Pan profesor - Série 1

(séria)
Česko, 2021, 14 h (Minutáž: 60 min)

Scenár:

Yannick Posse (pôvodný scenár), Berthold Probst (pôvodný scenár) (viac)

Hudba:

Jan P. Muchow

Vojtěch Dyk, Beáta Kaňoková, Martin Pechlát, David Švehlík, Eva Hacurová, Matouš Ruml, Ondřej Bauer, Jana Krausová, Alžběta Zalubilová Prosecká, Michal Pazderka, Kristýna Leichtová (viac)

JosefTomas

Nepříliš nabuzující úvodní epizoda a ne moc uspokojivá poslední epizoda. To mezi je víceméně horská dráha, kde občas některé díly dokážou vážně pobavit, či být neurážející průměr. Všem vévodí Vojta Dyk, který dokáže profesorovi vdechnout rozpustilost a odpovědnost v takové míře, že kdykoliv promlouvá do života svých studentů, dokáže vzápětí zaútočit cílenou hláškou, jenž se se spojením jeho pohybové stránky stává asi tím nejlepším, co seriál nabízí, stejně jako milé překvapení v podobě neokoukané tváře Beáty Kaňokové, pro mě neznámého Ondřeje Bauera a každou rolí překvapujícího Martina Pechláta (plus mini role Davida Švehlíka, který dokáže svého rozporuplného doktora pojmout tak nejednoznačně, že mě jeho absence od půlky seriálu mrzí). A obecně lze pochválit režii, kameru, skvělou hudbu, střih a vlastně vše po technické stránce. Jen scénář, který alespoň dodržuje strukturu, mohl být vyšperkovanější v některých epizodách a hlavně, mohl by být aspoň někdy od nás a ne odkoupený z jiných zemí. ()

• Premiéru druhé epizody si nenechalo ujít 962 tisíc diváků starších 15 let. (rublik05)
  • Premiéru epizody sledovalo 1,06 mil. diváků starších 15 let, což byl nejlepší výsledek z pořadů vysílaných ve čtvrtek po 20. hodině. (rublik05)