Ako si nezobrať princeznú

(TV film)
  • Česko Jak si nevzít princeznu (viac)
TV spot

Vianočná komediálna rozprávka o princovi Leopoldovi a princeznej Jozefíne, ktorí sa postavili osudu a rozhodli sa, že svadba nebude. Ako si nezobrať princeznú je komediálny príbeh o cestovaní v čase, ale aj o tom, že človek nemá svoj osud iba vo svojich rukách. Leopold a Jozefína si k sebe nevedia nájsť cestu, spojí ich dobrodružný výlet do budúcnosti, ktorý sa razom zvrtne sa nebezpečný boj o život a kráľovstvo. Ako to už v rozprávkach býva, napokon sa všetko na dobré obráti. (RTVS)

Heywood

Socialistická produkce uměla skvělé pohádky, ale také otřesné. Tato balancuje na hraně neumění a idiotismu. Především samotné provedení vypadá tak zoufale amatérsky, až to trhá oči. Kamera proti světlu? Pominu exteriéry, ušmudlané, nevzhledné, nepohádkové. K tomu postavy jsou předem hloupé, karikaturní a směšné. Princ vypadá jako dlužník v exekuci, ona je tom lépe, protože má hrát rošťandu, (ostatně okrade sudičky) ale nenadchne. Pak se pohádka změní v příběh Robina Hooda a do toho se začne rozplétat pohádkové sci-fi záměny a přeměny. Tři sudičky místo intimní tajemnosti nabízejí přehlídku á la instagram a vypadaly jako tupé dojičky z JZD. V šedesáté minutě to dostane spád války a princ obdrží titul génia. Už jen chyběl nějaký řád. Pak nastává velká chvilka paní Hoodové, ale rejža nám šoupnul překvápko, aby jsme věděli, že jest to komódia nikoliv horor. Komparz měl vypadat idiotsky a splnil nad očekávání, stejně jako příběh, kde kouzelné sudičky dostanou kriminál na tvrdo. “Náčelník má vždycky plán!” zazní ve filmu jako ze socialismu z povídek o VB. Jeden by si myslel, že se píše rok 1980. Trapnost pokračovala “dobytím hradu” narušená další zlodějnou, kterou se film hemží. Kam se vytratila pohádka? Do …nikam. Nemám sílu dát odpad, ale 10% a bolí mě u toho ruka. ()

fafejt001

Tááák   tohle  se  nějak  NEPOVEDLO . Nějak  starší  princ  a  obyč , jako  vzhledem ,   princezna ,  vyrážejí  do  minulosti . Tři sudičky  byly  fajn  , kromě  Kolářové , ta  mi  šla  lehce  na  nervy . A  manželka  krále  Táborskýho ,   také .  Ten  dabing .  Byl  to  běs . Sorryyyyy . Mám  pocit  , že  zde  nic  nějak  není  funkční  jako  v  jiných  ,  o  řády  lepších  pohádkách . Dalo  by  se  napsat  více  , leč  bylo  by  to ,   nošení  dříví  do  lesa . Tato  pohádka  je    bída  s  nouzí . Snad  jen  ten  Hynek , co  myslel  furt  na  jídlo ,  tam  byl  správně . ()

heger odpad!

Takých zlých hercov ako boli tí dvaja "snúbenci" som už dávno nevidel. Ale asi to nebola iba ich chyba, lebo celá rozprávka je totálny prúser. ()

v.indruchova

Výprava pěkná, kostymérky musím  pochválit, krásné prostředí. Ani ty renderované sekvenece nebyly tak k zahození, myšlenka zajímavá, ale nějak to vyšumělo do ztracena. Nemastné neslané. Nějaké poučení z pohádky? možná buď rád za to co máš, může to být mnophem horší :) Hlavní herecký pár, tedy princ a princezna mi vůbec nesedl. Nehodili se tam a už vůbec spolu. ()

Dawe2

Dabing královny Sonsee Neu je ostuda českého dabingu a Veronika Gajerová coby dabérka za to asi moc nemůže. To se nemohl někdo alespoň trochu snažit se jí trefit do pusy? Naštěstí nebyla na place moc často. Nicméně Karel Janák u mě má plus, že nedovolil herečku neevropského původu, jak požadovala Německá koprodukční TV, to už by byl vrchol! Při pohádce jsem se párkrát zasmál, ale opakovaný vtip (já brečím, netřes se mnou, přebal mě ...) už není vtipný, spíš trapný. Na prince s princeznou ve věku 18 ti let jsou herci už trochu staří. Celkově to bylo spíše k občasnému pousmání, než abych to celá bral alespoň trochu vážně, nelogičností bylo habaděj. Na to, že to je jediná pohádka, kterou na Vánoce Česká Televize vyplodila, jsem si představoval trochu lepší kvalitu, výběr herců, propracovanost příběhu ... Už jsem viděl horší, takže 40%, ale Princezně zakleté v čase tohle nesahá ani po kotníky. ()

jakubi

Když jsem si v TV programu přečetla, že režisérem letošní štědrovečerní pohádky je Karel Janák, měla jsem jediné očekávání - že pohádka uspěje. A u mě uspěla. Trochu jsem se bála, že cestování časem není téma vhodné k pohádce, ale pan Janák to uchopil docela dobře: Vzpírejte se osudu (Boží vůli, karmě...), stejně neutečete a My - Vyšší moc to máme pevně v rukou, My totiž, vy bídní smrtelníci, víme... Ať chceme, nebo ne, je to tak. Obsazení se mi líbilo, kostýmy (Pierre, promiň :-)  ) jsem vůbec neřešila. V ději jsem se neztrácela, možná menší děti ano, ale rodiče určitě vysvětlili.  A sudičky? Sudičky byly v celé pohádce největší šťávou. ()

kolly13

Nakonec to nebyla špatná pohádka, herci se snaží a drží kvalitu na středu s ostatními. Ano, kulisy trapné a zápletka slabší, ale dejte tomu jako rodina šanci a výsledkem bude příjemně strávený večer s dětmi. ()

Simon.Dobes

Predošlé dve vianočné rozprávky nestáli za veľa. Táto bola konečne pozerteľná a zmysluplná. Na Bebjakovu z roku 2018 to síce nemá, ale nemá sa za čo hanbiť. ()

Kozlowski8

Karel Janák bohužel navázal na svoje průměrné, většinou nemastné-neslané počiny. Tento fim se nevydařil hlavně po scénáristicko-režisérské stránce. Příběh je zbytečně komplikovaný a (pro menší děti určitě) nepřehledný, chybí mu ta pravá pohádková poetičnost a atmosféra, chybí správná chemie mezi hlavními postavami, občas příběh vyplňuje zbytečná vata a herecky to taky není úplně ono. Marek Adamczyk, který mi jinak nevadí, mně do role prince vůbec nesedl, Patrik Děrgel mne nebaví nikdy a královna v podání šíleně nadabované německé herečky - to je pro mne zcela zbytečný úlet. Naopak - Anna Fialová se mi jako princezna docela líbila a její dialogy byly místy vtipné. Další z českých pohádek, kterou stačí vidět jednou. 45 %. ()

gpx

Po důkladné analýze nezbývá než konstatovat, že se jedná o velmi moderně pojatý výstavní kousek, který se skví jako diamant v intencích celého žánru pohádek. Nepochybně se najde mnoho opožděných jedinců, kteří nezachytili trendy a vyprávění nedokáží dekódovat, ale to je třeba přičítat primárně jejich mentální zaostalosti a latentním oportunistickým tendencím (sami často nevědí co kritizují, ale tak nějak tuší, že se to od nich od levicového mainstreamu očekává). Je zjevné, že moderní scénáristické trendy působí na tato individua jako rudý hadr na býka, a pojďme si to říci otevřeně, u některých recenzí je to více než zjevné. Pliji těmto hloupým dinosaurům do tváře a dávám Nevzaté princezně 5 hvězd i přes ten jalový ksicht hlavního hrdiny, který může nejednoho diváka nepatrně iritovat. ()

Sfaxia odpad!

Už když jsem viděla ty kostýmy, tak jsem se začala víc bát než těšit. A oprávněně. Oškliví lidé v hnědých hadrech pobíhali před kamerou, aby si vydělali na složenky. Hudba i přes dialogy je otrava otrav futrál !!!!!! ()

Muffino

Klady vidím ve výběru princezny, v castingu loupežníků, v tricích od UPP a ve výpravě. Plus je za armádu, která co do počtu nevypadá trapně, jak bylo v nedávných pohádkách zvykem, kde se za armádu považovalo cca 6 mužů. Záporem je výběr prince, příběh, dabing (proboha díval se na to někdo po nadabování?), hudba, která sama o sobě není špatná, ale v akčních scénách se až příliš snaží o mnohem větší nářez, než vidíme okem. Výsledkem je pak větší uřvanost, než by se slušelo. Když už triky dělalo UPP, je škoda, že film nedostal v barvách  kinofilmovou postprodukci a zůstava velmi silně televizní. Filmovější filtr by pohádku povýšil. Nejlepší herecký výkon je od princezny, nejhorší zase od královny. Královna je vskutku herecky otřesná. Jestlipak někdo z vojáků přišel na tu skřípnutou vlajku v tajných dveřích? ()

Tom10000

Po zhlédnutí tento pohádky jsem opět přesvědčen, že se česká kinematografie alespoň znovu trochu vzpamatovala. Když do pohádky dosadíte skutečné fantasy kouzlo, vznikne z ní něco překrásného. Jistě, je zde trochu emočně přepískaných scén, příliš holohlavá zápletka, ale to už je zkrátka dnešní doba. Jsem velmi rád za roli známých hereček Ivy Janžurové, Naďy Konvalinkové a Daniely Kolářové, herce Miroslava Táborského i za nadějného herce Marka Adamczyka. Příběh se pohybuje v čase, scény se někdy opakují, jako tomu bylo i v pohádce Princezna zakletá v čase. Stopáž mírně kratší, ale neuškodilo. A i princezna Anna Fialová, ač někdy trochu protivná, byla nakonec příjemná. 90 procent. ()

Ajfist

Pohledná princezna,dobře praštěný Adamczyk,docela dobrý na pohádku nevšední námět z toho dělá ucházející pohádku.Za mě dobré.Nechápu tedy hloupé komentáře některých zdejších rádobyodborníků.Oni by to zřejmě natočili líp. ()