Cestující a posádka na palubě uneseného nočního letu se snaží předehnat slunce, zatímco svět pod nimi se utápí v chaosu způsobeném tajemnou vesmírnou událostí. (Netflix)

Smileface

Na tomto případě je jasně vidět, jako dokáží obrovský potenciál a režisérskou zručnost zabít špatně napsané a obsazené postavy. Na to, že všichni špatní či směšní jsou bílí muži, jsem si už zvyknul, ale to, že ani mezi ostatními neexistuje postava, kde by Vám její případná smrt nebyla fuk, je už zásadním problémem. ()

Jaro.Krafcik

Úplne ako poznamenal filmový kritik z LA ktorý ma pomerne rýchlo dobehol, bolo to fakt iba podpriemerne a nápad bol nevyužitý. Fanúšikov to asi určite má, keďže sa to blíži ku 70%, ale počet epizód a dĺžky úplne stačili. Ak bude druha séria asi tomu šancu nedám. Uvidíme. Zatiaľ je to podpriemer. Kde sú nie moc dobrí herci. 3* ()

Trevor

Nápad dobrý ale dojem kazí neskutočný rasizmus namiereny proti ľuďom bielej farby pleti a nenávisť voči bielym mužom. Absolutne nezvladnuté su niektore momenty co sa tyka logiky o rozklade paliva a jedla, časovej postupnosti či detailov poškodenia lietadla a vzájomná interakcia medzi postavami. Koniec koncov Netflix produkuje kvantitu namiesto kvality a na to sme si uz zvykli, takže opäť sotva priemerný serial z ich produkcie avšak opät s dobrým nametom a hudbou. ()

zdenzo

IDEÁLNÍ BINGE WATCHING Je až k neuvěření, jak dokáže seriál držet tempo. Vždy když je náznak nelogičnosti nebo očekávaného vývoje, děj okamžitě logicky vše vysvětlí. Nečekejte žádné smart twisty, vše se snaží přes jemně naivní herecké výkony držet logiku. Mínusové body za casting. Napětí 💯 to musíte dát v kuse! 3,9* ()

FIAT 500

Jak pomalu se to rozbíhá, tak rychle a dramaticky to končí. Námět je skvělý, postapokalypticky přesně trefený do mého vkusu. Problém je, že první tři díly se nic neděje. Letíte, přistanete, natankujete. A tak pořád dokola. Něco se začne dít až kolem čtvrtého dílu, kde to rychle nabere na obrátkách a graduje v pětce a konci šesté epizody. Počet dílů a jejich stopáž tak akorát. Je tam relativně hodně nelogičností, počítačem generované obrázky vypadají místy dost lacině, ale co na tom, když ten námět je prostě dobrý a seriál i přes pomalejší rozjezd nenudí. Těším se na druhou řadu a vysvětlení, jak tomuhle chce někdo, kdo to nakonec přežil, zabránit. Plus dávám za to, že Rusko tu po dlouhé době není jen konstantní nepřítel, ale mají medicínské schopnosti na nestandardní operaci. Další plus za francouzštinu, mám ji rád. Celkově 3,5 orionu, ale za námět jdu i přes přešlapy a jistou lacinost nahoru. ()

• Když se Sylvie (Pauline Etienne) líbá na posteli s Jakubem (Ksawery Szlenkier), v jednom střihu má rukávy vytažené, takže nemá vidět ruce.Vv dalším záběru však má rukávy stažené. (willy1)
  • 1. července 2020 Netflix oznámil 2. sérii. (Delock)
  • První belgický seriál, který produkoval Netflix. (Delock)