Pan profesor

Česko, (2021–2022), 24 h (Minutáž: 60 min)

Hudba:

Jan P. Muchow

Vojtěch Dyk, Beáta Kaňoková, Martin Pechlát, David Švehlík, Eva Hacurová, Matouš Ruml, Ondřej Bauer, Jana Krausová, Alžběta Zalubilová Prosecká (viac)

V obyčejné části města sídlí ve všech ohledech průměrné a ničím výjimečné gymnázium. Navštěvují ho studenti, kteří budou pokračovat ve studiu, ale i takoví, kteří na to nemají a nakonec budou muset přestoupit na průmyslovku nebo na učňák. Chodí sem děti bohatších rodičů z okolí, protože to mají blízko, ale i studenti z horších čtvrtí a chudších poměrů. Někdy je to tu i docela drsné, když se potkají dvě horké hlavy… Většinu času je to ale v tom nejlepším smyslu slova úplně normální gympl. Až na jednoho profesora. (TV Nova)

Recenzie používateľa JosefTomas k tomuto seriálu (15)

Série 1 (2021) (S01)

Nepříliš nabuzující úvodní epizoda a ne moc uspokojivá poslední epizoda. To mezi je víceméně horská dráha, kde občas některé díly dokážou vážně pobavit, či být neurážející průměr. Všem vévodí Vojta Dyk, který dokáže profesorovi vdechnout rozpustilost a odpovědnost v takové míře, že kdykoliv promlouvá do života svých studentů, dokáže vzápětí zaútočit cílenou hláškou, jenž se se spojením jeho pohybové stránky stává asi tím nejlepším, co seriál nabízí, stejně jako milé překvapení v podobě neokoukané tváře Beáty Kaňokové, pro mě neznámého Ondřeje Bauera a každou rolí překvapujícího Martina Pechláta (plus mini role Davida Švehlíka, který dokáže svého rozporuplného doktora pojmout tak nejednoznačně, že mě jeho absence od půlky seriálu mrzí). A obecně lze pochválit režii, kameru, skvělou hudbu, střih a vlastně vše po technické stránce. Jen scénář, který alespoň dodržuje strukturu, mohl být vyšperkovanější v některých epizodách a hlavně, mohl by být aspoň někdy od nás a ne odkoupený z jiných zemí. ()

Náhradník (2021) (S01E01)

Poměrně slabý výkop jinak ucházejícího seriálu, kde naprosto nesympatická postava kluka, který panu profesorovi (fantastický Dyk) dává opravdu zabrat, diváka co chvíli až netypicky štve. Hodinová délka tomu taky nijak extra nepomáhá. ()

Dcera (2021) (S01E02)

Oproti prvnímu dílu lepší, Dyk může projevit své pohybové herectví a komediální um s tím spojený, že se co chvíli stává Pan profesor one-man show, kterou občas naruší fantastická Kaňoková a překvapením pro mě i Martin Pechlát. ()

Zakázaná láska (2021) (S01E03)

Pubertální láska, zobrazená nerealistickým způsobem a vlastně i nerealistickým výkonem. Hlavně ale díl naplno rozvíjí podzápletku Marka a Karolíny, která mě bohužel však zajímá mnohem víc, než hlavní náplň epizody, vyhrocená finálem na střeše. ()

Táhni (2021) (S01E04)

Jinak průměrná epizoda se na konci stává hudebním, vizuálně chytrým a herecky Dyka obohacujícím trumfem. Drama však v tomto případě až moc "drama" a nesedí sem. ()

Boháč (2021) (S01E05)

Řekl bych funkční, kdyby někdo dořešil otevřený konec, který tento seriál obvykle nedělá. Aspoň je vidět, že když někdo trochu zná strukturu příběhu, může epizoda ustát i klišé. ()

Oběť (2021) (S01E06)

Není to čistých pět, ale když Vojta Dyk vejde do třídy, předvede výkon hodný respektu, že jsem si skoro posteskl po absenci podobných příležitostí pro talentované herce. Nejde však jen o tento moment, i v průběhu jsem byl víckrát mile překvapen, s čím se scénář vytasí a já si mohl naplno užít fantastickou zábavu. A pak že to nejde. ()

Syn (2021) (S01E07)

Po předběžném vrcholu předchozího dílu studená sprcha. Oceňuji snahu pořád přicházet s novými tématy mladých lidí, ale krom toho tady není nic moc, co by stálo za pozornost. Možná jen (SPOILER) líbačka na konci, kde do toho šli herci naplno. ()

Útěk (2021) (S01E08)

Docela OK, kde jsem ocenil správný vklad emocí a odkaz na Spartaka. Díky časovému presu (ne vždy úplně tlačenému na pilu) se epizoda drží tempa, dávkuje neustále nové prostředí a informace. Jen to finále trochu nedotažené. ()

Brácha (2021) (S01E09)

Docela to jde, jen Šimon Obdržálek má na můj vkus (zvlášť když hraje puberťáka) hluboký hlas. Epizoda jinak docela jde, jen ten vyhrocený konec už je zkrátka moc. ()

Talent (2021) (S01E10)

Pozvolný neutrál, který nezachrání ani konečně využitý talent Ondřeje Bauera. Momentálně mě ale zajímala daleko víc zápletka ohledně Dyka, než ta, kde se studentka svou tvrdohlavostí může dostat na vozík. Úplně nejlepší by bylo, kdyby se zápletky, kde Dyk pomáhá studentům, vyškrtly a řešil se jen vztah Marka s Karolínou. Beztak to všechny zajímá nejvíc. PS: Sjetá Beáta Kaňoková je vrchol herectví tohoto dílu. ()

Anorexie (2021) (S01E11)

Sex, to je mi téma. Pojďme z toho udělat zápletku na celý díl a Karolínu s Markem pojďme ojebat tím, že si nezajebou. Docela už mě trápí, jak seriál ke svému závěru dochází tak nepatřičně, až si ten konec přeju dřív. ()

Odvaha (2021) (S01E12)

Od sexu z minulého dílu k průseru s ním spojeným. Ještě že se tady konečně dává prostor opět Dykovi, a dokonce i Kaňokové, předvést co v nich je a vtipy se dávkují v takovém tempu, že vlastně přehlédnu to "drama", které se na pozadí odehrává. Asi jeden z mála dílů, který jsem si rád dal znovu. ()

Box (2021) (S01E13)

Dospělé téma (a nutno říct i aktuální), doplněné i o boxerskou vsuvku, kde mě nejvíc potěšil odkaz na Rockyho (ale zase, když se řekne box, co si vybavíte jiného?). Finální konfrontace vztahu Marka a Karolíny je však úplně zcestná, nikam nevedoucí a vlastně i zbytečná. Jako by tvůrci chtěli záměrně natáhnout děj o několik dílů, kde si to postavy vyříkají, ale někdo jim zapomněl říct, že to příští epizodou končí. ()

Záchrana (2021) (S01E14)

Tak tohle je podpásovka. Finální epizoda se snaží řešit snad úplně všechno najednou, takže tu máme nezletilou studentku, co si přivydělává ve stripbaru, zároveň impulzivního přítele této studentky (co je v podmínce), ve kterém to vře, alkoholický problém ředitele, plánovaná svatba a do toho profesor Vlček, co to všechno řeší. Na konci, jako by si ještě někdo vzpomněl, že je tam vlastně i vztah Marka s Karolínou, který v minulé epizodě měl evidentně eskalovat do hádky, po které si vyznají lásku, ale místo toho se tato část jaksi vyignorovala a na konci se narychlo dořeší, aby teda nikdo neremcal. Já ale remcám, tohle je fakt na pěst. ()