké filmové dílo, které jsem z této evropsko-asijské země viděl. První řada nabídla sedm dílů s českým dabingem, což bylo rozhodující, abychom se na něj vůbec začali dívat a vše začalo seznámením se s hrdiny, přičemž tím hlavním byl odborník na podmořské potápění Arman (Kivanç Tatlitug). Jednoho dne za ním přišla bývalá přítelkyně Defne (Özge Özpirinçci), která ho požádala o poskytnutí jeho ponorky pro průzkum mořských hlubin v rámci projektu, jenž financoval Armanův otec, s nímž se však již nestýkal. Neochotně souhlasil a tak se společně ponořili s dalšími členy týmu, kterými byla mladá dívka Rana (Ecem Uzun), německý černoch Felix (Jerry Hoffmann) a společný starý známý a drogově závislý Cem (Onur Ünsal). Ponor probíhal úspěšně, ale když zahájili vynořování, začala se k nim přibližovat ponorka  Yakamoz S-245 tureckého námořnictva. Na konci prvního dílu se společně vynořili v přístavu u lodi, která přírodovědcům původně zajišťovala bezpečnost, ale pak amatérské ponorce poslali dolů divné hlášení. V něm oznamovali jakési nebezpečí od Slunce, kvůli němuž loď opustili a utekli do krytu na ostrově. Druhý díl začal společným pátráním na ostrově po utečencích a začaly první problémy mezi amatéry a vojáky. Vše vyvrcholilo nalezením mrtvých utečenců v krytu, kteří nepřežili působení Slunce a zahynutím několika vojáků, kvůli nimž je pak velitel lodi nechtěl přijmout na vojenskou ponorku. Nicméně se tak stalo a po ponoření strávili první společnou noc na ponorce. Hlavními postavami z vojenských členů byl kromě starého velitele jeho zástupce Umut (Ertan Saban), velitelova dcera a důstojnice Yonca (Ece Çesmioglu), naštvaný poddůstojník Altan (Ersin Arici). Důležitou postavou pak byla Hatice Celik (Meriç Aral), která o příchodu nebezpečného záření od Slunce věděla, ale sama utekla od vojska, aby si na ponorce zachránila život. Další díly pak probíhaly v hledání bezpečného místa na Zemi, shromažďování jídla, neboť to na planetě bylo nepoživatelné a také ve snaze přijít na kloub tomu, co se vlastně stalo a proč měla ponorka Yakamoz S-245 pro amatéry připlout. Děj se totiž vyvíjel, věci zamotávaly a docházelo k dalším ztrátám na životech. Velice často však právě děj moc neodsýpal, aby se pak zase slušně rozjel, zkrátka někdy mne seriál bavil hodně, jindy méně a celkově to bylo spíše průměrné podívání. Závěr posledního dílu první řady pak jako u jiných seriálů společnosti NETFLIX dával tušit, že se dočkáme pokračování. Já bych však raději přivítal uzavření děje třeba v dalších dvou, třech dílech, protože je mi jasné, že se to zase celé povleče velmi pomalým tempem. Nicméně velký průšvih to zase nebyl a tomu odpovídá i moje hodnocení. Suma sumárum, seriál Yakamoz S-245 ode obdržel dvě ponorkové hvězdy **. () (menej) (viac)