Výbušná komédia o živote Johana, malomestského samotára s vášňou pre dynamit, ktorý sa dostáva do neustálych konfliktov s vidieckou komunitou. Johan v mladosti osirel, vychovávajú ho teta a strýko a počas celého života sa snaží nájsť svoje miesto v spoločnosti a vyrovnať sa s neopätovanou láskou k dievčaťu zo susedstva, ktorú v mladosti takmer rozmetal na kusy. (Film Europe)

iz67

Jak to popsat? Norský romantický film. Ne špatné, ale k severské produkci podprůměr. P. S. Klasicky nepochopitelný překlad titulu. Proč?! ()

blondboss

Milý príbeh natočený s neskutočným citom a pokorou a ktorý vzdáva hold životu ako takému. Snímok istým spôsobom vybočuje z takej tej klasickej severskej šablóny a divákovi ponúka akurátnu dávku čierneho humoru zaobalenú do krásnej nórskej prírody a ozaj pekného aj keď jemne bizarného celoživotného príbehu. Navyše podmanivá hudba od Samuelsena posúva tento film o hviezdičku vyššie. 70 % ()

chamonix

Spoluobčani nemají rádi Johana, protože je živým svědectvím jejich zbabělosti za války. Film rozhodně nadprůměrný je, budu-li brát za průměr dnešní tvorbu (ČT, Netflix, Marvel apod). ()

Slepejsek

Přehnaně "bombastický" titulek pro vlastně bombastické "nic" (= decentní příběh jedné viny a odpuštění) v kulisách drsně krásného/krásně drsného severu... ()

hanca.uh

Mám tušení, že už samotný autor scénáře má velmi kladný vztah k výbušninám:-) - tak nějak si vysvětluji tento hodně zvláštní severský počin (při každé explozi na plátně jsem sebou lehce trhla...a že jich bylo:-))). Máme tu prostě takovou hořkosladkou chladnou absurdní komedii. Úplně 100% bombastický Johan nebyl, ale v této přiměřené stopáži byl film pro mě tak akorát zajímavý. Hodnotím na 3-4 hvězdy. ()

Takaru

Bylo to "koukatelné". Navíc jsem se při odchodu z kina nezmohl, což jasně dokládá mé rozpaky a vlastně i zklamání z filmu. Komedie to určitě není. Srovnání filmu, některých zdejších, s hřejivými švédskými komediemi je také zcela mimo, možná tak podoba s islandskou tvorbou připadá v úvahu. Trochu divné, v podstatě velmi smutné, a přesto tak nějak bez emocí. Mnohem více pak unavující, otravné a nudné, pár "výbušných žertíků", to nezachrání. Závěrečných deset minut pak vyznívá zcela do prázdna, alespoň pro mě. A, že život stojí občas za hovno a přesto jej žijeme, tak nějak asi tušíme nebo dokonce víme všichni. Autor jakoby nevěděl, co chce vlastně natočit, čímž neříkám, že u svých krajanů nezabodoval. U mě slabé tři. ()

MartyFeldman

Anotácia film uvádza ako komédiu. Nie som si istý, či je to komédia, hoci pár vtipných miest sa predsa len vyskytlo. I keď ľudia v kine sa viackrát smiali na miestach, kde som ja nič vtipné nevidel. Tak neviem, či je chyba vo mne alebo v tých ľuďoch. Skôr ako komédia je to dráma. A mierne absurdná, i keď scenárista Erlend Loe, s ktorým bol po skončení filmu rozhovor tvrdil, že viaceré veci sú vo filme skutočne autentické – napr. okolnosť, ako sa osamelý hrdina zoznámil s Vietnamkou a ako neskôr vysvitlo, že išlo o omyl v agentúre. Tento príbeh je podľa Erlenda skutočný, akurát nešlo o Vietnamku ale o Thajku. Celkovo je film príjemný, dojímavý, absurdný, pritom uveriteľný. ()