Kde raky spievajú

• Česko Kde zpívají raci (viac)

Tajomná dráma natočená podľa celosvetovo úspešného knižného bestselleru „Kde raky spievajú“ z pera spisovateľky Delie Owens, rozpráva príbeh o mladej žene Kyi, ktorú v detstve opustila celá jej rodina a až do dospelosti vyrastala sama v nebezpečných močiaroch Severnej Karoliny. Celé roky sa šírili v pokojnom mestečku Barkley Cove strašidelné historky o „Dievčati z močiara“, ktoré izolovali Kyu od miestnej komunity. Keď sa v Kyinom živote objavia dvaja mladí muži z mesta, začne sa postupne otvárať novému, neznámemu svetu. Lenže vo chvíli, keď v mestečku dôjde k vražde jedného z nich, miestna komunita ju bezdôvodne označí za hlavnú podozrivú... (Itafilm)

jirikzaboj

Netuším, jak moc je oceňovaná či kvalitní knižní předloha, nečetl jsem ji. Ovšem už z filmu srší scenáristická kostrbatost, která literární osnovu spíše jen kopíruje a nenabídne v rámci adaptace přístupnější a ohebnější příběh pro film. Režijně je to velice vágní a nápaditost nepodtrhuje ani výprava, která je v bažinách přes svou navoněnost až moc neuvěřitelná. Krimi příběh by se vměstnal do hodinové epizody kriminálky Miami a možná i v takové epizodě by to nebylo tak moc předvídatelné, stereotypní a brakové, jako tenhle román. Po ohlasech ze světa jsem čekal opravdu o dost více. ()

name123.jpg

Veľmi príjemné prekvapenie. Čakala som klišé romantickú hatlaninu, ale objavila som originálny "mystery" romantický príbeh, od ktorého som nemohla odtrhnúť oči. Očividne boli moje prosbu vypočuté a niekto natočil normálny romantický film. Niektoré veci tam síce nedávajú zmysel (preto 4/5), napriek tomu to bude pravdepodobne jeden z mojich obľúbených filmov. Príbeh je zasadený do krásneho prostredia mokradí, hlavná hrdinka je neokukaná, zápletka je originálna a rozuzlenie sa nedá okamžite uhádnuť. Určite odporúčam na príjemný večer. ()

Dstar

Vynikajici hudba ve filmu.Vynikajici příběh.Nadprumerne herecke vykony... dobrý nápad se cení a já jej cenim na 90%...bez emocí....tedy bez emocí to hodnocení, protoze  ty emoce ve filmu jsou. Dekuji za dalsi kvalitní dílo. ()

oleg121

Skvelá adaptácia skvelej knihy. Hlavný a jediný nedostatok spočíva v tom, že nie je ničím viac. Vo filme nie je jediný záber, ktorý by sa vymykal predlohe, jediná vsuvka originality od tvorcov. Ide ale skôr o subjektívny pocit. ()

Linn

Na konci se mi ulevilo, že mě tvůrci nenechali tápat. Ale možná bych mohla dát i 6 hvězd, kdyby mě tápat nechali. Krásný, silný příběh, nenudila jsem se ani minutu. Narvané emocemi, a při tom jemné, chytré, napínavé, neprvoplánové. Kromě hlavních postav mě velmi oslovila postava obhájce. Klidně si to dám někdy znovu. P.S. Knihu jsem nečetla. ()

marklar

Film o dívce z mokřin. O dívce, která je natolik silná, aby se o ni nikdo nestaral, a to i přesto, že o ní snad všichni v okolí vědí. O dívce, která má svůj vnitřní svět o tolik hezčí, než spousta z nás. O dívce, která i přes své strachy překonává další a další překážky, až si jednoho dne snad všechno sedne a ona prožije plný a spokojený život. Je to snímek o vnitřní síle, o překonávání svých strachů a objevování. A taky je to příběh o ženě v mém životě, kterou jsem myslím díky tomuto snímku mohl asi lépe zřít. Hodnocení (dost možná značně ovlivněné tou osobní vazbou) 92 %. ()

Startuje týden nejúspěšnějších filmů

Startuje týden nejúspěšnějších filmů