V nitru norské hory procitl prastarý troll a nesourodá parta hrdinů musí spojit síly a zastavit ho dřív, než stačí zpustošit všechno kolem. (Netflix)

ibex

Dá se na to koukat, ale žádný zázrak to není a je to strašně předvídatelné a druhá polovina filmu to táhne dolů. Ale jako jednohubka, u které chcete vypnout to svůj účel splní. ()

Lifty

Je fajn, když Netflix vydá konečně film pod dvě hodiny. Horší na tom ale je, že pocitově má hodiny tři. Nejvíc funkční je to jako pohádka - dokonale uspí. ()

Cocteau

Dosaďte si místo toho norského plyšáka Godzillu a vyjde to nastejno. Scénaristická impotence a nulová atmosféra dělá z této pohádky vykastrované klišé. ()

Predator77

Po pravdě se nejedná o kdo ví jaké dílo ale jenom o kopírku godzilly nebo king konga na norský způsob a když u toho vypnete mozek tak to dokáže i celkem zabavit ;) ()

Ondrew

Ako sa zda, Norsko ma v poslednych dvoch rokoch celkom slusne nasliapnute. Na ukazku tu mame najnovsieho Trola a minulorocnu Cestu za smirenim. Hoci v tomto pripade ide o "norsku Godzillu" so vsetkym, co k tomu patri, napriek tomu je prave Trol europskemu publiku pristupnejsi, nez Godzilla. Mna osobne pribeh zo skandinavskej mytologie oslovil rozhodne viac, nez storka o zmutovanom jasterovi spoza oceanu. Bavil som sa skutocne kralovsky, pricom v prvej polovine nechybaju ani vcelku vydarene vtipky. Vyber hercov je fajn, prilis neprekvapi, no rozhodne neurazi. CGI patri k nadpriemeru a je vidiet, ze tvorcovia rozhodne nesetrili. Nuz a i vdaka tomu je nas mily trol nesmierny sympatak, ktory vo mne zanechal hrejive pocity, ako i odkaz, ze my sme priroda a priroda sme my. Kazdy tvor ma pravo na existenciu. Trolov nevynimajuc :). 75%. ()

mouzi

Tisíckrát omletá písnička, akorát v evropském podání. Prostě Amerika po norsku. A to je asi tak všechno. Všechno klišé, co tam mělo být, tam bylo. Včetně prvoplánového závěrečného dojáku. Ale to neznamená, že mě to nebavilo. ()

Taarg

Nic moc extra nového, ale moc hezky udělaný film přírodě, smutku, pokroku a jednom starém páprdovi, který se vydal na procházku. ()

brasek

Zo začiatku má príbeh rýchly spád, čo je na škodu. Príbeh však baví, aspoň spočiatku keď ešte tu máme ducha dobrodružstva. Niekde v druhej polovici sa to však zmení na naivné hrdinstvo podľa vzoru niekoľkých amerických filmov. Celkovo je to taká priemerne podarená rozprávka. ()

PanJelen

Já být velký Troll, já udělat dup, dup a vy malý dělat křup, křup. Je to prostě další Godzilla, jak ta z roku 1998, s nápadně podobnými scénami (zkoumání stop na začátku, krátkodobé sblížení s monstrem) jen bez té totální destrukce města. Uteklo to a dostal jsem další s rutinou natočené monstrum, bez kterého bych se v pohodě obešel. ()

Ironhead

Příběh je doslova klasická béčková ptákovina, ale natočené je to celkem pěkně. Není to žádný zázrak, ale na jedno shlédnutí určitě neurazí, navíc když to má na dnešní dobu i snesitelnou minutáž ;) ()

swenyx

Troll je jednoduše béčková verze Godzilly nebo King Konga. Postavy nic moc, celý film je jedno velké klišé a není to ani nijak originální, ale to zas tak nevadilo, jako klasická popcornovka u které se nepřemýšlí to fungovalo a 3/5 si to zaslouží. ()

quido_zidle

Jestli byla cílová skupina děti do 5ti let, tak dost dobrý(!), pokud to bylo myšleno i pro dospělé publikum, tak mi tam chyběla hudba od Ivana Mládka a větší důraz na LGBTPFLMPSVZ tématiku... Já bych to bral spíš jako inspiraci pro Petra Jákla na další blockbuster, tentokrát Jožin z Bažin. Hlavní hrdinkou by byla dcera vysloužilého pilota práškovacího letadla v podání Taťány Vilhelmové, Jožina by hrál Krobot, pilota Bolek Polívka a ministra obrany ministr obrany (Stropnický). Na konci by byla svatba Jožina s Bolkem, který by konečně mohl dát průchod své pravé sexuální orientaci. Tvl na to bych snad šel jako na svůj první český film po 20ti letech i do kina... A na Netflixu by to udělalo díru do světa!!! Takže Petře pokud toto čteš jako  určitě všechny moje recenze, tak do toho!... P.S. Ta jedna hvězda je za výborného digitálního Trolla, celej zbytek filmu byl na mínus 5 hvězd..! ()

Hejmy odpad!

Tak protivnou hlavní hrdinku museli hledat stejně dlouho jako vymýšlet tu scénu se zvonem a vrtulníkem.... Větší kravinu jsem dlouho neviděl. Možná "když se rozzlobíme budeme zlý 2" To je taky Netflix dno... ()

Elisson odpad!

Hrajú: pekná nórska príroda; sympatický troll, ktorému rodinu vyvraždili krvilační katolíci; skupinka patetických, ukecaných, neschopných, blbých záchrancov sveta na amícky spôsob; skupinka miestnych vládcov, ktorí im do záchrany sveta kecajú; bezduché kulisy ovčanov a to ta veľká guľa. V Nórsku som párkrát bola, naozaj to s nimi ide z kopca, príliš veľa prachov z ropy a imigrant sem, dúhová vlajka tam, ale sakra, že by nevedeli o to tej veľkej guli, to mi hlava neberie.....je však možné, že je to vlastne taká vážne čudná paródia na americké sračky, kde partička, ktorá nešetrí pseudovtipnými hláškami zázračne zachráni svet. Hm a nie je tam žiaden sex, čo je vážne podozrivé, takže je možné, že to má naozaj nejaký veľkolepý skrytý význam. ()