Bývalý vedec, dnes vysokoškolský učiteľ Ira Kane (David Duchovny) a jeho kamarát, vedec a športový tréner Harry Phineas Block (Orlando Jones) trávia svoje všedné dni márnym čakaním na niečo, čo by zmenilo ich život. To sa však stane rýchlejšie, ako sa stihnú nazdať - na Zem totiž dopadne záhadný meteorit, obsahujúci zárodky vesmírnych organizmov! Evolúcia, ktorá by vo vesmíre trvala desaťtisíce rokov, prebehne na Zemi za jediný mesiac, následne na našej rodnej planéte nastane obrovský chaos a ľudstvo sa pripravuje na koniec sveta... Jedinou jeho záchranou sa stanú vedec s pochybnou minulosťou Ira, ktorý kedysi pracoval pre armádu, ale po jednom z nevydarených experimentov bol prepustený, jeho bláznivý kamarát Harry, netalentovaný požiarnik Wayne Grey (Seann William Scott) a svedomitá biologička Allison Reedová (Julianne Moore). Práve Allison, pôsobiaca v štátnom výskume, spočiatku absolútne nedôveruje Iraovým schopnostiam. Ide ale do tuhého a jej nezostáva nič iné, ako to risknúť a spojiť sa so skupinou bojujúcou s nebezpečnými votrelcami... (TV Markíza)

MilesTeg

Začíná to klasicky. Na Zemi se řítí velký meteorit, ale tentokrát v atmosféře vybuchuje a na povrch dopadá jen kus o velikosti amerického auta. A kam, ptáte se? Přímo pod americké auto jednoho adepta na požárníka, který si v boudě v poušti trénuje záchranu člověka z plamenů. Meteor se proboří do jedné z jeskyň, které v širokém okolí tvoří rozsáhlý krasový systém. O dopadu se dozvědí profesoři biologie na místní universitě a okamžitě ho vyjedou prozkoumat. Při odběru vzorku zjistí, že kámen krvácí modrou tekutinu (kterou tak dobře sají Always), v níž ke svému překvapení objeví primitivní lu mimozemské bakterie. Ještě větší šok je čeká druhý den, kdy se tytéž bakterie vyvinou v pokročilejší druh. 200 milionů let za 1 den – evoluce právě začala. /-----------/ Ivan Reitman opět dokázal, že umí točit komedie. Jeho humor je sice americký a tudíž zaměřený na jednoduššího diváka (přesně pro mne), ale hodně vtípků je slovních (ach ty české titulky). Nové druhy z Evoluce se podobají duchům z Krotitelů, jsou stejně zábavné, ale i smrtící. Hrdinové, kteří zachraňují svět, nejsou žádní supermani. Ira Kane je bývalý vojenský doktor, který o vládních spiknutích ví své a jeho asistent Harry Block zase trénuje ženské družstvo ve volejbale. Toho lituji víc, vím, co musí prožívat. Wayne Green se kvůli pádu meteoru nemohl stát požárníkem a doktorka Allison Reedová trpí poruchou stability. Všichni ale v sobě mají kus kovboje a hasiče. Výstavba příběhu se také moc neliší od Krotitelů duchů – napřed jednotlivé případy a potom invaze a obrovské nebezpečí, které ovšem může být zničeno chytrou a čistou hlavou. Je to Reitmanův návrat ke kořenům, podepřený pokročilejšími filmovými triky, slušnými výkony Duchovnyho a Mooreové a hlavně skvělou černošskou figurkou Orlanda Jonese – čím to, že černoši stále v amerických filmech dělají šašky? Nejlepší ze všeho je ale zbraň proti emzákům, spadající do kategorie gramofonové nahrávky z „Mars útočí“. České titulky bohužel občas pokulhávaly za rychlým dějem. Kdybyste náhodou nevěděli, co jsou to atributy, nemusíte se stydět, překladatel to taky nepochopil. Užijte si hezký konec světa a nezapomeňte na lubrikant. ()

Trixi

Head and shoulders mi od jisté doby nesmí do baráku :-D. Né, kecám....... skvělá komedie na mimozemšťanské téma. Nejvíc miluju tu scénu, kdy se Orlandovi dostane do těla mimozemský komár a pak................:-D. ()

Wencek

Hloupá sci-fi komedie s nic moc dějem a trapným koncem. Jen škoda že se tomu upsali docela dobří herci až teda na toho blbečka Seann William Scotta. ()

Patrik200s

Je to komédia s priemerným ohodnotením, s neobvyklým nápadom a fajn plynulým dejom. Navyše sa dobre pozerá keď David Duchovny naháňa ufónov trochu iným spôsobom než sme zvyknutí. ()

prasklinka

Velmi dobré vizuální efekty, zajímavé příšerky. ale bohužel špatné herecké výkony (S.W. Scott - fakt ho nemusím a mám ho hodně spojenýho s Prci, Prci, prcičky - takže alespoň o hvězdičku míň) a dialogy. Příšerný konec. Ale ty příšerky vypadají opravdu moc moc pěkně. ()

FoxMulder

Průměrná komedie, kterou na 3* hvězdy posouvají Duchovny a Jones. Zpět ke dvoum to sráží konec a Seann William Scott, který mě iritoval každou vteřinu, kdy byl v záběru. ()

Psycho.R

Ve své době hodně oblíbená komedie, já jí však viděl až dneska. Celkem jsem se u toho odreagoval i když jsem se smál jen lehce až na scénu s doktorem a vytahovánim komára. Ta neměla chybu. ()

netWoor

do kina bych na to nešel, ale na nedělní odpoledne u žehlení (proboha ne, nežehlim, ale ...:))))))) to docela zabavilo a pár hlášek si myslím i budu pamatovat, takže to asi splnilo co mělo :)))))))))))))))) ()

Black-star

Sci-fi s komedií??? No v obou případech je to slabý podprůměr. Herecké výkony byly také velmi slabé. Ale za to že je to i celkem koukatelné uděluji 2 hvězdy 40% ()

Rudyamon

Zajímavé komentáře k filmu: nash., SOLOM., Rikky007 ... Docela příjemná oddechovka, která člověka pobaví, ale nezanechá v něm naprosto nic. I to je druh evoluce, tentokrát nepřežije ten nejodolnější, ale ten, kdo se pobaví a zapomene. V každém případě je film plný dobrých hlášek (... ty červy jsou ztělesněný americký sen ...) a skvělých scén (úvodní scéna požárníka v podání Seann Williama Scotta, kterému Stiffler už nadobro přirostl ke každé roli, je fenomenální) a taky poměrně zajímavých triků. David Duchovny je pořád stejný, jak když lovil v Aktech mimozemšťany, takže jeho role je klasika, jen tentokrát není pravda někde tam venku, ale hezky doma na Zemi.Sympatické role měli Julianne Moore (frigidní treska bez špetky humoru ...) a Orlando Jones. Celkově příjemné pobavení, ač žádný zázrak - vcelku průměr 3 hvězdičky - 50%. Nicméně příprava na případnou návštěvu krvežíznivých mimozemšťanů je na vysoké úrovni - prostě jen sežeňte lidi a sežeňte šampón ... ()

danny_21

Zábavná parodující konina, dělající si prdel z Věci, Vetřelce a bůhvíjaké další mimozemské havěti a taky z chudáka nešťastnýho agenta Muldera samotným Davidem. Celá parta háže frky, jsou k vidění i poměrně slušný triky, já se u té šamponády docela bavil - 65 %. ()