Uprostred chaosu učiní Aneesha ťažké rozhodnutie pre dobro svojej rodiny. Trevante, príslušník Navy SEAL, spolu so svojím tímom prešetruje tiesňové volanie. (Apple TV+)

honajz2

To je teda zjevení, tenhle seriál... A já blbec věřil tomu, že to mizerné hodnocení způsobilo to, že se to pomalu vyvíjí a že to kvůli tomu spoustě lidem nesedlo, takže já bych to docenit mohl, protože tenhle styl můžu, ale tohle... Ono je to hlavně tendenční a řiťolezecké jak sviňa, ani ne 2 epizody a už jsou v tom veškerá současná "naléhavá" témata, ale i když nad tím mávnu rukou a budu to úplně ignorovat, co jiného mi ten seriál nabízí? Pomalý, klišovitý vývin klišovitě vystavěných vztahů. A to je všechno, celou hodinu + se nám tu objeví další postavy, které si pro sebe ukradnou většinu epizody, takže buď to má nepřiznaně dvoudílný pilot, nebo si to bude hrát na efekt Pozůstalých, kde (aspoň z toho co jsem viděl) byla každá další epizoda věnovaná jiné postavě než předtím a hlavní hrdina se tam jen občas ochomýtl, aby mu zůstal status hlavního hrdiny. Jenže tohle prostě není psychologické, není to ani drama, je to jen dost nudná vztahovka plná postav, o kterých nic moc nevíme a většinou nemají víc jak jednu vlastnost. Za pár epizod třeba nějaké další budou mít, co já vím, ale já už u toho nebudu, protože tahle epizoda mě ukrutně nebavila. Už nemá ani tu atmosféru, kterou měl pilot a hlavně v ní úplně chybí dějová linka s tím šerifem, na kterou se to tady krásně vybodlo, takže jediné, co pořád oceňuji, je to, že je to solidně natočené. Ale jen kvůli tomu s tím nehodlám trávit další hodinu, která bude asi pořád o tom samém... Co to je sakra zase za trend, točit žánrové seriály pomalým rádoby-artovým a rádoby-psychologickým stylem, který to ale není schopné naplnit a ve kterých chybí životné postavy či něco skutečně hlubšího? Slabé 2* ()

kenkaku odpad!

Takže přidáváme několik dějových linek… a co? Jaká je pointa? 80% času se řeší zbytečnosti a zatím jak se zdá, sledujeme život někoho jen proto, že až pocítí dopad invaze můžeme se věnovat dalšímu? Jak to tak totiž vypadá linka šerifa je definitivně ukončena a co Japonsko? Tak asi taky končíme. Neskutečná idiocie scénáře. Neskutečná nuda. ()

warrenur

Zvysuje sa pocetnost "incidentov". Zial, ako takmer v kazdom takomto type filmu nesmie pri roznorodych charakteroch chybat postava stelesnujuca "autoritu". A kedze vyborna postava tohoto charakteru, serif, v prvej epizode skoncila ako "mysteriozne", mame tu tentokrat vojaka zo stereotypickej jednotky testosteronovych doberajucich sa americkych vojakov. Uz som myslel, ze toto klise si americka produkcia odpusti. Zabudni! :) Do to toho pubertalna laska a v Japonsku ocakavana bolest zo straty partnerky. Zaujala ma vsak stranka psychologie dvoch postav, a to kvitujem. Pobavila tiez mamina s opratami pevne v rukach pri startovani Tesly. :) A opat zaujimava "mimozemska" scena v zavere. Priemerna scena. Zrejme uz tusim, ze medzi postavami budem kazdou epizodou "switch-ovat". Snad to bude davat hlavu a patu. ()

Anderton

Po netradičnom pilote sa tvorcovia rozhodli, že aj druhý diel bude zase iný a ďalšia časť publika to vzdá. Máme tu novú dejovú líniu, jednu sme zrejme navždy opustili, ale jadrom bude až do konca zrejme dej okolo Golshifteh (chcel som si raz napísať to meno...). Nie je teda prekvapením, že ľudia reagujú na udalosť ako na niečo prirodzené, čiže zhruba podobne, ako by sme reagovali na niečo, čo pripomenie viac meteorický roj, než inváziu z cudzieho sveta. Záverečná scéna, ktorá odhalí tvar lode(?) samozrejme poteší. ()