Vesmírne dobrodružstvá

• Česko Dobrodruzi z vesmíru (viac)

Kreslený japonský seriál, v ktorom hlavní hrdinovia Topy, Rana, Sibet, Gerard a Anna (Sibeta si možno niekto pamätá ako PIPA) putujú vesmírom v kozmickej lodi Strelec a prežívajú rôzne dobrodružstvá. V seriáli vystupujú rôzne civilizácie, planéty a postavy. Na svojich cestách sa stretávajú s nebezpečnými pašerákmi, vojakmi a samozrejme s mimozemskými príšerami... (elCampo)

Pedro

Tenhle seriál jsem sledoval cca v roce 1992, když ho vysílali na tehdejším kanále OK3. Vzhledem k tomu, že mi tenkrát bylo sedm, tak si z něho opravdu moc nepamatuji. Vím jediné - byl jsem jím naprosto uchvácen. Co si ale pamatuji do dneška, je úžasná písnička z úvodních titulků. Ta sama by si nějakou tu hvězdičku zasloužila. No nic, doufám, že budu mít ještě někdy příležitost tenhle seriál vidět. I když zase na druhou stranu... Vzpomněl jsem si teď na jednu knížku. Myslím, že to napsal Honoré de Balzac, a jmenuje se to Ztracené iluze... :-) ()

DuanBerry

Tenhle seriál jsem jako dítě žral takovým způsobem, že mi máma upletla svetr s hlavou Gerarda, do jehož postavy jsem se pravidelně vtěloval, a to podle vzoru, který jsem vykřížkoval na kostičkovaný papír. Svetr jsem pak hrdě nosil, dokud jsem z něj nevyrostl.(Jenže já jsem magor takového kalibru, že jsem nosil taky tričko s nápisem T- rex a podobně :) Prostě paráda! Scifi a ještě animák! Navíc tak trošku manga styl. Nejvíc mi utkvěla v hlavě epizoda s Orlogany, nebo jak se jmenovali. Byly to takové podivné chapadlaté bytosti se zobáky, které kosil tuším nějaký tank či co. A naši hrdinové ze Střelce se jim snažili pomoci. A pak jsem zbožňoval Sibet s tou svojí kytárkou a "pípa", aneb to, co každou chvíli vydávala, to mě dokázalo skoro rozbrečet. Strašně rád na tenhle seriál se slzou v oku vzpomínám. Dnes bych možná neustál ani jeden díl, ale zrovna tuhle příjemnou vzpomínku si hýčkám a nechci si jí nechat zkazit. Vždyť co jiného nám zbude na stará kolena než právě vzpomínky. Až se vrátím v séniu do mládí, budu se třebas vidět, jak usedám za knipl zelenkavého Střelce a letím ke hvězdám... A propós, nedávno jsem ten svetr našel, a opravdu jsem se podivoval nad tím, jaký jsem byl tehdy malý smrad :) ()

Eluin

Dobrodruzi jsou seríálem number ONE mého mládí. Těch krásných chvil, co jsem prožil po boku televize, kde běžel tento seriál...ach...... Nedávno jsem se dal do stahování některých dílů a musím říci, že - ač již jsem starší - tak Dobrodruzi pro mě SKORO neztratili nic ze své krásy. Jen těžko najdete seriál, který je vhodný i pro děti, i pro dospělé a který dokáže takovým nádherným způsobem pojednávat mimo jiné i o otázkách morálky, odpovědnosti, či přátelství... ()

Bakemaster

Tak tuhle pecku dávali na naší čt a já koukal na každý díl, pak už jsem ho nikdy neviděl ani o něm nic neslyšel až nedávno jsem něco vyhrabal na youtube, vždycky se mi líbila ta písnička co zpívala ta okurka:) u nějakých dílů jsem se i bál, třeba ten jak tam byli mechaničtí pavouci na které platil oheň a málem tam všichni zařvali, prostě mi tenhle seriál připadal hodně neobyčejnej a i to je důkaz, že jsem na něj ani po tolika letech nezapomněl. ()

Candid

Společně s Kačeřími příběhy patřil k seriálům, na kterých jsem si na základce ujížděla, když jsem byla nemocná. Oproti kačerům jsme ale zvládli nahrát jen jednu kazetu, která končila scénou, kde na nějaké planetě hlavní hrdinové padají do jakéhosi písečného víru... střih a šum :) Nedávno jsem si pro zajímavost zkusila Dobrodruhy zase pustit, ale nebylo to úplně ono, no jo, už mi není deset... jako malá jsem to ale milovala. Nostalgie vždycky vítězí :) ()

mvukotic

Uz si nepamatam velmi o com boli jednotlive epizody, len viem, ze som bol velmi maly, ze som pozeral na kazdy diel ako na zjavenie, ze mi to prislo velmi epicke a ze som bol velmi smutny, ked odvysielali posledny diel. ()

denbrough

Tenhle seriál byl pro mě TENKRÁT jako droga... Zbožňoval jsem ho, a vzpomínám si, jak den co den běžel na OK3... Nečekal jsem, že na něj ještě někdy narazím, protože jsem za těch 15? let zapomněl název.. A úvodní song byl určitě ve francouzštině, to vím... Jen jsem myslel, že tenhle seriál měl mnohem víc dílů, nějakých 300??? Jsem docela překvapen, že pouze 77... Výborná vzpomínka... ()

topi80

Jedním slovem - SKVOST. Mimochodem, nepodepsal se tento seriál mírně i na mém zdejším nicku? Pokud se smějete křečovitým ateliérovým kreacím v podání seriálů typu Star Trek s jeho pateticky škrobenými hrdiny a rádi byste něco takového viděli v promakanějším, promyšlenějším, akčnějším a atraktivnějším provedení, rozhodně se vraťte k tomuto kultovnímu seriálu, jenž byl u nás vysílán na počátku 90. let. Tohle nebyly žádné rozjuchané postavičky, které by hýřily barvičkami a veselostí, jak tomu bylo zvykem u kolegů od Dysneyho. Tady se rozehrála hra o poznání sofistikovanější. Jednotlivé příhody měly téměř filosofický přesah. Je neuvěřitelné, jak se tvůrcům podařilo namíchat do každého dílu humor, napětí, jiskření vztahů mezi skvěle napsanými charaktery, ale především kolik fantazie (i když pro inspiraci nemuseli chodit z této planety daleko) dokázali vytěžit při vymýšlení různých režimů, které vládly na planetách, kam se vesmírná raketa Střelec vždy zatoulala. Poučná podívaná, při které si každý našel svého oblíbence, se kterým se dokázal ztotožnit. Každý díl končil v nejnapínavějším okamžiku, což se u žádného jiného animáku v té době nepoužívalo. A ač bylo toto dílo namluveno narychlo přes francouzskou zvukovou stopu, je nutno pochválit i vynikající český dabing. Důkaz toho, že práce může být dělána provizorně, ale je-li dělána srdcem a dělají-li ji mistři, zůstává výsledek nezapomenutelný. Pokud by někdy došlo k repríze, rozhodně bych chtěl tuto verzi dabingu, nikoliv sterilní dokonalost nějakých chabých následovníků. Co lze seriálu vytknout? Snad jen to, že se od oněch objevitelských dob na obrazovky nevrátil. ()

J.e.r.e.c

Kult ! Klasika ! Nádherný seriál, který byl skutečně dobrodružný, se spoustou monster a mega zbraní. Lídr Topy, ubrečenec Gerard, kterej furt zamilovaně blekotal o profesce Anně, a hlavně žabí rebel Rana se skvělým hlasem Michala Pavlaty. Doma jsem po jeho vzoru furt hulákal, že chci „zapékané nudle !!!“ (nebo-li šunkafleky). Nelze zapomenout. Stejně jako na extrémně chytlavou znělku v báječně úchylném francouzském znění ! 90 % ()

fruity

Krom toho, že se děj odehrával ve vesmíru a běželo to na OK3 si nepamatuji prakticky nic, ale stejně to byl společně s bratry z tykve nejlepší seriál mého dětství. ()

Arccos

Kreslené sci-fi pro mladší ročníky. Velice se mi líbilo i ve věku, kdy jsem už nějaký ten rok nebyl cílovou skupinou. Zvláště oceňuji výrazné zdůrazňování skutečných hodnot, jako je přátelství nebo láska, které přitom nepůsobí nijak křečovitě a funguje. V klidu můžete své děti nechat dívat, budou se skvěle bavit a nijak jim to neuškodí. A pokud nejste suchaři, podíváte se rádi taky (já bych se po letech znovu podíval rád). ()

subic

Dodnes si pamatuju dabing Michala Pavlaty, jak procítěně daboval Ranu a říkával o těch, se kterými soupeřili nebo je pronásledovali, jak jsou překvapení z RYCHLOSTI NAŠEHO STŘELCE. Na to a taky na titulní song ve francouzštině se nedá zapomenout. 2015: Jsem šťastným majitelem všech 77 dílů. Zase taková šleha to není, ale velká nostalgie. Zvláštností je, že tento japonský seriál byl nadabovál, jak jinak než geniálním českým dabingem hned na začátku devadesátých let, z francouzštiny, ve které zůstal i titulní song. Seriál začátkem devadesátek odvysílala stanice OK3. Ve 12. díle je zmínka o bájném pacifickém kontinentu MU. ()

muti

serial meho mladi nemoze byt na nizsom ako na prvom mieste medzi serialmi. doteraz si pamatam francuzsky dabing, ktory bol prekryty tym nasim. stare dobre casy... btw aj vma pripomina Gerard Rossa zo serialu Priatelia? :)) suhlas s: Gemini, HorrorVamp. ps: hodnotim po minulorocnom uspesnom patrani po nazve a spravnych linkoch ;) ()

Reiner

Možná tak deset let mi mohlo být, když to bylo v TV. Žmoulal jsem u toho bonbony "planetky" ... Nostalgie ;) Ale tento seriál se mi moc líbil. Vyhovuje mi ve všem :) ()

Skeevee

Tak jsem zase videla par dilku a musim prehodnotit. Kouzlo se trochu vytratilo, uz nejsem mala a uz to nedavaji v Magionu (nebo kde to davali)...neni to spatne, ale na 5 hvezd uz to nedosahne... ()

_Irbe_

Koukal jsem na to na OK 3, když mi bylo asi 6 - 7 let a byl to pro mě naprosto největší trhiller,drama,slaďák dohromady. Strašně jsem to miloval díky skvělým postavám a velmi velmi dospělým tématům (aspoň mi to tak přišlo) co se zde řešili. I z nostalgie nemůžu jinak než za 5*. ()