Šťastně až do smrti

• Dánsko Kærlighed for voksne (viac)
všetky plagáty

Tenká hranice mezi láskou a nenávistí se prolomí, když žena odhalí manželovu nevěru. Oba pak podniknou extrémní kroky, aby získali, co chtějí. (Netflix)

Aljak

Waw! Podľa popisu to znelo ako bežná vzťahová dráma s príslušnými esenciami ako sú krivda, vydieranie a samozrejme pomsta. V tomto prípade to bolo všetko veľmi intenzívne a citeľné. Dejová línia bola relatívne jednoduchá, zato spád a zlomy v deji poriadne miešali karty počas celého filmu. Christian sa ocitol v pasci vlastnej ženy Leonory, ktorá rozhodne nechcela ustúpiť ani o milimeter zo svojej pozície. Názov "Šťastne až do smrti" znie za týchto okolností maximálne ironicky, ale zároveň výstižne. Výborný severský thriller, hoci ten záver a tá pasivita polície, keď začali brechať psy, to bolo trochu divné... Čisté 4*! ()

Vyhy

Skvěle vygradované až do samotného konce, který se ale už tak nepovedl a spíš vyvolal spousty otázek nežli uspokojivých odpovědí. Druhá Zmizelá se bohužel nekoná. ()

bourec

Po čertu nesympatický obsazení udělalo tomuhle filmu v mých očích doslova medvědí službu. Nesympatická manželka. Trochu klon Naomi Rapace. Manžel. Nerozhodnej, uťáplej. Bylo vidět že to točí žena. Bez koulí, bez napětí. A navíc pořád s ženskou převahou. Natočený televizně. Podprůměr. Odkoukáno s obrovským sebezapřením. 30%. ()

C0r0ner

Jasně, pokud by někdo chtěl, tak ve scénáři určitě nějakou chybku najít mohl, nicméně nechat si tím zkazit jinak velmi originální a parádně udělaný film by bylo vyloženě zbytečné. Takže za mě Dánové zase jednou přišli s bezvadným krimi příběhem se spoustou silných scén. 85% ()

zette

Dobry thriller. Scenar trochu sileny, ale nic na co bychom z danske produkce nebyli zvykli. V konkurenci jinych je ovsem pozadu a dam jen prumerne hodnoceni. Je to dobre zahrane, ale prijde mi to celkove nejak nedotazene... Ale zabavne to je. ()

fantassia

Taťka dcerušce  předložil pikantní příběh se šťavnatou mrchou a stejně si nedala říct, co už no , málokdo se dokáže poučit z cizí zkušenosti, sám si to musí projít ()

jedna_vrana

Milostný trojuholník? To mohla byť buď nuda z pohľadu psychologických žvástov o príčinách, sitcom o troch dejstvách, alebo tento variant dánskeho thrilleru. A Dáni opäť nesklamali. Nechýba napätie, dobré herecké obsadenie a momenty prekvapenia. ()

Tosi

Ženskou rukou napsanej i natočej svižnej thriller o jednom vražedným páru. Smysluplnost trochu pokulhávala, ale herecky výborný. ()

Jizni Tlapa

Vůbec 1. koukatelný, navíc pětihvězdičkový snímek se zdravou stopáží! Se skvělou atmosférou a gradujícím finálem!!! Tohle je prostě dobrý! ()

bizz_mjc

Nechtělo se mi do toho vůbec, o to větší překvapení to je. Dánská rozehrávka o nevěře, kde si 'šílenou ženskou vezme šílenej chlap'. ()

lykan9

Severské filmy, zejména kriminálky jsou prostě boží a Šťastně až do smrti není výjimkou. Zpočátku se tento film sice tváří jako klasický krimithriller, ale ve chvíli, kdy dojde k zvratu, tak se jedná o výjimečný počin. Sonja Richter je v roli vyšinutého magora skvělá a i ostatní herci jsou bezva. Překvapuje mě, že jsem ještě stále překvapen, když se mi filmy z Dánska, Norska, Švédska nebo Finska líbí. ()

JohnSmith

Slušný thriller, ve kterém budete od začátku až do konce fandit Salimovi a jeho ženu budete nenávidět. Až mi ho bylo opravdu líto. ()

Skeksis

Aj ja mám zopár kuriev na zabitie! Ale riskovať väzenie kvôli nim nebudem. Fajn, neokukaná, nápaditá krimi s typickým škandinávskym čiernym humorom. To mi úplne stačí. ()

blackkocour

Dánský zpomalovák, který funguje čistě už jen z principu, že je ze Skandinávie. Fakt, postavte v Dánsku kameru na stativu, stiskněte tlačítko play, a nechte ať se situace rozběhne sama. 7 z 10 zvěrolékařů doporučuje jednou za 15 let vyměnit partnera/rku, aby se starý a plesnivý koberce hodily do škarpy, a a dlouze nesmrděly v obýváku. Zato se místo koberce může vyjímat krásná a vyvoněná mušlička, se zpěvem sedmi moří, a závanem exotickýho Karibiku. ..a hnili spolu šťastně až do smrti.. ()

venca163

Slaboch a psychopatka, navzájem si sebe zasloužili. Film kombinuje klasický klišé tohohle žánru "thriller s manželskou nevěrou" s občasnými totál wtf momenty: jako třeba když tam parta přátel griluje mrtvolu pár metrů od policajtů a nikdo nic netuší. Nebo třeba necítí ten příšernej smrad, co by se z toho linul. Herecky musim zmínit, že mi ta vepřová hlava přišla trochu prkenná. #šokujícízvraty (65%) ()

Maynard.

Už en kvůli tomu, že sem celkem dlouho neviděl novej cele film, tak dám 5 hvězdiček. A taky trochu kvůli tomu, že se tenhle filmek fakt vydařil. Celkově musím říct, že obdivuju severskou kináž, a obzvlᚍ jejich napínavá kousky. Tohle je rozhodně jeden z nich. NApětí bys mohl v klidu nakrájet no a co se týče příběhu, tak taky skvěle promáknutej. Z tý jeho manželky šel vopravdickej strach... ()