Neprivolávaj nič zlého

(festivalový názov)
  • Česko Nepřivolávej nic zlého (festivalový názov) (viac)

Dve rodiny sa stretávajú počas letnej dovolenky v Taliansku a zostanú v kontakte aj naďalej. Rodina z Holandska pozve rodinu z Dánska na návštevu a oni sa rozhodnú vyraziť. V žiadnom prípade ale nepôjde o príjemný víkendový pobyt. (Marceloo)

baruss

Pozerať sa to dá, ale je to pasca na diváka. Spoiler alert: Možno existuje nejaký logický dôvod prečo by mali dávať svojim hosťom 100 dôvodov odísť, ja osobne ho však nevidím. Nemalo by to byť práve naopak v zmysle: keď vtáčka lapajú pekne mu spievajú? Asi ako film by to nefungovalo, takto to funguje, za cenu toho, že je to len lacný trik na diváka. Funguje tá scéna v bare, celá tá pasáž asi áno. Niektoré sú tak divné, že nechápem prečo sa nezobrali v momente domov. Neviem sa zbaviť pocitu oklamania. Síce pozerateľné ale nelogické. ()

Praxis

Já nevim, většina filmu buduje velmi nepříjemnou zápletku, ze které vám místy bude ouvej, protože hostitelé se sice chovají zvláštně, ale většinou nad tím zavřete oči. Pak přijde poněkud šokantní konec, a vám z toho bude ne úzko, ale divně, protože jste čekali možná něco úplně jinýho. Hezký, ale vlastně jsem neuspokojený. Fajnová nepříjemná atmoška je super, ale ten konec.... Mno prostě nevim jako. 55% ()

EvilPhoEniX

Psychologické slow burn Hororové Drama nepatří mezí mé nejoblíbenější subžánry a i zde jsem s hodnocením váhal, ale došel jsem k závěru, že se jedná o povšimnutihodnou záležitost, která i přes pomalejší tempo dokáže vyvolat nekomfort a mráz v zádech. Příběh se zaměřuje na Dánskou rodinku, která dostane pozvání na návštěvu od svých nizozemských přátel, které potkali na dovolené, ale jak je zvykem nejde to dle vysněného plánu. Je to zajímavě vykonstruované, Holanďané jsou zde rozhodně divní, ale zároveň neevokují typické rysy psychopatů, které by divák v podobném ražení očekával, což mi přišlo docela netradiční. Dánský hlavní hrdina mi však byl svým chováním nesympatický ( herecký výkon taktéž žádná sláva), ale filmu se daří držet pozornost ikdyž se zde celý film nic moc extra neděje. Plyne pomalým tempem, atmosféra však houstne a psychický tlak se stupňuje. Finální akt je slušně úderný a nepříjemný ( slabší povahy možná budou film snášet těžce) a snaha šokovat se filmu rozhodně daří, byť opět né v přehnané míře, drží se reálných mantinelů a o to mrazivěji dokáže působit. Pro každého to nebude, někdo se bude nudou kousat, druhý depresemi neusne. Varování jsem dal. Příběh 3/5. Akce 2/5, Humor 1/5, Násilí 1/5, Zábavnost 3/5 Hudba 4/5, Vizuál 3/5, Atmosféra 4/5, Napětí 3/5, Emoce 4/5, Herci 3/5. 7/10. ()

Gilmour93

Často se v životě stává, že první dojem je úplně jiný než ten poslední.. Dokud Tafdrupova cyklící se procházka mezi toskánským nebem, dánským limbem a holandským peklem může stavět na napětí z neznámého vývoje, má předpoklad znepokojovat, jenže když mladší verze Rhys-Daviese a jeho manželka naplno odhalí své tendence, ta snaha odvést diváka z komfortní zóny už prohrává se slabinami konstruktu. Co na tom, že táhnoucí se tenká nit ohledně neschopnosti postavit se adekvátně zlu či třeba odbočka k svazující politické korektnosti (cizinec babysitter) to chtějí dostat někam výš.. Předpokládám, že stejně jako u letošního Molochu se na produkci podílela nizozemská Agentura pro rozvoj cestovního klidu.. ()

M.i.k.e

Dánská rodinka jede na návštěvu k holandské rodince, kterou poznali na prázdninách a zpočátku pohodová návštěva se začne postupně stávat ne úplně příjemnou a nakonec vygraduje k docela překvapivému odhalení a "zvratu". Neznám moc dánských hororů/thrillerů, ale tenhle se povedl a jde o nejméně příjemný film za poslední dobu. Hereditary to sice není, ale postupně houstnoucí atmosféra a divné dusno solidně zalézá pod nehty. Ano, je to vlastně celé takové jednoduché, půlka věcí se tam vůbec stát nemusela kdyby se někdo zachoval jinak a nic zázračného se pod tím vším neskrývá, ale ne každý film musí obsahovat hlubší myšlenku a trojitý přesah.Takhle je to slušná žánrovka, na kterou možná rychle zapomenu, ale během sledování sem se "bavil" víc než slušně...70% ()