Na mieste, kde ide každý deň o život, sa zdá, že nie je priestor na nič iné, a už vôbec nie na vlastné životy lekárov. Ale aj lekári sú iba ľudia, a tak sa často stane, že tam, kde nie je priestor pre osobné zlyhanie, také zlyhanie musí nevyhnutne nastať. Dennodenný boj o život na urgente, a o to, či nad pacientom bdie Boh, alebo je všetko výlučne iba v rukách lekárov, prináša samotným lekárom mnohé traumy, večné otázky a dilemy. Na centrálny príjem prichádzajú dvaja mladí lekári, ktorí si ešte z fakulty nesú svoje ideály a predstavy. Tie sa švihnutím prútika rozplynú nástupom do reálnej nemocnice, kde si obaja robia atestáciu. Agáta (Anna Nováková) a Braňo (David Uzsák) majú navyše spoločnú minulosť, ktorá na škole nedopadla úplne najlepšie a tak medzi nimi vzniká prirodzená lekárska rivalita. Povrchnosť, nadradenosť, srdce, súcit a solidarita, to sú témami, ktorými sa deň čo deň lekári zaoberajú a každý z nich do práce vnáša to svoje. Každým dňom je čo nové sa naučiť, a často hlavní hrdinovia pochopia, že nie sú bohovia. To sa dvom mladým lekárom, ktorí práve prišli a myslia si, že môžu zachrániť svet, učí asi zo všetkého najťažšie. Lekári v Nemocnici žijú svojou prácou na maximum, a tak majú len málo priestoru na zoznámenie sa so životným partnerom mimo nemocnice. Preto často vznikajú vzťahy na pracovisku a nastáva vťahovanie životných peripetií a vzťahových problémov priamo na oddelenie. (TV JOJ)

Recenzie používateľa Matti.Granad k tomuto seriálu (6)

Episode 32 (2021) (S01E32)

V tohle díle se děje hodně dramat. Už to je nesmysl, v reálu se tolik najednou neděje. Z čeho mne je fakt šoufl, jak Agáta pořád analyzuje svůj vztah k Srnčíkovi, k mužům obecně a k svému tátovi, který zemřel když byla malá. Tolik nespravedlnosti, s tím se nejde vyrovnat ani v skoro 30-ti letech. Do toho vejde bývalý primář Černý, který nemá co na práci a tak tlachá o ničem s mladýma doktorskýma uchama. Jak realistické. Že do toho Vilma musí chtít svádět akorát Romana a ten je najednou věrný až za hrob. Tak otřelé, zrovna tohle musíme a chceme vidět v seriálu z nemocničního prostředí. A aby té psychoanalýzy nebylo v jednom díle málo, tak svoje mindráky pořád dokola řeší taky Denisa. Celé je to o ničem, přesto, že tam přijde pacient s podezřením na ebolu, že doktorka Maxová zvládne svůj první den primářky s přehledem. Ale o tom je skoro celý seriál, fádní, milion krát omílané vztahovky, psychoanalýzy, kraviny, intriky. Jsme doufali, že se tomu Slováci pojednou v seriálu vyhnou. Tak nepovedlo se. Jo tak proč na to koukám? Páč si to pouští manžel..., a já kůli tomu nepůjdu na houby a ani nerostou. ()

Episode 35 (2021) (S01E35) odpad!

Takže jeden vůbec z nejhorších dílu, kde se nic, ale opravdu nic neděje. Balogh stalkuje Rebeku, Braňo se celý díl zlobí na Inéz a tá za ním chodí jako ocásek a chce s ním být parťáčka, doktor Myšiak běhá za Inéz a pomlouva Braňa a dokola jí povída o jeho zemřelé žene. Profesorka, které byla určena diagnoza skleróza je hysterická, odmíta léčbu, pak souhlasí. Fakt celej díl jen plky, plky, plky a tlachy.... nic, nic, ale jako fakt vůbec nic zajímavé ()

Episode 36 (2021) (S01E36)

Tenhle díl trošku lepší než předchozí. Konečně je tam i pacientský příběh, trošku banální, ale....  na druhou stranu, nevím esi sem nedala vysoké hodnocení, páč ty sprostosti jak jedna ví něco o Maxové a vyhrožuje s tím, přitom je to blbost, další ví o andělovi smrti, a anděl smrti ví zase něco o Vilme. Taky celkem odpad tá linka, jak se mladá studentka přisaje na Vargu a jak Polák, který dělal v nemocnici roky, najednou balí Denisu a tá se taky nechá.... Pořád čekám kdy přijde někdo odvážnej tolik aby natočil seriál o reálném stavu zdravotnictví v naších zemích. Aby se i ti zdravotníci viděli, jací opravdu jsou.... tyhle "tvůrci" to nesvedli ani vomylem... pohádka ()

Episode 37 (2021) (S01E37) odpad!

Takto, v tomto díle prakticky nic. Zase jen blbosti, tlachání, intriky. Tvůrci i scenárista si asi neuvědomili, že píšou seriál z nemocničního prostředí. Máša, dokola odmítla svého přítele, na naléhání Rebeky změní názor. O tomhle má být třetina seriálu? A tohle je celý díl. Doktorka Richardová tlachá o ničem se svým synovcem i s Braňem. Ředitel se vsadil s Baloghem, že Zuza nějak projeví emoce, či co... o bednu rumu.  Jo bilo tam jedno rozbité koleno a jeden poblitej doktor, to je z medicíny vše... ODPAD! ()

Episode 38 (2021) (S01E38)

Ty příběhy, ač tam v tomto díle jsou, sou nějaké suché, chybí tomu přesvědčivost, prostě prespekulováno, a to je špatně... a taky ty linky, kupříkladu s tím synovcem doktorky Richardové, který chce po Vilíme, aby udělala posudek na nezpůsobilost jeho tety, příliš slabé, taky špatně napsané, aby s tím prudili přes tolik dílu. Fakt mne to nudí. Mělo by hodně větší údernost, kdyby to bylo kupříkladu v pozadí, a divák by v jednom díle viděl až odhalení. ()

Episode 39 (2021) (S01E39)

Ten seriál je kravina od prvního dílu a nezlepšuje se. Možná bylo pár lepších dílu, ale tvůrci, se úspěšné vyhnuli našlápnutému a je z toho vztahová a intrikánská  blbost. Každý s každým. V tomhle dílu mně alespoň pobavila tá linie s Myšiakom, který neumí anglicky a každej to vidí (slyší), ředitel to nevidí a dozvídá se to k závěru dílu. Myšiak přesto do Ameriky chce a říká, že se to "naučí" za pár dnů. Ano, potkala sem s těmahle pitomci, co si myslí, že se cizí řeč naučíš v krátkém čase (ve vlasti). Lingvisti ano jasně, mám jednoho doma a jde to, ale ne každej je lingvista. Zbytek děje, obvyklé kraviny, kecy, tlachy o ničem, dokola řešej to samé, dokola, dokola... dyk tak je to v každé správné brazílske telenovele, tak to nemůže byt špatně. ()