Marek připravuje svůj ne příliš úspěšný školní basketbalový tým na zápas s jasným favoritem, týmem z konkurenční školy. Při hodině tělocviku se zraní třídní nerd Roman a Marek ho doprovází do nemocnice, zatímco do gymnázia nastupuje nová, velmi atraktivní učitelka Karolína. Rodiče Romana Markovi v nemocnici při čekání na výsledky vyšetření prozradí, že je Roman adoptovaný, a Marek se diví, proč mu to doteď tajili. Povzbuzuje je k tomu, aby mu to řekli. Konverzaci bohužel zaslechne Roman, který se vrací z vyšetření, a reaguje útěkem od rodičů. Chce se schovávat u Marka, kterému to kazí románek s lékařkou, co předtím sbalil v nemocnici. Zároveň Marek ve škole registruje Karolínu. Cítí, jak ho přitahuje, přestože se zároveň nemůžou vystát. Markovým hlavním úsilím je ale smířit Romana s jeho rodiči... (TV Nova)

honajz

Tak je poznat, že licence je od Belgičanů či koho, a ostatně už ten seriál o tom samém proběhl u Maďarů i u Slováků. Zahrané je to slušně, problémy často vycucané z prstu, každý díl na stejné brdo, hlášek zas tak nic moc, když skončí špičkování mezi učitelem a učitelkou, nu a k realitě to má asi tak daleko jako já na Mars. Ale sci-fi v žánrech kupodivu není. ()

mira007

Když mne informovali, že zase vznikne nějaká česká kopie dva roky starého slovenského seriálu, dle nějakého maďarského v belgické licenci nebo co, tak jsem si chystal komentář jako u stejného případu Anatomie života (2021), a čekal že se budu opakovat jako kafemlejnek, jak je to kopírování trapný, srovnám obsazení, abych napsal, že Dyk na Maštalíra  nemá a že Marcinková je jiná liga než objev Kaňoková a jen Pechlát je skvělej, ale prostě ten iritující pocit neschopnosti jít do nových originálních projektů ... ale vlastně potom, co jsem potkal letošní perly původní tvorby Hasiči, Hvězdy nad hlavou a 1. emise, tak to hloupý kopírovaní je i logické.  Pan profesor není žádný zázrak, ale přesto působí mezi těmi novými seriály svěží, má to pár vtipných míst, sympatické obsazení a tak nějak se to snaží o něco modernějšího. ()

darius1706

Jednu hvězdu dávám za Vojtěcha Dyka a Martina Pechláta, jinak byl tento díl naprosto hloupý. Jakožto člověk, který má zkušenosti s adopcí přímo z rodiny, tak to asi vidím jinak. Kromě toho chování většiny postav je naprosto praštěné, pokud to měla být recese nebo komedie, tak se to příliš nevydařilo. Je možné, že kdyby mi bylo o 25 let méně, že bych to viděl jinak, ale pro člověka s již nějakými životními zkušenostmi to bylo velice slabé. Chtěl jsem hodnotit i druhou epizodu, kterou navzdory programu Nova odvysílala hned po této, ale zatím to není možné. Ta byla ještě horší, než tato, ale opět kvůli těm dvěma zmíněným to nechám na té jedné hvězdě. ()

Peabody

první díl tedy hodně nic moc, Dyk je jistě pěkný a není ani špatný herecky, ale mne nebere. Jeho postava je navíc nemožná, pít vodky se studentem pod 15 let v baru - to pedagog neudělá, podobně vykřikování na chodbě ve špitále rodičům o adopci a asi bych našel další. Vadí mi hudební vložky nijak neladící s dějem, hlášky typu hlavně aby to bylo cool, zápletka s novou mladou a tím, jak se nemají rádi a pak ... postupně ... OMG pokolikáté??? To už snad bylo v Sextánce. Hlavně že tam mám v první brázdě barevnou studentku, abychom byli polytycky korektní, kdy se objeví nějaká Vietnamka? Těch je tady podstatně víc, nějak to scénáristům uniklo, ale možná u toho byl jen překladatel a jeden hláškář, ne scénárista. ()

Jonatána

No, tak já jsem to tedy do konce nevydržela. Na Vojtu Dyka se kouká pěkně, ale to nestačí. Tedy alespoň mi to nepřišlo ani zajímavé, ani zábavné, prostě fakt ne. Spíš docela fest mimo realitu. Kantor, který demonstruje přednášenou látku skokem z 2. patra, nechává 16 letého objednávat jednu vodku za druhou (i když ji vylévá a nahrazuje vodou, čímž se totálně sejme),ráno se probudí u studenta doma, půjčí si jeho hadry a pak chrápe v hodinách a jedná s rodiče způsobem, jaký předvádí pan profesor? To asi ne. Ale nepochybně se najde dost lidí, kterým se to bude líbit. Mně se to nelíbí a tak na to nebudu koukat. Pokud seriál ze školského prostředí, tak Ochránce na ČT vede o mnoho koňských délek. ()

• Premiéru epizody sledovalo 1,06 mil. diváků starších 15 let, což byl nejlepší výsledek z pořadů vysílaných ve čtvrtek po 20. hodině. (rublik05)